Dzisiaj jest piątek 5 marca 2021, imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17704) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -2oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Naczelna Organizacja Techniczna za transformacją e ... (0)Wierzę w słuszność starań na rzecz elektrowni jądr ... (29)

Kto zajmie się śmieciami?

Dodano: 7.06.2013 11:46
Źródło: LM.pl

Konin w końcu ogłosił przetarg na odbiór śmieci. Firma, która wygra przez blisko 2 lata zajmować się będzie gospodarką odpadów w mieście.

Nowa ustawa śmieciowa wejdzie w życie już 1 lipca. Część samorządów wyłoniła firmy, które będą dbały o wywóz śmieci z terenów gmin. Większość wójtów i burmistrzów zdecydowała, że podpisze umowę na pół roku. Konin na gospodarkę odpadów ma inny pomysł.

Przedmiotem przetargu jest odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i transport śmieci do Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi przy ul. Sulańskiej w Koninie. Dodatkowo, zwycięska firma zajmie się zakupem worków do selektywnego gromadzenia odpadów.

Oferty przyjmowane będą w magistracie do 17 lipca. Firma, która przedstawi najniższą cenę, zacznie działać od 26 sierpnia. Miasto przewiduje, że będzie ona zajmować się gospodarką śmieciową przez niespełna 2 lata. Zakończenie zadania jest przewidziane na 30 czerwca 2015 roku.

 

