Dzisiaj jest środa 21 sierpnia 2019, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19034) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 15oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trzy piłkarki Medyka Konin powołane do reprezentac ... (0)Zaproszenie na obchody 80. rocznicy wybuchu II Woj ... (1)

Wiedzą co dobre dla młodych

Dodano: 20.03.2013 09:03
Źródło: LM.pl
Odmłodzenie sceny politycznej i doradztwo zawodowe w walce z bezrobociem. To tylko niektóre pomysły młodzieżówki „Ruchu Palikota”.

Kilkoro młodych koninian związanych z partią Janusza Palikota protestuje przeciwko polityce państwa. O tym i o sytuacji młodzieży w Polsce, zamierzają rozmawiać na kongresie, który odbędzie się 23 marca w Warszawie. – Kongres będzie dotyczył przede wszystkim bezrobocia młodych ludzi. Przedstawimy realną alternatywę, żeby im się lepiej żyło i żeby nie musieli wyjeżdżać za chlebem za granicę – mówi Sebastian Ławniczak, koordynator „Ruchu Młodych” w Koninie.

Zdaniem młodych polityków w regionie konińskim brakuje doradztwa zawodowego w gimnazjach i szkołach średnich. – Młodzi ludzie pchają się na kierunki bez przyszłości – mówi Ławniczak.

Młodzieżówka podkreśla również, że gro studentów ma pomysły na własny biznes, ale boi się Urzędu Skarbowego. – Przeprowadziliśmy badania ze studentami PWSZ. Prawie 80 procent zadeklarowało, że chętnie założyłoby firmę, ale 76 procent boi się sankcji – twierdzi Ławniczak. – Miasto powinno zachęcać młodzież też do polityki. Okazuje się, że w Koninie nie mamy z kim rozmawiać o sytuacji młodych ludzi. Młodzieżówki polityczne ma tylko PiS i mizernie działa FMS. Nie ma młodych demokratów, ani ludowców. Jesteśmy otwarci na debatę, ale nie mamy z kim jej prowadzić.



