Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18498) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (0)Konin. Zlot MIG-iem po raz czwarty. Grali dla Mich ... (0)

Związkowcy apelują

Dodano: 30.04.2013 17:11
Źródło: LM.pl

Związkowcy z konińskiej kopalni apelują o zaprzestanie obniżek wynagrodzenia. Podkreślają jednocześnie, że nie chcą rozwiązań siłowych.

W kopalni zawrzało, kiedy okazało się że nowy zarząd spółki podpisuje z pracownikami deklaracje dotyczące zmniejszania wynagrodzeń. Obniżka sięga nawet 700 zł. Jak tłumaczy Maciej Łęczycki z biura prasowego ZE PAK, cięcia wynikają z kiepskiej sytuacji finansowej kopalni.

Związkowcy zdecydowali się wejść w spór zbiorowy z pracodawcą. Zarzucają władzom spółki PAK KWB działanie niezgodne z prawem. Chodzi o deklaracje, które zdaniem szefostwa kopalni są podpisywane przez górników dobrowolnie. - Pracownik nie może się zrzec prawa do wynagrodzenia ani przenieść tego prawa na inną osobę – podkreślają w piśmie związkowcy.

Przedstawiciele pięciu związków zawodowych działających w konińskiej kopalni ostrzegają, że takie działanie spółki może prowadzić do kontroli Państwowej Inspekcji Pracy i organów ścigania, a w konsekwencji poniesienia odpowiedzialności karnej.

Związkowcy zapowiadają, że chcą rozwiązać konflikt polubownie. - Działania pracodawcy polegające na rażącym naruszeniu prawa pracy utwierdzają nas w przekonaniu, iż tylko strona związkowa jest podmiotem dążącym do polubownego rozwiązania – piszą do prezesa.

Na ostateczne stanowisko zarządu czekają do 6 maja.  

  • Związkowcy apelują

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

na pochód zapraszamy jutro
Dodano: 30.04.2013 17:18    Przez: ~lsd
Zapraszam na pole pełne majowego szczawiu!Dla członków i sympatyków PEŁO dodatkowe talony na mirabelki.
Dodano: 30.04.2013 20:45    Przez: ~jaja na 1 maja
ja pier...kopalnia generuje straty, 3/4 nierobow z biurowca siedzi na cieplych posadkach to oczywiste ze trzeba zmniejszyc pensje...
Dodano: 30.04.2013 18:11    Przez: ~rgege
Z wdzięczności za POpieranie Thuska przez Zegarkowy POlsat jest kopalnia wraz z wyrobnikami,nic tylko zawijać sreberka POd się.
Dodano: 30.04.2013 18:38    Przez: ~ ha ha głosujta na P ...
I dodaj jeszcze, że główny restruktutyzator został wniesiony do KWB we wianie przez Pisowskiego posła ziemii konińskiej. Tak by właśnie wyglądała cała Polska jakby wygrał PIS
Dodano: 30.04.2013 20:31    Przez: ~Observer
PISowski poseł to sobie mógł POkiwać palcem w bucie za rządów her Thuska,a nie obsadzać stanowiska w spółkach skarbu państwa.Zwalanie winy na wszystkich tylko nie na PEŁO-tak?Bardziej złodziejskiej i wrogiej ekipy jak PEŁO nie było nie ma i mam nadzieję nie będzie, już niedługo.
Dodano: 30.04.2013 20:42    Przez: ~kropka na PEŁO
Mało wiesz ~kropka na PEŁO, albo udajesz że nie wiesz. Popytaj górników to ci powiedzą czyim kolegą i zczyjego polecenia jest ten pan
Dodano: 30.04.2013 20:52    Przez: ~Observer
I jeszcze dodam, ze on pracę zaczynał nie za PEŁO tylko za czasów prezesa Musiała również nadanego przez PIS
Dodano: 30.04.2013 20:56    Przez: ~Observer
do roboty kopalnioki nauczyło się całe życie nic nie robić a kasę zarabiać to teraz krzywda się dzieje. Jak się komuś nie podoba wynagrodzenie zawsze może się zwolnić i pensję ok 2500 netto zamienić na 1000 u prywaciarza
Dodano: 30.04.2013 18:53    Przez: ~przedsiebiorca
Teraz to możecie tupać i krzyczeć.I tylko tyle
Dodano: 30.04.2013 19:17    Przez: ~Kary
To kłamstwa ze kiepska sytuacja finansowa w kopalni ktorą Solorz kupił za 200mln zł a warta jest 2 mld.To tylko pewne mechanizmy działania żeby sami ludzie odeszli bo za takie marne pieniadze nie beda pracowac dalej .Nie podpisywac ,zgłosic sparwe do odpowiednich instucji prosząc o zbadanie sytuacji wbrew prawu.
Dodano: 30.04.2013 19:19    Przez: ~tom
Taką sama metodą Solorz zrobił czystke wbrew prawu na początku w Elektrowni.Ale energetycy związkowcy (sprzedawczyki) sami pozwolili na taką sytuacje bedac zastraszani zwolnieniem z pracy .mam nadzieje że w kopalni są bardziej odważni i mądrzejszi związkowcy i nie dadzą sie wykiwać.Trzymam kciuki za skuteczne i uporczliwe działania ludzi pokrzywdzonych i mam nadzieje że Wasze apele o wsparcie Was dotrą równiez do prezydenta miasta Konin,ktory rowniez powinien włączyć sie w pomoc dla górników.
Dodano: 30.04.2013 19:28    Przez: ~energetyk
Związkowcy to nie potrafili wynegocjować gwarancji dla pracowników Kopalni w czasie który posiadali w ramach prywatyzacji w ubiegłym roku a teraz nagle są zdziwieni i co!Co radzicie tym pracownikom?-chcecie ich zwolić?-dacie im pracę?A może tak sami jako administracja także w imię ratowania zakładu zrezygnujecie ze swojej ochronki.Zejdzcie na ziemię!
Dodano: 30.04.2013 22:58    Przez: ~Karol
Tak nie może być ,zeby właściel Polsatu robił co chce w regionie konińskim bez prawnie.A gdzie są władze miasta ,które powinny zainteresowac sie problemem górników i powinny władze miasta wspierać górników , rozmawiać z właścicielem .Tchórze z SLD i PO którzy jak widać boją sie spraw trudnych , a mieszkańcy teraz widzą , że miasto umywa ręce i są ślepi na problem w Naszym regionie.Czy my chcemy takie władze w regionie???Uważam że napewno nie chcemy gdyz nie ma w nich żadnego wsparcia dla regionu, nawet starostwo nie reaguje co sie dzieje na ziemi konińskiej.
Dodano: 30.04.2013 19:38    Przez: ~henio
A co osiołku ma prezydent do prywatnej spółki. Puknij się w łeb nieuku. To nie czasy zniłej komuny.
Dodano: 30.04.2013 20:28    Przez: ~Zyga
Przypomnijcie sobie co właściciel zrobił w Elektrowni .... nie pozwólcie górnicy żeby sie sytuacja powtórzyła .Prawo jest po waszej stronie
Dodano: 30.04.2013 19:42    Przez: ~tresso
Wywalić Solorza z ziemi konińskiej !!!
Dodano: 30.04.2013 19:43    Przez: ~maria
1 z 5
12345>>