  • Kto zajmie się śmieciami?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dlaczego głównym kryterium wyboru ma być najniższa cena? A jakość obsługi, potencjał techniczny, zaplecze finansowe już nie mają znaczenia? Czyli wygra PGKiM ...
Dodano: 07.06.2013 12:08    Przez: ~Woland
dlatego zeby nowicki i jego koledzy mieli jak najwiecej kasy na swoje premie - nadal nie lapiesz jak dziala ten system i swinie przy korycie?
Dodano: 07.06.2013 12:33    Przez: ~obiektywny
Dlatego, że jest to najmniej kontrowersyjne. Jeśli wygra droższa firma, a nie tańsza, to wszyscy będą mówić o układzie, Kwiatkowski zacznie listy z pytaniami pisać, naśle prokuraturę, policję, ABW, CBA, FBI, CIA i innych, kto mu tam na myśl przyjdzie. Akcja Konin zacznie także wyć do księżyca... a tak jest spokój, wygrywa najtańsza oferta i nikt się czepiać nie będzie. Takie są skutki "psełdo" demokracji Palikotów i ich zbrojnego ramienia Akcji Konin. Tak wszystko sprowadzili do absurdu.
Dodano: 07.06.2013 17:00    Przez: ~uchachany
Czyli od 1 lipca do26 sierpnia śmieci należy wozić pod urząd.
Dodano: 07.06.2013 12:09    Przez: ~kl
Nie, odbieranie śmieci będzie na dotychczasowych zasadach, ale jak chcesz dostać mandat, to zawieź pod Urząd.
Dodano: 07.06.2013 17:01    Przez: ~miejscowy
A po co pod urząd, wystarczy wyrzucać do rowu. Po tej ustawie tak będzie. I tak ustawa przewiduje, że miasto będzie brało pieniądze to niech sprząta. A wystarczy się przejechać Przemysłową koło FUGO. A radny z Cukrowni wyciągnął pieniądze dla dzielnicy Cukrowni na szosę po której da się jeździć, bo nie jest tak tragicznie, nie ma dziur jedynie koleiny, ale dla swojej dzielnicy zrobi wszystko, nawet pomnik postawi. I nie ważne ile ludzie stracą na dojazd i remonty samochodów i na lusterka, które się urywają przy wymijaniu. Czy to nie wstyd? Może by tak przy najbliższej okazji zmienić radnego, chociaż w tym regionie coś robi. Przydało by się załatać dziury na Przemysłowej. To nie jest wielki pieniądz w rzeczywistości. A wykonuje te prace SKANSKA, bo tak pisze na ubraniach. Chodź prawdopodobnie to są podwykonawcy, którzy nic nie umieją. Ale dziwię się inspektorom nadzoru, że to odbierają. Być może mają jeszcze coś do zrobienia na ogrodz ...
Dodano: 08.06.2013 18:11    Przez: ~Obserwujący Konin
znajomi znajomi znajomi
Dodano: 07.06.2013 12:11    Przez: ~olo
wygra ta, która ma do utrzymania najwięcej prezesów, dyrektorów, zastępców i nieudaczników pociotków do utrzymania
Dodano: 07.06.2013 12:26    Przez: ~edd
czyli ta gdzie nowicki i reszta koryta ma najwiecej kumpli, ktorym potem wypisuje premie za wielkie zaslugi tak? no to chyba na pgkim wypada...
Dodano: 07.06.2013 12:39    Przez: ~prawy
panie Kwiatkowski RP przyjrzyj się ile włodarze na tym zarobią, wygra ten co więcej da w łapę, to norma przy prztargach, a czy aneksy do umowy są przewidziane?
Dodano: 07.06.2013 12:26    Przez: ~ja
Jasne, niech Kwiatkowski sam zacznie te śmieci wywozić, on przecież wszystko wie najlepiej.
Dodano: 07.06.2013 17:03    Przez: ~uchachany
ceny za smieci jakie ustanowil nowicki to CZYSTE ZDZIERSTWO I ROBIENIE BIZNESU NA MIESZKANCACH. Policzcie ile placiliscie do tej pory a ile bedziecie placic po podatku jaki przymusowo bedzie sciagac nowicki i reszta jego koleszkow przy korycie ! ZDZIERSTWO I ZLODZIEJSTWO !!!!! Mam pytanie : co z reszta pieniedzy, ktore pozostana po zbiorce od mieszkancow i oplaceniu firmy ? Nowicki juz szykuje kolejne premie dla swojej bandy zasranych urzedasow i kolegow ? PRECZ Z KOMUNA !!!!!
Dodano: 07.06.2013 12:32    Przez: ~OBIEKTYWNY
jestem za
Dodano: 07.06.2013 12:50    Przez: ~Juan
Proszę powiedzieć mieszkańcom co mają robić - kazaliście rozwiązać dotychczasoe umowy , bo 1 lipca miał być nowy przewoźnik, a teraz piszecie ,że nowy przewoźnik wejdzie 26 sierpnia . Pytam się kto i na jakich warunkach będzie zabierał mi śmieci od 1 lipca do 26 sierpnia. Dlaczego tak późno miasto ogłosiło przetarg ,że teraz nie może zdążyć z terminem.
Dodano: 07.06.2013 13:32    Przez: ~mieszkaniec Konina
proponuje wozic do urzedu miasta, zusu, urzedu pracy i skarbowego - czyli wrzucac smieci tam gdzie ich miejsce - niech urzedasy, ktore nas ciagle okradaja dostana cos na co zasluzyli
Dodano: 07.06.2013 14:11    Przez: ~walec
ech to nie takie proste bo US może uznać to za darowiznę! I kogoś opodatkują, będzie dochodzenie i pewnie kara przy okazji. Wszak makulatura to opał, butelki szklane to czysta kasa w skupie, metale to kasa w skupie złomu itp itd. A darowizna poza rodziną jest opodatkowana!!!
Dodano: 07.06.2013 15:01    Przez: ~LO
Skąd są dane( ceny ) za usługę . Dlaczego najpierw ustala się ceny dla ludności a POtem przetarg . Czy to zgodne z przepisami . Dlaczego mieszkańcy właściciele domków nie mają płacić za ilość oddanych śmieci wg. np .kontenera , czy metra sześciennego . PO co wymyślono jednostki miar.Właśnie wychodzi szydło z worka .Nawet nie POtraficie nic zaplanować,nie nadajecie się do rządzenia .Było tyle czasu .To tak jak z autostradami. Panie Mój -Patrzysz na to co się dzieje i nie reagujesz.
Dodano: 07.06.2013 14:12    Przez: ~Mieszkaniec
Bo przy naliczaniu w sposób jaki proponujesz spora część śmieci lądowałaby jak dotychczas w lasach, a co gorsza, część kończyłaby w przydomowym piecu na paliwo stałe. Za co wszyscy płacimy chorobami, w tym ciężkimi nowotworowymi.
Dodano: 07.06.2013 15:01    Przez: ~:(
Skąd to opóźnienie? Podobno od 18 miesięcy było wiadomo, że nowy system odbioru śmieci ma rozpocząć działanie z dniem 1 lipca 2013 r. a nie od 26 sierpnia 2013 r.
Dodano: 07.06.2013 15:10    Przez: ~Endrju
Skąd opóźnienie ? Dobrze wiedzieli jak rozgryźć psychologicznie potencjalnych oferentów. Nie na jednym cmentarzu lub stacji paliw dogrywali szczegóły.
Dodano: 07.06.2013 18:21    Przez: ~Zefiryn
1 z 2
12>>