  • Wiedzą co dobre dla młodych

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Fantastyka Panie Sebastianie. Polityka nie polega na robieniu konferencji prasowych i robieniu sobie PR-u, zresztą co się dziwić,macie dobry przykład od swojego Posła, który tylko gada w mediach i nic z tego nie wynika dla miasta. Zresztą co tu dużo gadać, kto głosował za nieprzyznaniem pieniędzy na wiadukt briański, kto głosował za wiekiem 67, Pan Poseł jak również i wy mówicie o pracy, ale z drugiej strony domagacie się likwidacji miejsc pracy.
Dodano: 20.03.2013 09:19    Przez: ~max
Chołota od palikota nie nosi już sierpa i młota bo sprzedali na złom i kupili jego małpki dla ratowania wizerunku grockiego i torby jego .
Dodano: 20.03.2013 11:22    Przez: ~manifa
Aż rączki mnie świerzbią żeby coś wyskrobać, i jest: o jakie sankcje chodzi Panu Ławniczakowi? Administracyjne, karne, cywilne, społeczne, obywatelskie, religijne? I kolejne: 76% boi się tychże sankcji. Słowo strach mnie tu rozbraja. Nic tylko się bać. A nie np. wziąść się do roboty? Wcale się nie dziwie, że nikt nie chce zmagać sie z tak wysłowionymi poglądami. Moi milusińscy młodzi politykierzy polscy, konińscy, rozumiem, że kiedyś trzeba jakoś zacząć w życiu ale szkoda tak na wejściu, publicznie, pleść 3 po 3.
Dodano: 20.03.2013 15:02    Przez: ~naiwny do sześcianu
PALIKOT OMAMIŁ MŁODYCH.... MIALO BYĆ PAŃSTWO OBYWATELSKIE , LEGAZLIZACJA TRAWKI A STAŁO SIĘ PAŃSTEM GEYOWKIM TFUUUU, I POLICYJNYM ( MASOWE ZATRZYMANIA ZA MARIHUANE)JESZCZE WPROWADZIŁ DO SEJMU TRANWESTYTE ,TO MURZYN W SEJMIE NIE MOŻE TA NO PATRZEĆ I JEST DLA NIEGO TO NIEZROZUMIAŁE JAK FACET CO MA JAJA MOŻE NAZYWAĆ SIĘ KOBIETĄ... NO CO JESZCZE CHCECIE ZROBIĆ ?
Dodano: 20.03.2013 09:26    Przez: ~LEON KORWIN MIKKE
niezrozumienie zjawisk świadczy o marnym intelekcie.
Dodano: 20.03.2013 09:43    Przez: ~as
Czy młodzi waszego ruchu będą iść w ślady pani/pana Grodzkiej /Grodzkiego?Czy waszym zdaniem wasz starszy kolega Biedroń daje gwarancję na następstwo pokoleń ?Dla kogo chcecie miejsc pracy jak młodych z tych związków nie będzie?Czy dopuszczacie małżenstwa homoseksualne i adopcję przez nich dzieci?
Dodano: 20.03.2013 09:28    Przez: ~Mama
WIDZĄC TE TWARZE TO ŚMIEM TWIERDZIĆ ,ŻE NIE MACIE POJĘCIA O ŻYCIU ZADNEGO...MLEKO POD NOSEM....POPRACUJCIE TROCHĘ ZOBACZCIE JAKIE SA REALIA W NORMALNYM ŻYCIU A NIE TYLKO ŚWIAT Z NAD KSIĄŻKI ,TAK MYŚLE ŻE ŻADEN Z WAS NIE ZAROBILŁ JESZCZE WŁASNYCH PIENIĘDZY ,TYLKO STUDJUJECIE NA DARMOWYCH STUDIACH KOSZTEM NAS PODATNIKÓW ...MY DOBRZE WIEMY CO ZROBIĆ ŻEBY BYŁO LEPIEJ W TYM KRAJU ...PAMIETAJCIE ZE TO PRACA A NIE DOTACJA JEST GWARANCA DOBROBYTU NO I DZIECI JAKO PRZYSZŁOŚĆ NARODU....A NIE ODMIENNA SEKSUALNOŚĆ TO JEST MARGINES 2% CO BYŁ 2000LAT TEMU I BEDZIE ZA 1000 LAT TAK SAMO
Dodano: 20.03.2013 09:35    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
oni wiedzą psss.... dzięki marihuanie się dostali do żłoba
Dodano: 20.03.2013 09:35    Przez: ~edd
A moim zdaniem to jest jedyna młodzieżówka, jedyni młodzi ludzie którzy w ogóle coś działają, pomimo tego że ich do końca nie popieram, ale fajnie że chcą coś robić.
Dodano: 20.03.2013 09:37    Przez: ~Zofia
JAK CHCECIE COŚ ZMIENIAĆ TO POJEDZCIE DO INNEGO KRAJU NA ROK ,DWA POPRACUJCIE TAM POCHODZCIE PO URZĘDACH WTEDY ZOBACZYCIE CO TO JEST NORMALNOŚC I PAŃSTWO OBYWATELSKIE.... A TAK WASZE NAUKI TO JAK LIZANIE CZEKOLADY ZAWINIETEJ W PAPIEREK ....JEŻELI CHCECIE COŚ ZMIENIĆ TO WYMUŚCIE NA WŁODARZACH TEGO MIASTA ABY ZROBILI DROGI W KONINIE TAKIE JAKIE BYŁY PARE LAT TEMU ,BO TERAZ ICH STAN NIE JEST ZŁY... TO WRĘCZ KATASTROFA DROGOWA ....WYSZŁY LATA ZANIEDBAŃ I LEPIENIA DZIURY NA DZIURZE...POWIEM WAM ŻE 50 % JEST DO CAŁKOWITEJ WYMIANY,TJ POŁOZENIA CAŁEJ NAWIERZCHNI OD PODSTAW
Dodano: 20.03.2013 09:43    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
Ja ale musicie mieć nasrane w głowach , kompletnie nie wiecie o czym mówicie i kradniecie cudze pomysły , jeżeli macie zamiar iść w ślady palikota to gratuluje , zrobili z was murzynów do roboty
