Dzisiaj jest poniedziałek 26 sierpnia 2019, imieniny: Marii, Natalii, Sandry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18934) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 20oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
29 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Prezydent na cenzurowanym?

Dodano: 30.04.2013 10:19
Źródło: LM.pl
Zatrudnianie emerytów przy wysokim bezrobociu wśród młodych ludzi, nie jest zdaniem konińskiej lewicy najlepszym rozwiązaniem. Zaplecze polityczne prezydenta nieśmiało krytykuje ostatnie działania Józefa Nowickiego.

Prezydent Nowicki w czasie kampanii wyborczej często podkreślał, że będzie stawiał na młodych. Tymczasem po dwóch latach jego rządów, zupełnie tego nie widać. Ostatnio pracę w magistracie dostała emerytowana nauczycielka – Elżbieta Siudaj-Pogodska, a przy realizacji największej inwestycji (budowie spalarni) posadę znalazł Ryszard Sławiński.

Zajmowanie stanowisk przez osoby z uprawnieniami emerytalnymi, nie uzdrowi sytuacji na konińskim rynku pracy. Jednak kiedy  Sojusz Lewicy Demokratycznej podkreśla jak jest źle, zwłaszcza z ludźmi w wieku od 18 do 24 lat, nie można nie zapytać o to co dzieje się w Koninie.

Przedstawiciele SLD z miasta, powiatu i województwa dyplomatycznie odpowiadają. – Zadaniem Urzędu Miejskiego nie jest aktywne zwalczanie bezrobocia – mówi Wiesław Szczepański, przewodniczący wielkopolskiego SLD.
- Konin nie jest wyspą szczęśliwości. Jest częścią bolesnej sytuacji gospodarczej – odpiera poseł Tadeusz Tomaszewski.

Szef konińskich struktur SLD – Paweł Piechocki odpierając zarzuty wobec prezydenta podkreśla, że Urząd Miasta nie może zatrudnić wszystkich potrzebujących pracę. – Możliwość jest ograniczona. Na lokalnym rynku mamy wiele podmiotów i jakoś nie słychać, żeby młoda osoba została przyjęta do kopalni, czy innej firmy – tłumaczy Piechocki.

Ostatecznie, próbując uspokoić sytuację, wiceprzewodniczący wielkopolskiego SLD – Stefan Dziamara podkreśla, że to co się wydarzyło w Koninie, lewicy się wcale nie podoba. – Nie wiem czy to było najlepsze rozwiązanie – mówi Dziamara. – Jeśli wiadomo kto wygra konkurs, to jest złe. Rynek jest ubogi jeśli chodzi o fachowców i tutaj dałbym szansę obrony prezydentowi. Jako lewica nie możemy jednak chronić takiej sytuacji. Praca szczególnie należy się tym, którzy pracy nie mają i nie mają za co żyć – dodaje.

Na koniec 2012 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Koninie zarejestrowanych było blisko 13,5 tysiąca bezrobotnych. W samym Koninie jest ich około 8,5 tysiąca. Blisko 60 procent z nich to ludzie w wieku 18-24 lata.



