Dzisiaj jest środa 20 stycznia 2021, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16944) SPORT FORUM FIRMY (5575) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 1oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Domu Pomocy Społecznej ruszyły szczepienia przec ... (3)Urząd Marszałkowski świętuje zaprzysiężenie prezyd ... (12)

Grek o Wielkanocy

Dodano: 18.03.2013 13:06
Źródło: LM.pl

Tradycyjne palmy i śródziemnomorskie przysmaki. Gościem XIX Gminnego Konkursu Dziedzictwa Kulturowego w Starym Mieście był mistrz kuchni greckiej – Teo Vafidis.

„Palma, feta i kobieta – wielkanocny zawrót głowy”. Pod takim hasłem odbył się kolejny już konkurs, którego celem jest pielęgnowanie tradycji oraz symboliki świąt Wielkanocnych.

Panie z 12 kół gospodyń wiejskich z gminy Stare Miasto przez godzinę robiły wielkanocne palmy. Spośród okazałych i kolorowych palm, jury wybrało najpiękniejszą. Laur zwycięstwa wywalczyły gospodynie z Główiewa. Drugie miejsce zajęło KGW Krągola Pierwsza, a trzecie KGW z Bicza.

Jednak to nie palmy były największą atrakcją spotkania. Do Starego Miasta przyjechał bowiem Teo Vafidis, znany kucharz i ambasador kultury greckiej w Polsce. Mistrz kuchni poza pokazem gotowania, opowiedział również o różnicach w obchodzeniu świąt Wielkiejnocy w Polsce i Grecji.

FOT. URZĄD GMINY STARE MIASTO

 

  • Grek o Wielkanocy
  • Grek o Wielkanocy
  • Grek o Wielkanocy
  • Grek o Wielkanocy
  • Grek o Wielkanocy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Tradycyjnie już "impreza odbyła się w Starym Mieście..... Konin to już obszar zabudowany pomiędzy Starym Miastem a Licheniem" My lud prosty dziękujemy Naczelnemu Bolszewikowi za pomysły na rozwój miasta.
Dodano: 18.03.2013 13:25    Przez: noidupazbita
Nie ma za co he he .Zapomniałeś dodać ,że to wina kaczyńskiego i kościoła
Dodano: 18.03.2013 13:42    Przez: ~naczelnik
Z tym Grekiem to dobry pomysł,jeszcze sprowadżcie Cypryjczyka i będzie fajnie.Cypr chce ogolić z oszczędności jednorazowo,a nasz Rudzielec z Vincentym robią to na raty.Znowu ceny paliw do góry bo muszą robić zapasy jak by ich w dupę kopnięto.
Dodano: 19.03.2013 07:40    Przez: ~paliwożerny z PEŁO
ci urzedasy to oszołomy myślą ze polacy nie umią utrzymać tradycji wielkanocnych i sprowadzają greka iIDIOCI
Dodano: 19.03.2013 09:18    Przez: ~matka polka
Nie umią, UMIEJĄ. Mamuśka.
Dodano: 19.03.2013 09:56    Przez: ~Miodek
Inna religia i inne obyczaje. Inny klimat inne jedzenie. Inny też termin Wielkanocy. Niech zrobi rybę po grecku. Dorsza albo pangę.
Dodano: 19.03.2013 09:38    Przez: ~912

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.