Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020, imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17444) SPORT FORUM FIRMY (5473) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Siedem mandatów karnych za zabronione zgroma ... (6)Konin. Policjanci dwukrotnie interweniowali przy s ... (6)

Komunalny do likwidacji

Dodano: 31.05.2013 13:48

Likwidację Związku Międzygminnego Koniński Region Komunalny proponuje poseł Jacek Kwiatkowski z Ruchu Palikota.

Koniński parlamentarzysta uważa, że związek za dużo kosztuje Konin i gminy, które do niego przystąpiły, a zakres działań jest mizerny. - Organizuje jakieś konkursy i szkolenia – wyliczył poseł Jacek Kwiatkowski. - Tymczasem składka Konina to 187.000 złotych rocznie. Przez 15 lat istnienia związek skonsumował prawie 8 milionów złotych. To niebagatelna kwota, która nic nie wniosła do życia miasta i gmin.

Ze związku wystąpiły już niektóre gminy: Brudzew, Krzymów, Władysławów, kolejne samorządy rozważają ten krok. Przynależność do międzygminnego związku komunalnego kosztuje, a gminy przecież tną koszty. Poseł pyta o sens istnienia takiej struktury, zwłaszcza że, jego zdaniem, nie ma wymiernych efektów działalności związku. - Przez te 15 lat związek zajmował się konkursami i szkoleniami, a powstał, żeby zacieśniać współpracę między gminami – powiedział poseł. - Tymczasem związek utrzymuje ponad trzy etaty, dochodzą do tego czynsze, telefony, media, a nawet nagrody dla pracowników. Czy nam jest to potrzebne – pyta poseł.

Dlatego zamierza zwrócić się do poszczególnych samorządów z propozycją zweryfikowania stanowiska w tej sprawie. Proponuje likwidację związku, a jeśli nie to prosi o terminarza zadań na najbliższe miesiące. Jako przykład nieporozumienia poseł podaje pomysł budowy międzygminnego schroniska dla bezdomnych psów, który utknął w martwym punkcie. - Schronisko może inaczej powstać, nie jest do tego potrzebny żaden związek – uważa poseł.
  • Komunalny do likwidacji

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Na ostatniej sesji dowiadujemy się, że miasto zakończy rok deficytem na poziomie 6,5 mln złotych. Wiemy więc , że trzeba oszczędzać. Tutaj mamy do czynienia z bytem administracyjnym , który nie jest obowiązkowy w świetle prawa a kosztował miasto w 2012 roku 187 tysięcy zł (składka członkowska). Gdzie na pensje zarządu poszło 70 tysięcy zł, na pensje pracowników 132 tysiące. W sumie są tam zatrudnione 3 osoby plus księgowa na 1/3 etatu.Sam związek nie może pochwalić się , żadnymi sukcesami w działaniu.Jak to się ma do dobrego zarządzania budżetem naszego miasta, które jest lansowane przez prezydenta. Oczywiście naszym konińskim zwyczajem w budżecie związku znalazły się pieniądze na nagrody: 13 500 zł.
Dodano: 31.05.2013 13:58    Przez: Jarosław Matuszewski
Dosyć tego nepotyzmu. Skąd my obywatele mamy o takich związkach wiedzieć ? Ile ich jeszcze jest z prezesami ?
Dodano: 31.05.2013 14:13    Przez: ~dosyć
TO KTO TAM PRACUJE I CZIM JEST KREWNYM LUB ZNAJOMYM,CHCIAŁBYM POZNAĆ PASOŻYTÓW NA KTÓRYCH MUSZĘ PRACOWAĆ.
Dodano: 31.05.2013 15:09    Przez: ~liberał
BRAWO, BRAWO panie KWIATKOWSKI- śmiało i odważnie niech PAN działa, takich ludzi w Koninie brakuje i jest jak jest, czyli bardzo źle.
Dodano: 31.05.2013 15:32    Przez: ~barbara
Ten pajac przynajmniej coś robi a ty co zrobiłeś dla miasta ???
Dodano: 31.05.2013 14:19    Przez: ~bez narzekania

