LM.plWiadomościMają awans do ekstraklasy

Mają awans do ekstraklasy

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl
Po ciężkich ligowych bojach oraz trójmeczu w fazie play-off z Ostrowią Ostrów Wlkp. drużyna MKS PWSZ Konin awansują do najwyższej klasy rozgrywkowej kobiecej koszykówki. W niedzielnym spotkaniu koninianki pokonały ostrowianki 72:53.
Po ciężkich ligowych bojach oraz trójmeczu w fazie play-off z Ostrowią Ostrów Wlkp. drużyna MKS PWSZ Konin awansuje do najwyższej klasy rozgrywkowej kobiecej koszykówki. W niedzielnym spotkaniu koninianki pokonały ostrowianki 72:53.

Waga spotkania i presja związana z występem przed własną publicznością przytłoczyła nieco na początku zespół Tomasza Grabianowskiego. Ostrowianki objęły prowadzenie w pierwszej kwarcie i systematycznie zwiększały przewagę. Koninianki przede wszystkim niecelnie atakowały, co przekładało się na niewielki dorobek punktowy. Pierwsza część spotkania zakończyła się zwycięstwem Ostrowii 17:10.

Druga część meczu to festiwal nieudanych ataków i niecelnych rzutów z obu stron. Gra często była przerywana faulami, a żaden z zespołów nie był w stanie wejść w odpowiedni rytm gry. Końcówka tej części meczu to już jednak dominacja MKS, który niemal zdołał doprowadzić do remisu – na półmetku spotkania przegrywał zaledwie 32:33. Kwartę koninianki wygrały natomiast 22:16.

Niechlubną tradycją meczów z Ostrowią stały się bardzo słabe trzecie kwarty w wykonaniu MKS. W niedzielnym spotkaniu koninianki przełamały się i zagrały koncertowo, praktycznie rozstrzygając losy pojedynku i awansu w tej części meczu. Drużyna przyjezdna zdobyła zaledwie sześć oczek, wobec osiemnastu punktów MKS. Koninianki prowadziły 50:39.

Ta bezpieczna przewaga pozwoliła podopiecznym Tomasza Grabianowskiego na spokój i pewność siebie w ostatniej kwarcie. Ostrovia walczyła, lecz na bardzo dobrze dysponowane koninianki nie miała sposobu, przegrywając ostatnią kwartę 14:22, a całe spotkanie 52:73. Najwięcej punktów dla MKS zdobyła Katarzyna Motyl – siedemnaście. Cztery asysty to dorobek Ramony Casimiro, która wraz z Anitą Szemraj zaliczyła również najwięcej zbiórek – po siedem.

Wraz z końcową syreną na hali przy ul. Dworcowej wybuchł istny szał radości. Wśród konfetti i wystrzałów szampana szczęśliwe zawodniczki przyjmowały gratulacje i podziękowania, samemu też okazując wdzięczność licznie zgromadzonej i żywo dopingującej publiczności.

Choć najważniejszy cel, czyli awans do Ekstraklasy, został osiągnięty, sezon dla koszykarek MKS jeszcze się nie kończy. Przed koniniankami wciąż jeszcze pozostaje ostatni pojedynek – finał ligowy z Wilkami Morskimi Szczecin.

MKS PWSZ Konin – Ostrovia Ostrów Wlkp. 72:53 (10:17, 22:16, 18:6, 22:14)
MKS PWSZ Konin: Katarzyna Motyl (17), Anita Szemraj (13), Ramona Casimiro (11), Aleksandra Kaja (10), Iwona Płóciennik (8), Elżbieta Paździerska (7), Milena Krzyżaniak (5), Angelika Kuras (1), Marta Wiertelak, Anna Gurzęda, Marta Libertowska.