Dzisiaj jest środa 8 kwietnia 2020, imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17036) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 10oC
Jutropogoda
15 / 5oC
Pojutrzepogoda
13 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Chcą zmian dla młodych

Dodano: 5.06.2013 11:24
Źródło: LM.pl

Zalegalizowanie klubów konopnych, obniżenie wieku wyborczego, umożliwienie głosowania przez internet i edukacja seksualna na każdym szczeblu nauczania. Podpisy pod projektami tych ustaw będą zbierać członkowie „Ruchu Młodych”.

Młodzieżówka „Ruchu Palikota” od najbliższej soboty do końca lipca będzie w Koninie będzie zbierać podpisy pod pięcioma projektami ustaw. Dotyczą one przede wszystkim zmian w prawie wyborczym. Młodzi chcą, żeby czynne prawo wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego mieli już ludzie w wieku 16 lat. - W prawie karnym są traktowani jak osoby pełnoletnie, więc powinni móc też już głosować. Moim zdaniem mogłoby to zaktywizować młodzież – mówi Sebastian Ławniczak z „Ruchu Młodych”. - Chcemy też, żeby była możliwość głosowania przez internet i w sposób korespondencyjny. Młodzi ludzie mając miejsce zameldowania w Koninie, a mieszkając gdzie indziej nie biorą udziału w wyborach. Nie zdają sobie sprawy, że mogą gdzieś indziej głosować. Gdyby była możliwość oddania głosu przez internet to na pewno by z tego skorzystali – dodaje.

Kolejne pomysły „Ruchu Palikota” dotyczą zapewnienia młodzieży jednego pełnowartościowego posiłku oraz wprowadzenia jednej godziny tygodniowo edukacji seksualnej w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Na tym jednak nie koniec. Podpisy będą zbierane również pod projektem ustawy dotyczącym polityki narkotykowej. - Chcemy przejrzystego prawa dotyczącego normy posiadania miękkich narkotyków. Nie może być tak, że za 0,3 grama ktoś idzie do więzienia – mówi Ławniczak. - Wnosimy też o stworzenie klubów konopnych, których członkowie mieliby prawo hodować naturalną marihuanę i spożywać ją na terenie klubów. Podobne miejsca działają już w Holandii i Belgii – dodaje.  

  • Chcą zmian dla młodych

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Jakim trzeba być głupkiem aby publicznie przyznać się do ,,ruchu paligłupa'', dla normalnego człowieka to tak jakby nago chodzić po ulicy i krzyczeć ,, jestem debilem''. Ciekawe czy ci młodzi całują w rękę faceta w kiecce aparatczyka komuny K. Bęgowskiego przez Korwina zwanego Grodzkie.Ciekawe czy ci młodzi oglądają się za siebie jak stoi za nimi Biedroń i czy czasami im odbytu nie uszkodzi. Całe to szambo z ze zboczeńcami , narkomanami i wszystkim tym co najgorsze i najbardziej plugawe w przyrodzie powinno zniknąć nie tylko z polityki ale i z powierzchni ziemi.Młodzi nie są temu winni dali się omamić gadzinówką .Maja nieuformowane umysły i łato ich zmanipulować.A w tych śmieciowych gadzinówkach panuje ideologia ,,gender'' i nowomowa , gdzie pederasta jest wesołkiem(gejem) , gach partnerem , kochanka partnerką. Podobnie jak za PRL-u władza ludowa ,proletariat itp .mechanizm ogłupiania przez gadzinówki nic a nic się nie ...
Dodano: 5.06.2013 12:36    Przez: Tomasz Kobrzycki

