Dzisiaj jest środa 21 sierpnia 2019, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18826) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 15oC
Jutropogoda
21 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzień Niepodległości Ukrainy obchodzony 24 sierpni ... (1)Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dwa złota ... (0)

Będą szukać inwestorów

Dodano: 20.03.2013 14:07
Źródło: LM.pl

Warszawska fundacja będzie promować gospodarczo Konin. Taki jest wynik konkursu pilotażowego projektu outsourcingu.

Od kilku miesięcy było wiadomo, że władze Konina chcą, by zabieganiem o inwestorów zajęła się organizacja pozarządowa. - To będzie udział w targach i docieranie do firm inwestycyjnych – mówił Marek Waszkowiak, wiceprezydent Konina.

Do konkursu „Promocja gospodarcza miasta - testowanie kontraktacji usług” przystąpiły dwa podmioty. Jednym z nich była Konińska Izba Gospodarcza, a drugim warszawska Fundacja Rozwoju Polskiego Eksportu.

Ostatecznie, wybór specjalnie powołanej przez prezydenta komisji padł na organizację z Warszawy. Teraz, fundacja zajmować się będzie pozyskiwaniem inwestora i pobudzaniem działalności gospodarczej na konińskim rynku pracy.

Miasto na realizację projektu zdobyło milion złotych unijnej dotacji. Realizacja zadania będzie kosztowała 998 400 zł.  