  • Prezydent na cenzurowanym?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Sojusz Lewicy Demokratycznej,   SLD Konin,   lewica Konin,   bezrobocie Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Hitler i Stalin znależli godnych nastepców ale oni nawet nie mażyli że jeden wnuczek żołnierza wermahtu spowoduje więkeze zniszczenia Polski niż wojna
Dodano: 30.04.2013 10:35    Przez: ~Marian
No jest się faktycznie z czego cieszyć że nie Wermaht a Rosjanie zostali w Polsce. Może teraz byśmy żyli choć w przybliżeniu na poziomie "synów Wermahtu", a tak żyjemy na poziomie "synów Stalina" - nie wiem co gorsze...
Dodano: 30.04.2013 10:44    Przez: ~HY
Co da to gadanie skoro kolejna emerytka WILK LEMAŃSKA wystartowała w konkursie na zajmowane przez siebie stanowisko dyrektora i wygrała bo nie dopuszczono pozostałych kandydatów tłumacząc śmiesznymi uzasadnieniami. Co z tego że ma emeryturę skoro musi dorabiać sto tysięcy rocznie do emerytury która wynosi rocznie 33 tyś.
Dodano: 30.04.2013 12:04    Przez: ~obserwator
Ej sory ale czy wy wszyscy myślicie, że jak przyjda młodzi to nie będą "po układach", tylko tacy sami świetnie wyedukowani, z licznymi praktykami za granicą, znający 2, 3 języki? To ja wam mówię, że głównym kryterium przyjęcia takiego młodego na stanowisko będzie co najmniej właściwa przynależność towarzyska jeśli nie partyjna. Tak było, jest i będzie, szczególnie w naszej jaśnie wielmożnej i świętej przecież Rzeczypospolitej. Kasta szlachecka wraca w wielkim stylu hehe. I wara wam od tego.
Dodano: 30.04.2013 14:02    Przez: ~naiwny do sześcianu
avatar Czego się podniecacie.Wybraliście sobie poPZPR-owskiego trupa to teraz śmierdzi.Jak się glosuje na,, nocną zmianę'' to tak jest o nepotyzmie, przekrętach , aferach komuchów i różowych wiadomo jest od 89 roku kiedy rozpoczęli rozkradanie naszego wspólnego majątku jaki my i nasi rodzice w ciężkich warunkach wypracowaliśmy. Kiszczak, Sekuła, Blida, Rywin,Pęczak ,Sobotka,Chlebowski, Kwaśniewscy,Misiak, Miro , Grzechu,Grad, Sawicka,Karapyta ,Tuleya, Rysiński,Milewski, itd, itd,itd.przecież te nazwiska są powszechnie znane bo nawet gadzinówki trąbiły co ci goście z tym krajem wyprawiają.Jakim trzeba być debilem aby na to POkomunistyczne zdradzieckie i złodziejskie gówno głosować.
Dodano: 01.05.2013 08:41    Przez: Tomasz Kobrzycki
Pan Dziamara emerytowany oficer policji ta Pani w okularach to jakas szycha z Urzędu Pracy - a w regionie bezrobocie i tacy ludzie wypowiadają się na temat biedy i bezrobocia w Koninie śmiech na sali
Dodano: 01.05.2013 12:35    Przez: ~młody
A do grudnia 2012 Kobrzycki popierał Nowickiego. Co się zmieniło ? Hofman "człowiek z wazeliny" zadekretował, że PiS jest w opozycji. A co z Waszkowiakiem, zastępcą prezydenta, człowiekiem PiS ?!
Dodano: 01.05.2013 21:26    Przez: ~koniniak
Dziamara - też cały czas pracuje pobierając emeryturę bo mu cały czas mało. Co oni wszyscy wiedzą o trudach życia i braku pieniędzy???
Dodano: 02.05.2013 08:42    Przez: ~zz
Konin miasto sld i emerytów, czerwnona glajda na mapie ....nic tylko stąd uciekać....nie zapuszczajcie korzeni młodzi !!! uciekajcie robota tylko dla wnówczków strekerki i pogodziej ....na budżetowych posadach
Dodano: 30.04.2013 10:47    Przez: ~Fred