KOMENTARZE

avatar Na ostatniej sesji dowiadujemy się, że miasto zakończy rok deficytem na poziomie 6,5 mln złotych. Wiemy więc , że trzeba oszczędzać. Tutaj mamy do czynienia z bytem administracyjnym , który nie jest obowiązkowy w świetle prawa a kosztował miasto w 2012 roku 187 tysięcy zł (składka członkowska). Gdzie na pensje zarządu poszło 70 tysięcy zł, na pensje pracowników 132 tysiące. W sumie są tam zatrudnione 3 osoby plus księgowa na 1/3 etatu.Sam związek nie może pochwalić się , żadnymi sukcesami w działaniu.Jak to się ma do dobrego zarządzania budżetem naszego miasta, które jest lansowane przez prezydenta. Oczywiście naszym konińskim zwyczajem w budżecie związku znalazły się pieniądze na nagrody: 13 500 zł.
Dodano: 31.05.2013 13:58    Przez: Jarosław Matuszewski
Dosyć tego nepotyzmu. Skąd my obywatele mamy o takich związkach wiedzieć ? Ile ich jeszcze jest z prezesami ?
Dodano: 31.05.2013 14:13    Przez: ~dosyć
stwórzmy 200 takich związków i nie będzie w koninie bezrobocia, dobrze , ze mamy aktywną opozycję
Dodano: 31.05.2013 14:21    Przez: ~nie zrzeszony
Dawać tego gościa ze zdjęciem na prezydenta,
Dodano: 31.05.2013 14:22    Przez: ~zwolennik ładu
I tak na radnego się nie dostanie. Tania reklama co nie.
Dodano: 31.05.2013 14:23    Przez: ~CV
no to jedziemy Matuszewskiemu i Kwiatkowskiemu, wymyślajmy co popadnie aby usprawiedliwić swoje nieróbstwo jako partia
Dodano: 31.05.2013 14:27    Przez: ~inny
Swojaki mają w tym mieście dobrze
Dodano: 31.05.2013 14:30    Przez: ~bez znajomości
A ja się zapiszę do Ruchu Palikota bo to jedyne światełko w tunelu. No może się nie zapiszę ale popieram.
Dodano: 31.05.2013 14:32    Przez: ~Piotr K
Powinien być jakiś nadzór społeczny nad rządzącymi, dlaczego tak mało osób się tym interesuje ???
Dodano: 31.05.2013 14:38    Przez: ~starak
Związku nie rozwiążą bo tam szefuje Pogodzki, mąż kierowniczki od oświaty w PELO. Mission Impossible
Dodano: 31.05.2013 14:38    Przez: ~POLONEZ
TO KTO TAM PRACUJE I CZIM JEST KREWNYM LUB ZNAJOMYM,CHCIAŁBYM POZNAĆ PASOŻYTÓW NA KTÓRYCH MUSZĘ PRACOWAĆ.
Dodano: 31.05.2013 15:09    Przez: ~liberał
Nie kochany. 200 związków to tylko 600 etatów. Bezrobotnych jest więcej.
Dodano: 31.05.2013 19:40    Przez: ~Też niezrzeszony
@Jarosław Matuszewski, jakie "tyś", "tys" albo tysięcy, nie ma słowa "tyśiąc". :-P
Dodano: 31.05.2013 20:12    Przez: ~Q
a jakim sukcesem może pochwalić się Ruch Palikota? chyba takim że wszystko likwidować chcą, a może by tak p.Matuszewski jak i Kwiatkowski do uczciwej pracy by się zabrali a nie tylko krytykują, oj nie ładnie
Dodano: 31.05.2013 22:14    Przez: ~ala
I kolejnych kilka osób na zasiłek..............
Dodano: 31.05.2013 23:36    Przez: ~lm
popieram ruch palikota
Dodano: 01.06.2013 01:07    Przez: ~ok
O, poprawili te "tyś". :-)
Dodano: 01.06.2013 09:45    Przez: ~Q
Nie mają się chłopaki czym pochwalić, zawodowo wiadomo - żadnych osiągnięć. Edukacja - podobnie. Robią co umieją - nadają na innych. To jest łatwe.
Dodano: 01.06.2013 13:46    Przez: ~miejscowy
gościu, ty lepiej coś wymyśl żeby miejsc pracy przybywało, a nie ubywało. Umiesz tylko krytykować, ale nic konstruktywnego jeszcze nie wymyśliłeś. A w spółdzielni mieszkaniowej już uregulowałeś zaległe czynsze?
