LM.plSportSokół przegrywa, II liga ucieka

Sokół przegrywa, II liga ucieka

Niespodziewanej porażki doznał Sokół Kleczew, przegrywając w Dopiewie z miejscowym GKS 0:2. Obie bramki kleczewianie stracili w ostatnich piętnastu minutach meczu.

Pierwszą połowę lepiej rozpoczęli goście, jednak żadna z ich sytuacji nie przyniosła efektu w postaci bramki. Dopiewo ograniczyło się do defensywy, by wyjść z większą inicjatywą dopiero w końcówce pierwszej połowy. Gospodarze jednak również nie zdołali sforsować obrony Sokoła i pierwsza połowa pojedynku zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej odsłony meczu indywidualną akcję przeprowadził Jacek Kopaniarz, lecz jego uderzenie wybronił Bartosz Pawłowski. Sokół odpowiedział niecelnym strzałem Jakuba Dębowskiego. Pierwsza bramka w meczu padła dopiero w 77. minucie. Po dośrodkowaniu Pawła Nogi piłkę szczupakiem do siatki wpakował Jakub Budzyń. Drugą bramkę gospodarze strzelili w doliczonym czasie gry – podanie Macieja Manelskiego dotarło do Macieja Waskowskiego, który bez problemów pokonał golkipera gości. Sokół uległ GKS 0:2.

Druga porażka z rzędu Sokoła oznacza, że liderem rozgrywek III ligi została Ostrovia Ostrów Wlkp. Niespodziewanie, na trzy kolejki przed końcem sezonu, szansa na awans do II ligi znacznie oddaliła się od zespołu z Kleczewa. Strata dwóch punktów do lidera rozgrywek oznacza, że kleczewianie muszą liczyć na potknięcia swoich rywali, samemu wygrywając pozostałe trzy spotkania. W kolejnym z nich Sokół podejmie Wdę Świecie.

Sokół Kleczew: Bartosz Pawłowski, Kamil Krzyżanowski, Paweł Lisiecki, Jakub Dębowski, Mikołaj Pingot, Mateusz Ławniczak, Robert Jędras, Damian Augustyniak, Jakub Antosik, Arkadiusz Bajerski, Łukasz Urban.

źródło: gksdopiewo.pl