KOMENTARZE

wez zdejmij ten czerwony zegarek i nie pajacuj swojego guru
Dodano: 05.06.2013 11:42    Przez: ~emigrant
avatar Jakim trzeba być głupkiem aby publicznie przyznać się do ,,ruchu paligłupa'', dla normalnego człowieka to tak jakby nago chodzić po ulicy i krzyczeć ,, jestem debilem''. Ciekawe czy ci młodzi całują w rękę faceta w kiecce aparatczyka komuny K. Bęgowskiego przez Korwina zwanego Grodzkie.Ciekawe czy ci młodzi oglądają się za siebie jak stoi za nimi Biedroń i czy czasami im odbytu nie uszkodzi. Całe to szambo z ze zboczeńcami , narkomanami i wszystkim tym co najgorsze i najbardziej plugawe w przyrodzie powinno zniknąć nie tylko z polityki ale i z powierzchni ziemi.Młodzi nie są temu winni dali się omamić gadzinówką .Maja nieuformowane umysły i łato ich zmanipulować.A w tych śmieciowych gadzinówkach panuje ideologia ,,gender'' i nowomowa , gdzie pederasta jest wesołkiem(gejem) , gach partnerem , kochanka partnerką. Podobnie jak za PRL-u władza ludowa ,proletariat itp .mechanizm ogłupiania przez gadzinówki nic a nic się nie ...
Dodano: 05.06.2013 12:36    Przez: Tomasz Kobrzycki
Kobrzycki - jesteś okropnie wulgarny, obrzydliwy wręcz. Każdy ma prawo robić ze swoim tyłkiem co chce. Ludzie młodzi są, uczą się, doświadczają nowych rzeczy i przecierają sobie różne szlaki w życiu. I bardzo dobrze. Świetnie, że są aktywni. Ja też nie lubię Twoich poglądów, a jeszcze bardziej języka - sposobu i jakości wypowiedzi. Jesteś tupeciarzem bezczelnym, a do tego w niezrozumiały dla mnie sposób przekonanym o własnej wielkości. A Ty wiesz, że to wszystko można poddać terapii? Wiele stanów chorobowych można poddać leczeniu. U Ciebie problem polega na tym, żeby stwierdzić, że już sobie nie radzisz ze sobą i potrzebujesz pomocy.... Wtedy właśnie jest się najbliżej dna... Daleko masz jeszcze?
Dodano: 05.06.2013 12:57    Przez: ~olaboga
Kobrzycki ma racje - dosc promowania zboczencow i uposledzonych pomylencow.
Dodano: 05.06.2013 15:26    Przez: ~leonik
zapal sobie skręta i po nicku stwierdzając Ola weź sobie jaką Anie Grodzką do pary bo według tej partii mama musi byc z mamą a tata z tatą i ktoś może za wulgarnie wypowiada swoje poglądy a patrząc po raz kolejny na tą młodzież z ruchu palikota to się nóż w kieszeni rozkłada bez głowy i nie mające nic wspólnego rzeczywistością to każdemu mogą nerwy puścić. Racja do szkoły a nie do mediów!!! Oni są tak dowiadczeni politycznie jak poseł tego ruchu z Konina - no może komórki umieją robić!!
Dodano: 05.06.2013 15:55    Przez: ~Radek
to chwasty
Dodano: 05.06.2013 16:15    Przez: ~Staszek
PALIKOTOWE PAJACE!!!!!!!!!!
Dodano: 05.06.2013 18:01    Przez: ~SOS
powiedzcie tym dzieciom ze zdjęcia ,że kinderbale to w McDonalds ha ha ha obszczymurkom z mlekiem pod nosem polityki się zachciało
Dodano: 05.06.2013 19:41    Przez: ~alojzy bąbel
Czyje to dzieci? To już jest skandal. Z której to szkoły? Wie ktoś? Mam nadzieję że nie z tej do której chodzi moja córka. Oni powinni być usunięci ze szkoły bo stwarzają zagrożenie dla innych dzieci. Ciekawe czy ich rodzice wiedzą co oni wyprawiają? I skandaliczne jest, że LM publikuje takie rzeczy.
Dodano: 05.06.2013 19:45    Przez: ~zatroskana matka
palikociarnia - obłudnicy, a może obniżyć wiek do 10 co? pajacujecie aż staliście się nudni. Ludzie się wami zmęczyli. Promujecie zboczenie zamiast normalnych polskich rodzin
