Dzisiaj jest piątek 15 listopada 2019, imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19120) SPORT FORUM FIRMY (5414) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 8oC
Jutropogoda
13 / 6oC
Pojutrzepogoda
10 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Sztuka nas szuka. Tym razem prace Tomasza O ... (1)Medyk mistrzem jesieni nie będzie, ale zagra o zmn ... (0)

Jubilatka Hutnicza

Dodano: 22.04.2013 10:15

Popiersie Marii Skłodowskiej-Curie stanęło w pobliżu Zespołu Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie.

Szkoła obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia. Jednym z elementów obchodów jubileuszu było odsłonięcie popiersia patronki, czyli Marii Skłodowskiej-Curie. Uświetnieniem jubileuszu były także zawody sportowe, akademia oraz spotkanie literackie, którego główną bohaterką była polska noblistka.Do szkoły uczęszcza obecnie ponad 530 uczniów. Grono pedagogiczne liczy 47 nauczycieli. Zespół Szkół Technicznych i Hutniczych kształci w następujących zawodach: technik informatyk, technik mechatronik, technik elektryk, technik ochrony środowiska, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych.

W zasadniczej szkole zawodowej proponuje naukę w następujących kierunkach: monter elektronik, mechanik monter maszyn i urządzeń, fryzjer, blacharz samochodowy, elektryk, cukiernik, elektromechanik pojazdów samochodowych, ślusarz, piekarz, elektromechanik, stolarz, kucharz małej gastronomii, lakiernik, fotograf, sprzedawca.

  • Jubilatka Hutnicza
  • Jubilatka Hutnicza
  • Jubilatka Hutnicza

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Szkoda że impreza została zorganizowana w godzinach do 15. Szanowne grono pedagogiczne zapomniało ze ludzie pracują więcej niz 18 godzin tygodniowo. Można było zrobić zjazd absolwentów w sobotę. Może za następne 50 lat będzie lepiej zorganizowane. Jak ja chodziłem do "Hutniczej" to było tam ponad tysiąc uczniów, dzisiaj tylko 530.....
Dodano: 22.04.2013 10:38    Przez: ~MM
Niestetey Hutnicza jest do likwidacji
Dodano: 22.04.2013 12:18    Przez: ~snajpre
A skąd masz takie informację? W UM pracujesz?
Dodano: 22.04.2013 13:08    Przez: ~dfdfv
1:43 Jest i MacGyver
Dodano: 22.04.2013 13:19    Przez: ~G.
Huta to należy do mało zorganizowanych. Ja też chodziłam do tej szkoły i chętnie bym się spotkała po latach z klasa. Ale oczwiscie nikt mnie nie poinformował!
Dodano: 22.04.2013 13:37    Przez: ~abc
Jubileusz szkoły a jak zwykle władza miejska przyszła grzać się w świetle reflektorów. A program obchodów był wybitnie nie dla absolwentów ale raczej dla zaspokojenia ambicji grona i dyrekcji. Biorąc pod uwagę zaprezentowany materiał wideo i zdjęcia frekwencja raczej nie powalała. Nawet nauczycieli było niewielu. No cóż, ta szkoła miała dawniej swój klimat: tak jak napisał MM tłok na korytarzach, boisko pod kątem, lochy i inne takie. Absolwenci z okresu przed wynalezieniem gimnazjów wiedzą o co chodzi.... No szkoda ale wspomnienia ze szkoły pozostaną fajne na zawsze.
Dodano: 22.04.2013 15:33    Przez: ~Absolwent 1995
Informacje o obchodach jubileuszu można było znaleźć na stronie szkoły i prasie, jak ktoś się nie interesuje to nie wiedział. Szkoła raczej nie będzie organizowała spotkań klasowych po latach, z własnego doświadczenia wiem, że pozostaje to w geście absolwentów jeśli chcą taką imprezę. Główne uroczystości były w Oskardzie, gdzie była reszta młodzieży i nauczycieli i kto chciał to tam przybył. A atmosfera jest nadal, wiem bo chodzi tam moje dziecko.
Dodano: 22.04.2013 19:33    Przez: ~AbSoLwEnTkA
Wiem ze uroczystości były w Oskardzie. Tylko zaczeły sie od godziny 11. Dla kogo taka godzina.... Ogłoszę taki mały konkurs - Jakiego patrona miała szkoła za czasów świetności. Pozdrawiam
Dodano: 22.04.2013 21:40    Przez: ~MM
Huta miażdży :D
Dodano: 22.04.2013 19:53    Przez: ~Lipa
Nie ma Lipy ;)
Dodano: 22.04.2013 22:16    Przez: ~hihi

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.