LM.plSportPorażka koszykarek w Siedlcach

Porażka koszykarek w Siedlcach

Podczas ostatniego wyjazdowego spotkania w rundzie zasadniczej koszykarki MKS PWSZ Konin uległy w Siedlcach miejscowemu MKK. Mimo tego ich pierwsza pozycja w tabeli pozostaje niezagrożona.

Koninianki zwycięstwo w grupie C zapewniły sobie już tydzień temu, więc do meczu w Siedlcach mogły podejść bez niepotrzebnego napięcia. W pierwszym meczu pomiędzy oboma zespołami lepszy okazał się MKS, pokonując rywalki 92:71. Już pierwsza kwarta sobotniego spotkania pokazała, że siedlczanki spróbują zrewanżować się koninianką za tamtą porażkę. Bardzo szybko objęły wysokie prowadzenie – już w szóstej minucie wygrywały 14:2. Do końca kwarty przewaga wzrosła do czternastu oczek – MKK zwyciężył 22:8.

W drugiej części spotkania koninianki podjęły wyzwanie i zaczęły dotrzymywać kroku siedlczankom. W drugiej i trzeciej minucie MKS zdobył sześć punktów pod rząd i zmniejszył straty do 14:26. Kolejna sześciopunktowa seria trafiła się koniniankom między czwartą, a szóstą minutą i straty stopniały do dziewięciu punktów. Ostatecznie MKS wygrał kwartę 17:12, w całym meczu przegrywał jednak 25:34.

Trzecia kwarta miała bardzo wyrównany przebieg, oba zespoły grały niemalże punkt za punkt. Koninianki nie mogły przebić granicy dziewięciu – dziesięciu punktów straty. Ostatecznie przegrały tę część spotkania 13:14, a w całym meczu ulegały MKK 38:48.

Ostatnia kwarta to znów znaczna przewaga siedlczanek. Koninianki rzuciły zaledwie dziewięć punktów wobec osiemnastu oczek MKK. Ostatecznie koninianki uległy siedlczankom 47:66. Dwanaście punktów dla ekipy z Konina zdobyła Katarzyna Motyl, zaliczyła również największą ilość zbiórek – dziewięć. Trzy asysty to najlepszy wynik Ramony Casimiro.

Pomimo drugiej porażki w lidze koninianki nie muszą się bać utraty pozycji lidera – zwycięstwo w rundzie zasadniczej zapewniły sobie już tydzień temu. Przed zespołem MKS pozostał ostatni mecz na własnym terenie – już w środę koninianki podejmą u siebie TS Ostrovia Ostrów Wlkp.

MKK Siedlce – MKS PWSZ Konin 66:47 (22:8, 12:17, 14:13, 18:9)
MKS PWSZ Konin: Katarzyna Motyl (12), Aleksandra Kaja (10), Ramona Casimiro (7), Angelika Kuras (6), Anna Gurzęda (6), Elżbieta Paździerska (5), Iwona Płóciennik (1), Marta Wiertelak, Milena Krzyżaniak.