Dzisiaj jest czwartek 6 sierpnia 2020, imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16955) SPORT FORUM FIRMY (5513) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 17oC
Jutropogoda
26 / 20oC
Pojutrzepogoda
27 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w Koninie po ... (0)Hit transferowy? Jamajka polskiego pochodzenia zak ... (3)

Dla rodzin zastępczych

Dodano: 16.05.2013 08:23
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie zakończyło szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych.
 

Przywiązując ogromną wagę do kwalifikacji rodzin sprawujących funkcję rodzin zawodowych, PCPR w Koninie przeprowadziło kolejną edycję szkolenia grupowego programem PRIDE, podstawą którego jest zdobycie konkretnych kompetencji potrzebnych, aby skutecznie wypełniać zadania związane z opieką zastępczą.

W warsztatach, które trwały od grudnia ubiegłego roku do maja 2013 r. wzięło udział 12 rodzin. Zakres tematyczny szkolenia nawiązywał m.in. do pracy zespołowej dla stabilizacji życiowej dziecka, więzi, straty, poczucia wartości i wzmacniania więzi rodzinnych, dyscypliny z sercem, dobrej rozmowy, szczególnych potrzeb dzieci, planowania zmian oraz podejmowania świadomej decyzji. Cały cykl przygotowawczy obejmował  12 sesji metodycznych,  wizyty domowe oraz  10 - godzinną praktykę w rodzinach zastępczych zawodowych. Zajęcia poprowadziły licencjonowane trenerki programu PRIDE - pracownicy PCPR: Dorota Kaźmierczak i Kinga Stępińska, które po dokonaniu ocen uczestników warsztatów zakwalifikowały do pełnienia funkcji rodzin zastępczych 9 rodzin.

W uroczystym  panelu kończącym szkolenie PRIDE, który odbył się 13 maja br. wzięli udział: Andrzej Nowak wicestarosta koniński  oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie w obszarze dziecka i rodziny oraz rodziny zastępcze zawodowe. Spotkanie przebiegało w atmosferze swobodnej dyskusji na temat sposobów radzenia sobie z problemami oraz wymiany dobrych praktyk w obszarze rodzinnej pieczy zastępczej.  • Dla rodzin zastępczych

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:starostwo konińskie,   powiat koniński,   PCPR Konin,   rodziny zastępcze,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

tylko ze jak chcesz wziasc dziecko w rodzine zastepcza ,,to te panie tak zniechecaja i odtracaja ze szok
Dodano: 16.05.2013 08:59    Przez: ~mama
Coś w tym jest, sam zgłosiłem kandydaturę do zostania rodziną zastępczą (razem z żoną), odpowiedź dostałem po prawie dwóch latach. W takim tempie, nigdy nie zaspokoją potrzeb tworzenia rodzin zastępczych.
Dodano: 16.05.2013 09:22    Przez: ~robi
rodzicem biologicznym bez szkolenia moze zostac kazdy, ale rodzicem zastepczym, lub adopcyjnym nie kazdy. i nie kazdy przechodzi do konca taki kurs i szkolenie.
Dodano: 16.05.2013 09:10    Przez: ~ado***jacy
zgadza się, ale oczekiwanie na szkolenie trwa około dwóch lat!!!
Dodano: 16.05.2013 09:24    Przez: ~robi
a ta kaźmierczakowa to jakiś koszmar!! okropna baba :/
Dodano: 16.05.2013 09:31    Przez: ~wiem, bo byłam u nie ...
Dorotka jest bardzo miła :) Elka też zresztą :)
Dodano: 16.05.2013 11:18    Przez: ~pwsz
Dorotka?!!!?? bardzo miła?!/??
Dodano: 16.05.2013 12:34    Przez: ~buhaha
a na rodzicow adopcyjnych nawet do 4 lat. Taka procedura.... tyle rodzin oczekujacych. Moja coreczka lub synek pewnie juz jest na tym swiecie teraz tyklko czekamy na siebie ... jeszcze trooszke musisz poczekac .... ;)
Dodano: 16.05.2013 12:43    Przez: ~adop tujacy
Pani Dorota, Pani Kinga, Pani Joasia i wszyscy pracownicy PCPR sa to bardzo mili i dobrzy ludzie. Pomagaja dziecia jak tylko moga . Mam z nimi stały kontakt. w zyciu na nich nie mozna powiedziec złego słowa. zawsze mozna na nich liczyc . sa to bardzo kochane i Ciepłe osoby. potrafia swoj czas ( po za czasem pracy) poswiecic podopiecznym .
Dodano: 21.05.2013 17:30    Przez: ~Karolina

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.