Dodano: 31.05.2013 14:07    Przez: ~JK
Brawo.
Dodano: 31.05.2013 14:23    Przez: ~JK
zostaw tego posła w spokoju, widziałeś aby Nowak robił takie akcje ???
Dodano: 31.05.2013 14:24    Przez: ~PIS
Nowak w Sejmie zajmuje się wspieraniem Miasta w pozyskiwaniu funduszy na drogi (Briański czy DK25) lub tereny inwestycyjne (Międzylesie). Czy poseł Kwiatkowski robi cokolwiek konkretnego, pożytecznego, z wymiernym skutkiem dla Miasta ? Nie.
Dodano: 31.05.2013 14:53    Przez: ~koniniak
Autorem powyższego komentarza jest pewnie jakaś biurwa,która nudzi się na urzędniczym stołku.
Dodano: 31.05.2013 15:15    Przez: ~liberał
ile pozyskał Nowak? Konkrety
Dodano: 31.05.2013 16:07    Przez: ~??
Tak ! Właśnie wytropił zbędne koszty.Brawo Jacek!
Dodano: 31.05.2013 16:34    Przez: ~Kary
Niestety, nie trafiłeś. A chamstwo nie jest argumentem w dyskusji.
Dodano: 31.05.2013 17:59    Przez: ~koniniak
Zaplacone, hajs sie zgadza :)
Dodano: 31.05.2013 19:09    Przez: ~Pani z spoldzielni
Hola, hola, nie tylko Konin łoży na utrzymanie tej biurokratycznej pijawki. Skoro przez 15 lat wyssali 8 mln zł, to wypada po ponad 500 tyś. zł rocznie. A zatem te pensje zarządu i biurw wcale nie były takie liche, jak tu ktoś podaje. Jeszcze żeby coś konkretnego zrobili, a tu nic tylko ciepła posadka i zero odpowiedzialności za publiczne pieniądze. Kto zarządza całym tym bajzlem? Nazwiska i od razu pokazać oświadczenia majątkowe, niech ciemny lud zobaczy na co idą pieniądze z ich katorżniczej harówy.
Dodano: 31.05.2013 14:33    Przez: ~grona gniewu
" ...... Skasować więc radzę możliwie najpilniej butiki, badylarzy, firmy polonijne.... " tak kiedyś śpiewał Pietrzak,Kononowicz chce " likwidować wszystko by nie było niczego" teraz kolejny "napalony" na likwidacji Pietrzak śmiał się z PRL -u, Kononowicz był śmieszny, nasz poseł Kwiatkowski jest żałosny. By choć paradę jaką zrobił, dla gwiedzi, nic tylko likwiduje i donosi.
Dodano: 31.05.2013 15:16    Przez: ~Xyz
Nawet bez ingerencji Kwiatkowskiego Związek nie miał szans na przetrwanie. Gminy zaczęły się wycofywać, zaczęło to już obumierać, a Kwiatkowski dla poklasku ze strony gawiedzi postanowił tylko dokopać leżącemu.
Dodano: 31.05.2013 16:04    Przez: ~ermus
BRAWO, BRAWO panie KWIATKOWSKI- śmiało i odważnie niech PAN działa, takich ludzi w Koninie brakuje i jest jak jest, czyli bardzo źle.
Dodano: 31.05.2013 15:32    Przez: ~barbara
3 przecinek jedna trzecia etatu bosz a nie 3 i jedna trzecia ?
Dodano: 31.05.2013 16:14    Przez: ~matematyk
a co bedzie robil smorol , nikt go nie chce wzioc, a kasa potrzebna...
Dodano: 31.05.2013 16:51    Przez: ~kadrowy
Dramat z tym Kwiatkowskim .Co on zrobił w Koninie ...???? Kpina i ewidentną sobie koleś reklamę robi dla siebie samą gadką a czyny leżą gdzieś tam...Typowy teoretyk bez wykształcenia ,Co on może wiedzieć..????
Dodano: 31.05.2013 20:32    Przez: ~konin9
lepiej żeby odwiedzał koninskie rodziny ?
Dodano: 31.05.2013 20:42    Przez: ~hah
Sama przynależność do Palikota jest już wielkim obciachem.
Dodano: 31.05.2013 21:50    Przez: ~ania
Popieram-i proszę o więcej ,bo tu w naszym grajdołku jest nieciekawie