Dzisiaj jest poniedziałek 1 czerwca 2020, imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18080) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 9oC
Jutropogoda
16 / 7oC
Pojutrzepogoda
18 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Licheń. Wstąpił do kościoła w wigilię Zesłania Duc ... (4)Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)

Nominacje do festiwalu

Dodano: 17.03.2013 20:43

Zakończyły się trzydniowe przesłuchania młodych wokalistów. Ogólnopolskie eliminacje dzieci śpiewających, które stanowią kwalifikacje do Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie odbywały się w Konińskim Domu Kultury od 15 do 17 marca 2013.

Do konkursu przystąpiły 274 wykonawców: soliści, duety oraz zespoły wokalne. Nominacje do udziału w 34 edycji dziecięcego wydarzenia otrzymało ich 90. Spotkanie z laureatami przesłuchań odbędzie się ponownie – podczas najbliższego festiwalu (5-9 czerwca 2013). – Jesteśmy pozytywnie zszokowani najmłodszymi piosenkarzami. Instruktorzy wykonują nad nimi dużo mądrej pracy, nie wyobrażamy sobie i jednocześnie nie możemy się doczekać, co to będzie, kiedy oni dojrzeją, dorosną. Prowadzenie tych dzieci jest doskonałe, pedagodzy wykorzystują ich naturalne warunki, sposób bycia, zdolności. Dzięki czemu nie oglądaliśmy i nie słuchaliśmy małych artystów występującym wbrew swoim predyspozycjom – informowała zachwycona maluchami jurorka, dr wokalistyki, piosenkarka jazzowa i pedagog, Anna Serafińska, która pozytywnie wypowiedziała się też o zespołach wokalnych. – Kilka lat temu tego nie było. Aktualnie grupy wokalne są przygotowane do występu na profesjonalnej scenie, pod względem aktorskim, techniki wokalnej, choreografii – dodała przedstawicielka komisji artystycznej.

W kategorii wiekowej 9-11 lat do udziału w konkursie zgłosiło się 76 solistów, w eliminacjach festiwalowych usłyszymy ich 19. W kategorii wiekowej 12-13 lat przed komisją zaprezentowało się 59 piosenkarzy, z których jury nominowało 12. Najliczniejsza grupa wiekowa – 14-16 lat, która jak mówi Anna Serafińska, jest na etapie zmian, poszukiwania własnej drogi, reprezentowana była przez 98 osób. Tylko 19 z nich (oraz 2 duety) zaśpiewa w najbliższym wydaniu festiwalu. Ostatniego dnia występowały zespoły wokalne do 12 lat (7) i od 13-16 lat (9), które jurorzy zaakceptowali w stu procentach. Maluszki, do lat 8 śpiewały na samym końcu. Chęć występu zgłosiło wśród nich 24 piosenkarzy, z których komisja artystyczna wybrała 22.

Nominacje wręczyła dyrektor Konińskiego Domu Kultury – Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz. Dzieci i młodzież oceniali: Janusz Tylman – przewodniczący, muzyk, kompozytor, aranżer, wspomniana Anna Serafińska, dr hab. Ryszard J. Piotrowski – muzyk, aranżer, dyrektor Konin Band Orchestra, Krzysztof Pydyński – muzyk, dyrektor Konin Band Orchestra oraz Paweł Zielak, muzyk, instrumentalista.

Po zakończeniu ogólnopolskich eliminacji dzieci śpiewających, na podstawie nośników jurorzy dokonają jeszcze selekcji młodych wokalistów z zagranicy. Ocenią również utwory nadesłane na konkurs kompozytorski.

  • Nominacje do festiwalu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Żenada. Obiektywizm i rzetelność pozostawiają wiele do życzenia. Szkoda dzieciaków ! To już nie ten sam festiwal co kiedyś i nie wróżę mu przyszłości przy takim ocenianiu a szkoda...
Dodano: 17.03.2013 22:39    Przez: ~obserwator
O znowu to samo jury zmienić ten skład wtedy będzie nowe spojrzenie a nie ustawiony festiwal
Dodano: 17.03.2013 23:29    Przez: ~obserwator
Proszę o używanie innego nicka.
Dodano: 18.03.2013 08:06    Przez: ~obserwator 1
CO ZA ANALFABETA PISAŁ TEN TEKST?
Dodano: 18.03.2013 06:58    Przez: ~A
"Jesteśmy pozytywnie zszokowani najmłodszymi piosenkarzami. Instruktorzy wykonują nad nimi dużo mądrej pracy, nie wyobrażamy sobie i jednocześnie nie możemy się doczekać, co to będzie, kiedy oni dojrzeją, dorosną." -zetkną się z takim jury i skrzydełka im opadną.
Dodano: 18.03.2013 08:03    Przez: ~obserwator1
Ryży jedynie słuszne,a zakwalifikować maja się swoi TO sld i PEŁO.
Dodano: 18.03.2013 08:55    Przez: ~v-victory
Dno jury ... pośmiewisko
Dodano: 18.03.2013 09:28    Przez: ~lopez
co to za belkot, skad to przepisaliscie?
Dodano: 18.03.2013 12:26    Przez: ~re
Większe wymagania niż do Must be the music - piosenka adekwatna do wieku!!! a dostały się dziewczęta co "wyły" piosenki starych artystów i w połowie głos im się kończył....... a co gdyby taka jedna z drugą miała zagrać koncert??? po pierwszej piosence leciałby playbeck???.....porażka
Dodano: 19.03.2013 12:19    Przez: ~lol
Jeżeli w ogólnopolskim konkursie zasiada w jury aż trzech przedstawicieli z jednego miasta, nasuwają się wątpliwości co do obiektywizmu werdyktu. Poza tym kto wymyślił nazwę Ogólnopolskie Eliminacje DZIECI Śpiewających?!Eliminować należy takie nieprzemyślane pomysły. Wstyd dla organizatorów!
Dodano: 20.03.2013 10:55    Przez: ~Kalina
Cały festiwal jest ustalony. Zależy im tylko na tym aby o ich festiwalu było głośno żenada. Dziewczynki które zaśpiewały były znakomite a nie zostały przepuszczone dalej. Nie mówiąc już o dziewczynkach które mają tylko urok. No ale zaśpiewają oczywiście na koncercie galowym!
Dodano: 07.06.2013 20:34    Przez: ~Życzę miłego dnia

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.