FOT. BIP KONIN

  • Będą szukać inwestorów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Już SĘPY NISKO LATAJĄ
Dodano: 20.03.2013 14:14    Przez: ~2 3=7
POzarządowa fundacja,hm?Z jakim rodowodem-SB?Czy z jarmułka w tle?Czy to i to?A może to fachowcy zwani z cicha Ordynacka ferajna oj joj joj joj!Nie dam funta kłaków ze im się to będzie opłacić,a miasto no cóż niech dalej zbiera POdatki,stawia fotoradary,parkometry i co się tylko da.Oczywiście aby dobrze żyło się wszystkim.PO za tematem miejscowym ciekawy jestem ile premi wypłaci min.BONI za cyfryzację fachowcom?Pytam już dziś
Dodano: 20.03.2013 16:41    Przez: ~celestyn
Zaraz przygarną ekipę z rodzinki pseudo rządzących - kółko się zamknie - a i lepiej bo przekręt będzie łatwiej ukryć
Dodano: 20.03.2013 18:34    Przez: ~wesoły bajzel
To po jakiego grzyba było tworzyć żałosne stanowisko doradcy prezydenta Nowickiego? Po to, żeby ktoś nie musiał " szukać pracy daleko od Konina?" To się potwierdza, bo doradca ten tak właśnie powiedział w wywiadzie dla radia. A działaniem zajmie się ta fundacja....
Dodano: 20.03.2013 19:57    Przez: ~się pytam !
Oj oj oj, jakby się słuchało co było mówione, a nie co się chciało słyszeć :))) Który od Palikota tak zawodzi, a może ktoś z jego nowych przybocznych ? :)))
Dodano: 21.03.2013 01:58    Przez: ~koniniak
pobuduja z 10 biedronek, 10 polo marketów, ze 2 lidle, a bieda będzie hulać dalej w naszej dziurze zwanej koninem
Dodano: 20.03.2013 14:19    Przez: ~xx
DOKLADNIE A W KAZDYM Z TYCH MARKETÓW 1 KASA CZYNNA TAK JAK W BUDZIE NA BAZARZE ,TYLE ŻE TAM NA BAZARZE NIE KASUJA ZA REKLAMÓWKE 8 GR I NIE CZEKASZ JAK BARAN 15 MIN W KOLEJCE I PANI JESZCZE POMOŻE ZAPAKOWAC ZAKUPY .... BAŃKA NA NIC.... SUPER PIES WĄCHAŁ TĄ UNIE
Dodano: 20.03.2013 14:31    Przez: ~LEON
ty nie krzycz leoś,bo zachrypniesz.
Dodano: 20.03.2013 19:15    Przez: ~życzliwy
Może redakcja zainteresuje się fundacją, która na swojej stronie internetowej nie podaje adresu ani numeru telefonu, a stronę internetową robiła w takim pośpiechu, że zamieszczone na niej teksty urągają regułom języka polskiego. I może zapyta się prezydenta, co zdecydowało o wygraniu przetargu przez fundację?
Dodano: 20.03.2013 14:20    Przez: ~kolor
strona Fundacji powala na kolana, DNO za 300zł, zrobiona w niebywałym pospiechu na początku marca z darmowej templatki, Fundacja nawet loga się nie dorobiła do dziś. Artykuły wstawione z 2-3 firm, sami nie napisali, reklamują tam z 3-4 firmy o znaczeniu powiatowym (w sensie negatywnym -małe firemki) no ale teraz będą reklamować miasto 80 000 za 1 000 000 PLN. Skok na kasę aż żal patrzeć, żałowała Fundacja 2 000 zł na stronę www żebyśmy się odwalili. Ja nie jestem za KIG aby kasa była w regionie, wolę aby kasa była dobrze wydana nawet poza regionem, ale ten przekręt z Fundacją to hańba!
Dodano: 20.03.2013 14:39    Przez: ~LU
Masz rację, patrząc na ich stronę nieodparcie nasuwa się podejrzenie, że to jakaś szemrana organizacja.
Dodano: 20.03.2013 14:44    Przez: ~ermus
Ani adresu, ani telefonu, a odnośniki po lewej prowadzą losowo do google, binga, youtube, albo wikipedii. Ale przekręt.
Dodano: 20.03.2013 14:55    Przez: ~buhahaha
PREZES FUNDACJI Z PENSJĄ Z 20K NA MIESIĄC TYM WCALE SIĘ NIE PRZEJMUJE WAŻNE ŻE BAŃKA JEST NA KONCIE , ZALATWI WAM ROBOTE NA ROK JAKO STAŻ ZA 1200 I POTEM KOP W TYŁEK
Dodano: 20.03.2013 14:49    Przez: ~LEON
Podobno POwołano na stołek kogoś z PO żeby patrzył na łapy Waszkowiakowi ? I co z tego ?
Dodano: 20.03.2013 14:54    Przez: ~JÓZEF
nie mogę znaleźć prawozdań finansowych teh fundacji, pomoże ktoś ?
Dodano: 20.03.2013 15:14    Przez: ~ciekawski
polszczyzna ze strony tej fundacji:"Najczęściej transporty do Berlina są z miast Poznań, Wrocław, Kraków, Szczecin i Warszawa. Przewozy Szczecin Berlin są chyba najczęściej realizowane ze względu na bliskość obu miast. Busy Szczecin Berlin jeżdżą co dzień do rożnych części niemieckiej stolicy. Oprócz standardowych transportów niektóre firmy transportu osobowego organizują wycieczki po Belinie, dzięki którym można zapoznać się z interesującymi miejscami niemieckiej stolicy."
Dodano: 20.03.2013 15:18    Przez: ~ooops
papiery konkursowe na stół !!!
Dodano: 20.03.2013 15:18    Przez: ~watchdog
on zestrachany trochę
Dodano: 20.03.2013 15:19    Przez: ~:)
jak widzę kto się tym parał to już wiem że będzie wtopa łahahahahahahahhahaha
Dodano: 20.03.2013 15:38    Przez: ~łahahahahahhaha
Ostatecznie, wybór specjalnie powołanej przez prezydenta komisji padł na organizację z Warszawy MAM ROZUMIEĆ ZE SPECJALNA KOMISJA NIE WIDZIALA ŻADNYCH NIEDOCIĄGNIEĆ NA TEJ STRONIE INTERNETOWEJ , CHCIELIBYŚMY POZNAĆ SKŁAD TEJ KOMISJI SKORO SĄ TO URZĘDNICY PAŃSTWOWI MAMY TAKIE PRAWO,zwykli ludzie po 20 minutach wyczuli przekręt a urzędasy oczywiście nic nie widzą
Dodano: 20.03.2013 15:48    Przez: ~LEON
1.Barbara Kietner – przewodniczaca Komisji2.Bartosz Jędrzejczak – z-ca przewodniczącej Komisji3.Jacek Czajka – sekretarz Komisji4.Ewelina Ostajewska – członek Komisji5.Ryszard Grande- członek Komisji
Dodano: 20.03.2013 15:55    Przez: ~zarzadzenie
Z tego co ja wiem to nr 1, 2 i 3 na pewno nie mają nic do powiedzenia. Choćby nie wiem co wykonają polecenie że wiadomo z góry kto wygra. A może ktoś poszuka powiązań z tą fundacją? Osobowe?
Dodano: 20.03.2013 17:27    Przez: ~zzz
Władze Konina chcą, by zabieganiem o inwestorów zajęła się organizacja pozarządowa. Przypominam więc władzom Konina, że w strukturze Urzędu Miejskiego jest Wydział Działalności Gospodarczej i Rozwoju. Zastępca Kierownika Wydziału: Barbara Kietner. Do zakresu działania Wydziału Działalności Gospodarczej i Rozwoju należy, m.in.: Pozyskiwanie inwestorów krajowych i zagranicznych przy współudziale merytorycznie właściwych komórek organizacyjnych Urzędu.
Dodano: 20.03.2013 21:25    Przez: ~best
Może ktoś z członków komisji napisze, dlaczego wygrała fundacja?
Dodano: 20.03.2013 16:36    Przez: ~kolor
A znasz się na konkursowych ocenach?
Dodano: 20.03.2013 16:49    Przez: ~brave
PO co by miał pisać jak to kumple wygrali i się POdzielą!!!!
Dodano: 20.03.2013 16:52    Przez: ~łał
TA SPRAWA ŚMIERDZI JAK JASNA CHOLERA,JEŻELI TO JEST PRAWORZĄDNY KRAJ TO JUTRO PREZYDENT WASZKOWIAK NIE PRZYJDZIE DO PRACY BO BĘDZIE OGLĄDAŁ SŁONECZKO PRZEZ ZAKRATOWANE OKIENKO.
Dodano: 20.03.2013 17:04    Przez: ~liberał
Jak słysze ze nowicki wspiera przemysł to mnie ch.. bierze. Procuje w yakadyie w którym klika nowickiego od kilku lat działa zeby wszystko zmniszczyć. Wspieracz!! LM tez jest super jak tylko widać jego "buzie" to zaraz komentarzy nie można dodawać.
Dodano: 20.03.2013 17:17    Przez: ~koninianin
1 z 2
12>>