LM.plWiadomościDogrywka nie wystarczyła

Dogrywka nie wystarczyła

Koszykarki MKS PWSZ Konin uległy w pierwszym meczu play-off Ostrowii Ostrów Wlkp. 68:73. Zacięte spotkanie zakończyło się remisem, jednak w dogrywce lepsze okazały się ostrowianki.

Mecz pomiędzy MKS PWSZ Konin, a Ostrowią Ostrów Wlkp. był czwartym spotkaniem obu zespołów w tym sezonie. Po pucharowej porażce koninianek przyszły dwa ligowe zwycięstwa. Również pierwsza kwarta niedzielnego meczu ułożyła się po myśli MKS. Przez długi czas wynik oscylował wokół remisu, jednak bardzo dobra końcówka w wykonaniu koninianek dała im zwycięstwo 20:17.

W drugiej kwarcie koninianki szybko podwyższyły prowadzenie do siedmiu oczek, a w szóstej minucie po celnych atakach Anity Szemraj MKS wygrywał już 35:24. Między siódmą a dziewiątą minutą grała jednak tylko Ostrovia. Cztery rzuty wolne i osiem punktów pod rząd pozwoliły ostrowiankom wygrać kwartę 21:19. W całym spotkaniu wciąż prowadziły jednak podopieczne Tomasza Grabianowskiego – 39:38.

Załamanie przyszło w trzeciej kwarcie. Nieskuteczność w ataku MKS i punktowanie słabości przez Ostrowię przełożyło się na wysokie prowadzenie ostrowianek. Koninianki zdołały zdobyć zaledwie dziewięć punktów wobec 22 oczek drużyny przyjezdnej.

Do czwartej minuty czwartej kwarty zadanie stojące przez zespołem MKS wydawało się niezwykle ciężkie. Koninianki przegrywały czternastoma punktami, a ich gra nie dawała nadziei na korzystny rezultat. Wtedy jednak, nie po raz pierwszy w tym sezonie, zawodniczki z Konina zanotowały świetną końcówkę kwarty i zdobyły czternaście punktów pod rząd, doprowadzając do dogrywki. W ostatnich sekundach koninianki miały jeszcze szansę wygrać spotkanie, lecz błąd pięciu sekund popełniła Katarzyna Motyl. Ostrowianki przejęły piłkę i oddały nawet celny rzut, lecz według decyzji sędziów zdobyty on został już po czasie.

Dogrywkę ostrowianki rozpoczęły od pięciu zdobytych punktów. Ta przewaga pozwoliła Ostrowii wygrać ostatecznie spotkanie 73:68. Wśród koninianek najwięcej punktów zdobyła Iwona Płóciennik (osiemnaście). Imponujące double-double zanotowała Anita Szemraj (jedenaście punktów, trzynaście zbiórek).

Kolejne spotkanie play-off już w środę. By dalej liczyć się w walce o najwyższą klasę rozgrywkową, koninianki muszą wygrać w Ostrowie Wlkp. i doprowadzić do trzeciego, rozstrzygającego spotkania. W innym wypadku do finału awansują ostrowianki.

MKS PWSZ Konin – TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 68:73 (20:17, 19:21, 9:22, 16:4, d. 4:9)
MKS PWSZ Konin: Iwona Płóciennik (18), Katarzyna Motyl (12), Anita Szemraj (11), Elżbieta Paździerska (9), Anna Gurzęda (6), Milena Krzyżaniak (5), Marta Libertowska (5), Ramona Casimiro (2), Aleksandra Kaja.