Dzisiaj jest wtorek 4 sierpnia 2020, imieniny: Dominika, Protazego, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16775) SPORT FORUM FIRMY (5512) PRACA (44) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 12oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Polak, który uratował trójkę dzieci, pochodził z r ... (1)Wierzbinek. Wójt odznaczony medalem MSWiA za zasłu ... (1)

Śmieci po nowemu

Dodano: 16.05.2013 09:36
Źródło: LM.pl
Kawęczyn będzie pierwszą gminą w powiecie tureckim, która rozstrzygnie przetarg na odbiór i zagospodarowanie śmieci.

Pod koniec ubiegłego tygodnia dokonano otwarcia ofert. W przetargu wystartowały trzy firmy, a najniższa  oferta opiewa na kwotę 307 tysięcy złotych. Po dokonaniu weryfikacji wszystkich ofert okazało się jednak, że dwie (najdroższa i najtańsza), zawierają pewne braki. Firmy zostały poproszone o ich uzupełnienie do 20 maja. Wówczas zapadnie decyzja o tym, kto przez najbliższy rok odbierać będzie śmieci od mieszkańców gminy Kawęczyn.

Wójt Jan Nowak ma nadzieję, że uda się wybrać tę najtańszą ofertę. To być może oznaczało by dla gminy oszczędności rzędu 50 tysięcy złotych. Gdyby tak było za kilka miesięcy można by nawet zastanawiać się nad niższymi stawkami za odbiór odpadów. Obecnie obowiązywać będą te ustalone zimą przez radnych na poziomie odpowiednio 7 i 12 złotych z odpady segregowane i niesegregowane. W przeciwieństwie do gminy miejskiej Turek w Kawęczynie zdecydowano że za organizację punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) odpowiadać będzie gmina, a nie wykonawca zamówienia.  


  • Śmieci po nowemu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Kawęczyn,   przetarg,   podatek śmieciowy

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A w mieście Turek ul .Matejki właśnie dzisiaj 16 Maja roznoszono przez pracownika PGKiM druki do wypełnienia na odstawę śmieci. Pierwszy termin 30 kwietnia drugi 15 maja trzeci nie podany . Kto tak mąci i dlaczego . Komu będziemy ( gdzie kasa ) płacili za tą usługę . Czy będą gdzieś specjalne czynne kasy w odpowiednich godzinach ( po 15,00 do 18,00 żeby nie płacić za przesyłkę .Przecież w U. M. przy Kaliskiej jest tylko jedna kasa i to czynna z ograniczeniem godzin.Porównując ceny w Kawęczynie Firma PGKiM była najdroższa i to o ponad 1/4 wartości ceny podanej Teraz wiem czemu w Turku są takie wysokie ceny 13,10 i 17,00 bo obliczane z naddatkiem na podstawie miejscowej Firmy ,która utrzymuje darmozjada Pana Ryszarda Bartosika
Dodano: 16.05.2013 14:08    Przez: ~Mieszkaniec miasta
Mąci ten, komu zależy na utzymaniu darmozjadów z PGKiM. Masz rację, jednym z takich darmozjadów jest były starosta z PiSu Bartosik.
Dodano: 16.05.2013 18:50    Przez: ~delta

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.