Dodano: 20.03.2013 09:43    Przez: ~palikot
grzeczniej.
Dodano: 20.03.2013 09:47    Przez: ~walec
Zapewne moi przedmówcy są katolikami. Chodzą dzielnie co niedziele do Kościoła. Uczyli się religii i posyłają swe potomstwo po niezbędne nauki i mądrość z tej wiedzy wynikającą. Jak mniemam pamiętacie jeszcze Dekalog - np. 8 "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu." A coś Wam mówi to: "Będziesz miłował Pana Boga twego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy. (Mt 22,37-40)"...I tyle w temacie pani Grodzkie, p. Biedronia, p. Godsona i wielu wielu innych... A jeśli nie jesteście katolikami, to obowiązuje jeszcze Was Konstytucja RP. Poczytać zawsze warto. Brak wiedzy nie broni przed konsekwencjami.... nawet jeśli to sprawa wyłącznie świadomości - istnienia i współistnienia.
Dodano: 20.03.2013 09:44    Przez: ~MałaMi
o czym ty piszesz to znaczy ze jak na murzyna powiem murzyn to jestem rasistą ? małami ja z murzynem razem pracowałem i ci powiem ten GODSON jest bardziej polakiem niz 90% tej bandy co rządzi w tym kraju , a homosie i lesbijki jak i tranwestycji to co jak mam to nazywac ? ja jestem hetero i sie nie obrażam jak ktoś tak powie do mnie
Dodano: 20.03.2013 09:57    Przez: ~do małej mi
z godsonem zgoda-prawdziwy polak:liznął troche bilbii i to mu wystarczy za wiedzę o świecie i życiu.nie rozumie wspólczesnego świata,a na pamięć zna tylko ojcze nasz.horyzonty myślowe myszy domowej,a intelekt typowego parafianina.w niedzielę rosół,kupe za stodołe i bijmy obcych.na szczęście to już skansen.
Dodano: 20.03.2013 10:40    Przez: ~szkarlatyna
skansen ? bijmy obcych ? lol hahahaha a ty jestes co?nowa rewolucja > ?rodzinka.pl ? ze dziecko 12 letnie przyprowadza następne do domu i mówi ze to kolega gey ? i wszyscy się cieszą to takie trendy .... ale was ogłupiła te telewizja współczuje ze na normalnego człowieka mowisz skansen ...to dla mnie jesteś dziwoląg w takim razie
Dodano: 20.03.2013 10:53    Przez: ~do choroby zaraznej
szkarlatyna: żebyś Ty jeszcze miał(a) kulturę osobistą i szacunek do rozmówcy, taki, jaki ma poseł Godson..... Bo dzisiaj, jak lewica kogoś obraża, to cool, ale jak jest obrażana, to nietolerancja
Dodano: 20.03.2013 10:57    Przez: ~Koninianin
Rozumiem, że nie jesteś katolikiem - jak podobno większość tego społeczeństwa - nie chcesz kochać innych jak siebie samego... Nie szanujesz też każdego człowieka z racji tego, że tak jak i Ciebie - urodziła go jakaś matka, wychowali rodzice ( prawdopodobnie Ciebie też). Przykro jest słuchać, że wyznacznikiem wartości człowieka jest jego orientacja seksualna. I nie powiedziałam, że jak nazwiesz rzecz oczywistą "po imieniu" to jesteś rasistą. I jeszcze jedno - na szczęście nie Ty decydujesz, kto jest prawdziwym Polakiem - uff
Dodano: 20.03.2013 13:53    Przez: ~MałaMi
ty jestes prawdziwą idiotką to stwierdzam z pewnością,a zrozumienie tego co piszą wyżej jest dla ciebie nieosiągalne , boże skąd tacy ludzie się biorą wiecęj seriali oglądaj
Dodano: 20.03.2013 14:41    Przez: ~prawdziwy polak
Inteligencja, umiejętność odnajdywania w tekście sensu, ironii - to coś nieosiągalnego dla Ciebie. Nie wspomnę o zwyczajnej kulturze wypowiedzi i szacunku do (każdego) interlokutora.... Ale czego ja oczekuję od tzw. społeczności raczącej komentować na Lm. Nie będę się dalej krzywdzić próbą konwersacji...i zbytecznymi, złymi emocjami. A Ty człowieku - żyj dalej w swojej umysłowej zgniliźnie. Nie potrzebuję rad od tępaka. Bye :)
Dodano: 20.03.2013 15:03    Przez: ~MałaMi
ZA BARDZO WYZWOLIŁAŚ SIĘ CHYBA .....CHŁOPA CI BRAK
Dodano: 20.03.2013 15:32    Przez: ~chłop z Mazur
Brawo dla Małejmi ! Ma klasę - w przeciwieństwie do Was.
Dodano: 21.03.2013 09:23    Przez: ~Prawdziwy Mężczyzna
w takim razie sr*j za stodołę i hasaj do kościółka :)
Dodano: 13.08.2013 15:05    Przez: ~daqwid2727
Jest demokracja i można mieć różne poglądy,ale nazwę Ruchu bym zmienił,bo to wygląda na prywatę i narcyzm.
Dodano: 20.03.2013 09:45    Przez: ~demokrata
1 z 4
1234>>