Dzisiaj jest wtorek 7 kwietnia 2020, imieniny: Hermana, Rufina, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17366) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (22) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 9oC
Jutropogoda
17 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
,,Kopernik" znów najlepszy. Grają też w Grarantann ... (0)Koninianie w "Kwarantańcu" polskich choreografów i ... (0)

Prezydent na cenzurowanym?

Dodano: 30.04.2013 10:19
Źródło: LM.pl
Zatrudnianie emerytów przy wysokim bezrobociu wśród młodych ludzi, nie jest zdaniem konińskiej lewicy najlepszym rozwiązaniem. Zaplecze polityczne prezydenta nieśmiało krytykuje ostatnie działania Józefa Nowickiego.

Prezydent Nowicki w czasie kampanii wyborczej często podkreślał, że będzie stawiał na młodych. Tymczasem po dwóch latach jego rządów, zupełnie tego nie widać. Ostatnio pracę w magistracie dostała emerytowana nauczycielka – Elżbieta Siudaj-Pogodska, a przy realizacji największej inwestycji (budowie spalarni) posadę znalazł Ryszard Sławiński.

Zajmowanie stanowisk przez osoby z uprawnieniami emerytalnymi, nie uzdrowi sytuacji na konińskim rynku pracy. Jednak kiedy  Sojusz Lewicy Demokratycznej podkreśla jak jest źle, zwłaszcza z ludźmi w wieku od 18 do 24 lat, nie można nie zapytać o to co dzieje się w Koninie.

Przedstawiciele SLD z miasta, powiatu i województwa dyplomatycznie odpowiadają. – Zadaniem Urzędu Miejskiego nie jest aktywne zwalczanie bezrobocia – mówi Wiesław Szczepański, przewodniczący wielkopolskiego SLD.
- Konin nie jest wyspą szczęśliwości. Jest częścią bolesnej sytuacji gospodarczej – odpiera poseł Tadeusz Tomaszewski.

Szef konińskich struktur SLD – Paweł Piechocki odpierając zarzuty wobec prezydenta podkreśla, że Urząd Miasta nie może zatrudnić wszystkich potrzebujących pracę. – Możliwość jest ograniczona. Na lokalnym rynku mamy wiele podmiotów i jakoś nie słychać, żeby młoda osoba została przyjęta do kopalni, czy innej firmy – tłumaczy Piechocki.

Ostatecznie, próbując uspokoić sytuację, wiceprzewodniczący wielkopolskiego SLD – Stefan Dziamara podkreśla, że to co się wydarzyło w Koninie, lewicy się wcale nie podoba. – Nie wiem czy to było najlepsze rozwiązanie – mówi Dziamara. – Jeśli wiadomo kto wygra konkurs, to jest złe. Rynek jest ubogi jeśli chodzi o fachowców i tutaj dałbym szansę obrony prezydentowi. Jako lewica nie możemy jednak chronić takiej sytuacji. Praca szczególnie należy się tym, którzy pracy nie mają i nie mają za co żyć – dodaje.

Na koniec 2012 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Koninie zarejestrowanych było blisko 13,5 tysiąca bezrobotnych. W samym Koninie jest ich około 8,5 tysiąca. Blisko 60 procent z nich to ludzie w wieku 18-24 lata.  • Prezydent na cenzurowanym?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Sojusz Lewicy Demokratycznej,   SLD Konin,   lewica Konin,   bezrobocie Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

ciekawe...a mnie zmuszono do przejścia na emeryturę w imię zwolnienia miejsca młodym... Tylko, że nikogo za mnie nie zatrudniono... To są te rządy... i nikt nie chciał mnie słuchać, że chcę pracować. Teraz mam 1100 emerytury i nikt się nie pyta czy mi starcza czy nie czynsz 450, prąd, ogrzewanie i zostaje mi 300 na leki i jedzenie, o innych rzeczach nawet już nie marzę.
Dodano: 30.04.2013 13:57    Przez: ~emerytka
Powaznie albo Nowicki nie wie co plecie albo jest perfidnym hipokryta - BO ON BIERZE EMERYTURKE A DODATKOWO SIEDZI PRZY KORYCIE. To jak Panie Nowicki ? Moze Pan da przyklad i zostawi w koncu nasze miasto w spokoju ? bo juz wszyscy maja dosyc tych cyrkow na pokaz jakie Pan odstawia.
Dodano: 30.04.2013 13:58    Przez: ~wienio
Jak na rynku jest mało miejsc pracy, to młodzi powinni mieć pierwszęństwo w przyjmowaniu do pracy. Emeryt ma swoją emeryture ma z czegoś żyć, a młody bezrobotny ma zero dochodów.
Dodano: 30.04.2013 14:51    Przez: ~prawy
Jak oni sie nie wsydzą fotografowac i co kolwiek o sobie pisac? Takiej komuny to nawet za czasów pzpr nie było. Takiego chamstwa cwaniactwa. Jak moze stary dziad ,baba- z wysoką emerytura jeszcze ryc przy korycie?Prawdziwe jest to przysłowie jak dwie swinie sie rozpychaja przy korycie i jedna do drugiej kwiczy - posuń sie swinio nie badz człowiekiem. Prawda Panie Nowicki i staruszkowie?
Dodano: 30.04.2013 15:26    Przez: ~bezrobotna
PRECZ Z KOMUNA , ZBOJKOTUJMY NASTEPNE WYBORY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 30.04.2013 15:38    Przez: ~AAaaa
jak by w korycie lezalo 350 milionow , to tez by bylo ciezko Cie odpedzic....
Dodano: 30.04.2013 15:40    Przez: ~emeryt
Większość przy tym stole zatrudniała i zatrudnia po znajomości, więc niech nie czepiają się szczegółów. Bo łatwo jest krytykować. A co Pan Dziamara zrobił dla bezrobocia jak był starostom mając pod sobą PUP. Odp. brzmi Nic, więc po co ta cała szopka.
Dodano: 30.04.2013 17:15    Przez: ~xxx
Szkoda, ze te młode twarze top wszystko firmują
Dodano: 30.04.2013 17:34    Przez: ~duzaszkoda
Konin 2050 r. Komunikat Radia Erewań : "Szef młodzieżówki nowoczesnej jedynie słusznej organizacji POPISSLD Czesław Czkawka został prezydentem Konina przez aklamację. Z radością nadmieniamy, że Pan Czkawka ma zaledwie 80 lat i jest najmłodszym prezydentem od ponad półwiecza. Czesiek w pierwszym przemówieniu podziękował swoim mentorom Józefowi i Markowi za wsparcie. Należy dodać, że ponad 115 letni Józek i Marek przeszli do biznesu i będą promować wędkarstwo w Sudanie". :-)))
Dodano: 30.04.2013 17:53    Przez: ~Matuzalem
Waldek, marnujesz się w tym kantorze ;)
Dodano: 30.04.2013 18:46    Przez: ~Koniniak
Głosujcie nadal na komuchów ,post komuchów ich dzieci oni na pawno wam podziękują .
Dodano: 30.04.2013 17:58    Przez: ~sztandar won
4 z 7
<<1234567>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.