Dodano: 05.06.2013 23:08    Przez: ~PALIKOT ma poparcie m ...
Ci kolesie nie mają pojęcia jak są wykorzystywani w celach marketingupolitycznego
Dodano: 05.06.2013 23:09    Przez: ~nonono
"normalnych polskich rodzin" ahaha to już rodzina hetero z Niemiec jest nienormalna? :D beka z polaczków
Dodano: 13.08.2013 15:09    Przez: ~daqwid2727
Orzesz w morde - i co jeszcze ?Może związki homoseksualne od 14 lat też dozwolone.Ujarani na tym zdjęciu jak świnie i głupoty w głowach.16'to latek myśli o tym jak wypić i zajarać tak żeby go nie złapali - daj takiemu prawo głosowania to dopiero będą wybory wesołe. Oczywiście znajdziemy 10% nastolatków poważniejszych, ale te 90% nie myśli o polityce i będą głosować na chybił trafił. O klubach konpnych się nie będę wypowiadał - tu nie mam nic do powiedzenia cenzuralnego. Co do posiłków - ok, ale mam nadzieję że Ruch wskazuje źródło finansowania (no chyba że z podatku od sprzedaży konopi). Głosowanie przez internet - a może jeszcze telepatycznie, co ?
Dodano: 05.06.2013 11:56    Przez: ~CXX
do pracy a nie do polityki nieroby !!!!
Dodano: 05.06.2013 11:57    Przez: ~Janek
Głos przez internet wszędzie wiadomo że jeżeli chcesz głosowc musisz pobrać dane o zameldowaniu i zgłosić się do komisji gdzie będziesz głosować - tylko trzeba chcieć głosować ! Ławniczak trochę poczytać a dopiero do mediów kolejny niedouczony jak twórca tego niby ruchu i poseł z Konina!!!
Dodano: 05.06.2013 12:00    Przez: ~Młody
A NIECH MI TYLKO PRZYJDĄ ZA PODPISEM ......
Dodano: 05.06.2013 12:00    Przez: ~XXX
bogate dzieci bogatych rodziców?
Dodano: 05.06.2013 12:05    Przez: ~edd
Czyje to dzieci? To już jest skandal. Z której to szkoły? Wie ktoś? Mam nadzieję że nie z tej do której chodzi moja córka. Oni powinni być usunięci ze szkoły bo stwarzają zagrożenie dla innych dzieci. Ciekawe czy ich rodzice wiedzą co oni wyprawiają? I skandaliczne jest, że LM publikuje takie rzeczy.
Dodano: 05.06.2013 20:03    Przez: ~zatroskana matka
Dzieci majace siano we łbie i nie majace zielonego pojecia o zyciu ludzi w tym pieprzonym miescie,nie mówiąc o kraju.Weżcie zabawki chłoptasie i do piaskownicy a nie juz od młodych lat do koryta was gna.
Dodano: 05.06.2013 12:06    Przez: ~konin1
Boże chroń nas przed takimi politykami. To dramat dla Polski
Dodano: 05.06.2013 12:14    Przez: ~wyborca
A potem będzie jak we wczorajszym wywiadzie posła kwiatka. Na pytanie jaka wczoraj była rocznica, dziennikarz dostał odpowiedź, że poseł będzie rocznicę obchodził. Ale jaka to była rocznica oczywiście nieuk nie wiedział.
Dodano: 05.06.2013 19:48    Przez: ~Solida
Jestem przeciwny by młodzi głosowalo od 16 roku życia.Młody człowiek jeszcze się nie starał o pracę więc nie zna trudów i regół tam rządzących.Nie rozpoczął nauki na studiach,nie ma więc nawet sprecyzowanego poglądu co chce robić,kim chce być.Jest podatny na zmanipulowanie poglądów.Użyty argument ,że odpowiedzialność karna jest taka jak osób pełnoletnich świadczy o niedojrzałości bowiem jest kilkadziesiąt innych tematów w których 16 latek,latka traktowani są jak niepełnoletni.
Dodano: 05.06.2013 12:15    Przez: ~Koninmianin
młodzież jest dośc aktywna i brakiem pozwolenia na narkotyki się nie przejmuje, starczy sie w czasie dużej przerwy w jedynce na Benesza przejechać uliczką Zeromskiego