Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17886) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Bezrobocie według posła

Dodano: 2.04.2013 13:55

Poseł Jacek Kwiatkowski z Ruchu Palikota rozlicza Konin i powiat koniński z bezrobocia. Do prezydenta i starosty skierował list otwarty w tej sprawie.

Konin i powiat koniński posiadają obecnie jedną z najwyższych stóp bezrobocia w Wielkopolsce – od takiego stwierdzenia rozpoczął swój list Jacek Kwiatkowski. - W celu przypomnienia podam, że stopa według Głównego Urzędu Statystycznego na koniec lutego 2013 roku dla naszego miasta wynosiła pięć tysięcy czterysta osób bezrobotnych (14,6 proc.), a dla powiatu konińskiego dziewięć tysięcy dwieście osób bezrobotnych (20,1 proc.), zaznaczam, iż średnia stopa w Wielkopolsce to 10,9 proc. Nie da się nie zauważyć, że mamy problem z bezrobociem. Brak nowych miejsc pracy, likwidujące się mikro i małe przedsiębiorstwa, brak realnych ofert pracy ze strony Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie oraz pozorowane działania aktywizacji zawodowej ze strony Państwa urzędników powodują, że wszyscy obserwujemy z niepokojem rosnące bezrobocie, a co za tym idzie, wzrastające niezadowolenie społeczne. Wszyscy widzimy zmiany w kompleksie paliwowo - energetycznym i zagwarantowane zatrudnienie, których termin dobiega końca w sektorze górnictwa odkrywkowego  Z uwagi na fakt, iż minął już półmetek obecnych kadencji, sądzę, że możecie Państwo już się pochwalić działaniami na rzecz zmniejszenia bezrobocia ze wskazaniem sytuacji przed rozpoczęciem obecnej kadencji i na koniec roku 2012. Proszę o przedstawienie Państwa programu gospodarczego, który wpłynie na zmniejszenie się bezrobocia w Koninie. Jakie rozmowy i działania podjęto z nowym właścicielem Kopalni Węgla Brunatnego Konin? Jak wygląda współpraca na linii Urząd Miejski - Starostwo Powiatowe w zakresie redukcji bezrobocia? - Pyta poseł i zapewne oczekuje na odpowiedź władz samorządowych.

 

 

  • Bezrobocie według posła

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

pośle Kwiatkowski a co z tymi bezrobotnymi co są po 50ce i skonczył im sie zasiłek z czego mają żyć ?
Dodano: 02.04.2013 14:07    Przez: ~bezrobotny
czeka na odpowiedź? to se trochę poczeka:) bo ani prezydent ani tym bardziej piękna pani starosta nie zamierzają odpowiedzieć. A panu posłowi trzeba dać władze do ręki zobaczymy czym się wykaże, poza legalizacją aborcji, związków homo i maruchułany????
Dodano: 02.04.2013 16:33    Przez: ~koninianin
avatar Dobrze , że ktoś o to pyta. Przynajmniej poczują , że są kontrolowani i będą rozliczani. Jeszcze bardziej oczekiwanym efektem tego zapytania mogłoby być wzięcie się do pracy i wypracowanie modelu zarządzania, który spowoduje, że przestaniemy wyjeżdżać do Anglii.
Dodano: 02.04.2013 16:55    Przez: Jarosław Matuszewski
A JA SIĘ PYTAM CO POSIOŁ KWIATKOWSKI ZROBIŁ DLA ZMNIEJSZENIA BEZROBOCIA? OPRÓCZ TEGO ŻE CHCE 34 PRACOWNIKÓW STRAŻY MIEJSKIEJ WYSŁAĆ NA ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH. ILE ZARABIA POSEŁ ZA BICIE PIANY? PŁACI MU CAŁE SPOŁECZEŃSTWO, A ON ZAJMUJE SIĘ LANSIKIEM WALKĄ Z KRZYŻAMI I POPIERANIEM NARKOMANI. NIECH BIERZE SIĘ DO ROBOTY BO PÓKI CO ZACHOWUJE SIĘ JAK PAJAC. ROBIENIE SZUMU WOKÓŁ SIEBIE TO NIE JEST METODA NA ZMNIEJSZENIE BEZROBOCIA. I MAM JESZCZE JEDNĄ PROPOZYCJĘ NA LANSIK NA MIARĘ PALIKOTA. TRZEBA ZŁOŻYĆ DONIESIENIE DO PROKURATURY NA SPRAWĘ OPÓŹNIONEJ WIOSNY. TO JEST DOPIERO SKANDAL.
Dodano: 02.04.2013 17:22    Przez: ~WYBORCA
a czemu mamy przestać wyjeżdżać? bo zamiast 20% będzie 8% bezrobocia? Nic to nie da jak pensja będzie poniżej 3 tys netto, szpitale, szkoły i drogi jak w innym świecie niż Europa Zachodnia a zachód daje to wszystko na tacy! bez czekania 10-20-30 lat
Dodano: 02.04.2013 17:22    Przez: ~wyjeżdżajcie
Jeszcze 12 takich lotnych wpisów i autor dostanie od posła nieużywaną sokowirówkę.
Dodano: 02.04.2013 17:29    Przez: ~1410
Marny ten poseł... aż mi żal patrzeć na jego plasy. Równie dobrze by mógł wystąpić w mam talent (jatrzenie).
Dodano: 02.04.2013 22:00    Przez: ~Mimi
Wreszcie ktoś władzą samorządowym zadaje rozsądne pytania o przyszłość regionu, który umiera na naszych oczach.
Dodano: 02.04.2013 14:22    Przez: ~Awd
Ciekawe gdzie studia kończył ten pan?
Dodano: 02.04.2013 19:53    Przez: ~ciekawa
Jak mógł skończyć skoro nie rozpoczął.
Dodano: 02.04.2013 14:31    Przez: ~Magnat
Jak rozliczycie tych komuchów co od lat biorą kase i nic nie robią w tych urzędach to chociaż nie lubię palikotowców będe na was głosował
Dodano: 02.04.2013 14:45    Przez: ~bezrobotny
Ciekawa ty jesteś pewnie po Jagielonce.
Dodano: 02.04.2013 14:47    Przez: ~absolwent podstawówk ...
To wszystko wina TUSKA!!! tego złodzieja
Dodano: 02.04.2013 14:48    Przez: ~harlem
pytania zadawać to ja też potrafię, niech zaproponuje jak coś zmienić
Dodano: 02.04.2013 14:51    Przez: ~edd
Jak już się wszystkiego dowie to na pewno to podsumuje. Oby nie przed końcem kadencji.
Dodano: 02.04.2013 17:32    Przez: ~BLEKOt
swiete slowa edd
Dodano: 02.04.2013 15:18    Przez: ~lex.
Kwiatek na Prezydenta RP !!!!!!
Dodano: 02.04.2013 15:19    Przez: ~Swój
Przecież to jest gra polityczna aby oczernić rządzących (marnych zresztą ). Proszę państwa czy wy myślicie, że politycy mają wiedzę jak zmniejszyć bezrobocie ? To ja wam powiem. Nie mają. To nie jest takie proste jak się wydaję bo jest to problem wielowymiarowy na który składają się liczne czynniki. Sytuację bezrobocia może próbować poprawić sztab ludzi składający się m.in. z ekonomistów i ludzi mających jakieś pojęcie oraz wprowadzanie rozsądnych ustaw.
Dodano: 02.04.2013 15:19    Przez: ~koordynator
1 z 3
123>>