Apropos zatrudniania - co Ci nasi "rządzący" gadają o jakimś zatrudnianiu młodych? Sami wspierają poplecznictwo, zatrudnianie rodzin lub znajomych. Znalazłby kilkadziesiąt jak nie kilkaset takich przykładów...Jak nie sami zatrudniają to innym nakazują....bo trzeba przecież pomagać rodzinie, znajomym, znajomym znajomych. Młody człowiek bez znajomości jest na straconej pozycji w większości przypadków
Dodano: 30.04.2013 10:50    Przez: ~Jan
Kłamiesz gnido dworska. Podaj choć 5 takich nazwisk. Jesteś zwyczajnym kłamcą.
Dodano: 30.04.2013 10:55    Przez: ~Geranika
nie podniecaj się zapewne urzędasie!!!
Dodano: 01.05.2013 09:28    Przez: ~konin
Dlatego ja wyjechałam z Konina po studiach do większego miasta bo tu nie ma przyszłości. Pracy nie ma chyba, że po znajomości. Nie zamierzam wracać i wegetować w moim rodzinnym mieście jak sam o siebie nie zadbasz to nikt za ciebie tego nie zrobi. A miasto obudzi się jak zabraknie młodych ludzi a po ulicach miasta będą spacerować tylko emeryci.
Dodano: 30.04.2013 10:54    Przez: ~Lidka
Kiedy Sojusz cofnie rekomendacje Nowickiemu?
Dodano: 30.04.2013 10:55    Przez: ~the brave
To Nowicki zaraz cofnie poparcie Sojuszowi
Dodano: 30.04.2013 11:18    Przez: ~hahaha
Nie oszukujmy się, osoba w wieku 18-24 na pewno nie ma wiedzy ani umiejętności aby kierować jakimś wydziałem w magistracie. Ale pomiędzy 24 a 67 jest jeszcze ponad 40 roczników. Z drugiej strony, nie dziwota, że ktoś trzyma ze swoimi rówieśnikami. Koniniacy sami tak wybraliście. Trzeba było wybrać 20 -latka na prezydenta, to by młodych faworyzował :]
Dodano: 30.04.2013 11:04    Przez: ~kon
Zgadzam się z Tobą. Wielu ludzi w wieku 30-40 w Koninie poradziłoby sobie z zarządzaniem. Bez polityki i partyjniactwa. Nie znalazłby się nikt od promocji projektu - tylko 70-letni Sławiński? To naprawdę żenujące. Ale masz rację - dobijający 70-tki prezydent nie ma znajomych wśród młodych. Ma za to w swoim przedziale wiekowym...
Dodano: 30.04.2013 12:59    Przez: ~ania
PO TO ,,JEST'' BY MÓC ,,ROBIĆ '''TO CO SŁUSZNE. LEWICA -DO ODSTAWKI >?. ...
Dodano: 30.04.2013 11:11    Przez: ~SYN
Jeśli chodzi o fachowców do zarzadzania oświatą, do budowania spalarni to kilku fachowców z konkretnym przygotowaniem i doświadczeniam by się znalazło. Myśle, ze ludzie około 35-50 lat lepiej by się sprawdzili w robocie gdzie zatrudniani sa emeryci.
Dodano: 30.04.2013 11:13    Przez: ~wkurzony
To prawda. Zatrudnianie emerytów z argumentacją, że nie ma młodszych fachowców jest zwykłym wciskaniem kitu.
Dodano: 30.04.2013 11:59    Przez: ~ernest
ta sama relacja na innym portalu: "Stefanowi Dziamarze wtórował przewodniczący SLD w Koninie, Paweł Piechocki. Przedstawicielowi SLDowskiej młodzieżówki, Łukaszowi Grzelakowi także nie podoba się to co dzieje się w Koninie."
Dodano: 30.04.2013 11:21    Przez: ~ojej
Jakieś śmieszne to SLD. O stołkach dla młodych dyskutują? A przy stole prezydialnym same dziadki .
Dodano: 30.04.2013 20:06    Przez: ~rexona
i wszyscy są na stanowiskach w Koninie po znajomościach!!!
Dodano: 01.05.2013 09:29    Przez: ~konin
Do listy zatrudnionych 63 i 70 należy dodać jeszcze Andrzeja Drewniaka oraz Jana Pogodzkiego.
Dodano: 30.04.2013 11:24    Przez: ~Jaa
ciekawe ile dostaną kasy dziadki na emeryturach