Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17832) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Kto zajmie się śmieciami?

Dodano: 7.06.2013 11:46
Źródło: LM.pl

Konin w końcu ogłosił przetarg na odbiór śmieci. Firma, która wygra przez blisko 2 lata zajmować się będzie gospodarką odpadów w mieście.

Nowa ustawa śmieciowa wejdzie w życie już 1 lipca. Część samorządów wyłoniła firmy, które będą dbały o wywóz śmieci z terenów gmin. Większość wójtów i burmistrzów zdecydowała, że podpisze umowę na pół roku. Konin na gospodarkę odpadów ma inny pomysł.

Przedmiotem przetargu jest odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i transport śmieci do Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi przy ul. Sulańskiej w Koninie. Dodatkowo, zwycięska firma zajmie się zakupem worków do selektywnego gromadzenia odpadów.

Oferty przyjmowane będą w magistracie do 17 lipca. Firma, która przedstawi najniższą cenę, zacznie działać od 26 sierpnia. Miasto przewiduje, że będzie ona zajmować się gospodarką śmieciową przez niespełna 2 lata. Zakończenie zadania jest przewidziane na 30 czerwca 2015 roku.

 

  • Kto zajmie się śmieciami?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A ja się pytam, kto będzie odpowiedzialny za śmietniki. W nocy chodzą zbieracze puszek i butelek(godz: 2 w nocy np.). Walą , zgniatają puszki, wyrzucają śmieci z kontenerów na ziemię. Dość że robią hałas , zakłócają ciszę nocną, to robią z segregowanych śmieci syf....I co będę płacić później za nie segregację JA OBYWATEL. Co z tego, że zamykamy śmietniki, jak widziałam na własne oczy jak chodzi baba z pękiem kluczy i otwiera śmietniki.Podobno łatwo dostać się do tych zamków. Kogo mam wzywać w nocy policję , straż miejską...Co na to Urząd Miasta i SM?????
Dodano: 07.06.2013 16:03    Przez: ~Mieszkanka Tuwima....
zagadka : pierdzi w stołek,dłubie w nosie i patrzy "tempo" w sufit (albo w okno) Odp. URZĘDNIK PAŃSTWOWY. Cały rok mieli na zrealizowanie Ustawy i oczywiście termin nie dotrzymany.Dotychczasową Umowę na wywóz musiałam wymówić z dniem 30 Czerwca, bo mnie Ustawa obowiązuje a w Magistracie za nieudolność dostaną nagrody.
Dodano: 07.06.2013 18:08    Przez: ~Zocha Kulebiakowa
Narpierw została ustalona cena jaką ma zapłacić każdy mieszkaniec Konina,a teraz dopiero zostanie ogłoszony przetarg na wywóz śmieci.A jeśli firma wyworząca śmieci wyceni wywóz na wyższą kwotę.To my Koninianie będziemy sie znowu musieli pogodzić z faktem że trzeba bedzie liczyc sie z kolejną podwyżką.Zastanawia mnie fakt czemu w mieście trzeba płacic więcej za śmieci niż w gminach które równiez będą wywozić śmieci na to samo wysypisko śmieci.
Dodano: 07.06.2013 19:25    Przez: ~abc
Śmieci to qrwa do ogródka tych DEBILI po studiach co wprowadzili te zmiany ! Jakim to trzeba być skończonym kretynem by reformowac coś co działało od lat ! Debile powinni się trochę poduczyć w praktyce, a jeśli guzik wiedzą to mortda w kubeł a nie reformy wprowadzać ! Poza tym do qrwy nędzy - dlaczego nagle tak duże podwyżki się wylęgły ? Czyście na te puste łby już całkiem poupadali ? Nie macie za grosz jakiejkolwiek przyzwoitości bandyci i złodzieje ! Do roboty pasożyty się weźcie a nie reformy wprowadzacie i czekacie aż wam manna z nieba spadnie !
Dodano: 07.06.2013 20:51    Przez: ~WIEŚNIAK
Wygrywa najniższa cena bo mamy idiotyczną ustawę o zamówieniach publicznych i nikt na to nic nie poradzi... znaczy się mogą poradzić posłowie ale 99% z nich nie widzi dalej niż czubek własnego nosa. Święte krowy w dupie mają nas i Polskę, im prędzej się z tym pogodzimy tym lepiej. POLAKU NA KOGO BYŚ NIE ZAGŁOSOWAŁ BĘDZIE ŹLE ZROZUM!!!! Taki nasz już naród - zawsze rządzili nami debile. Wiecie dlaczego? Bo idiota nie ma poczucia wstydu, nie wstydzi się że pieprzy głupoty nie wstydzi się niczego i tyle... idzi pieprzy ludzie glosują i tak od dwudziestu paru lat. Zobaczcie na Konin od 20 lat rządzi tym miastem postkomunistyczna wierchuszka głeboko zakorzeniona w PRL i PZPR ich metody działania są tak błyskawiczne że przez 20 lat nie udało się sciągnąć żadnego inwestora a spójrzmy na Stare Miasto - może niedługo wchłonie wieś Konin
Dodano: 07.06.2013 23:19    Przez: ~Załamany
Do ~Mieszkanka Tuwima.... To nie chodzi o żadne zasady, zamykanie śmietników. Zasad nie ma. Zasadą jest kasa. Gdy spytałem w zarządzie spółdzielni o zasady sortowania to pani wiceprezes odpowiedziała mi, że w internecie się dowiem. W tej i innych spółdzielniach rządzą byłe komuszki. Babsko nie pomyślało, że starsi ludzie nie korzystają z internetu, że pewne zasady trzeba wpoić, co wymaga czasu. Do dzisiaj mimo, że korzystam z internetu to nie wiem czy w bloku będę miał 4 kubły czy 4 worki. Nie wiem do jakich pojemników będę je wrzucał. Ania w Warszawce przewiozła się na śmieciach, gdyż przeliczyła się z przetargiem. W Koninie pewne, że komusza mafia z PObratymcami zrobi aby społeczeństwu żyło się dobrze dzięki PGKiM, gdzie zawsze będzie można wyprać co nieco tak jak prało się z kantusiem, o prało w drogownictwie a radni cicho sza, a prezydencik płaci Skanskiej za buble kantusia. Radni temat powinni skierować do organów ścigania.
Dodano: 08.06.2013 01:18    Przez: ~Cierpliwy_Lex
Ciekawe jak się skończy przetarg w Turku. Miasto obiegac ma jeden wykonawca ,,śmieciarz,, zgodnie z regulaminem przetargu wybrany z najniższa ceną . Chyba nie wygra najdroższa oferta P G K i M u .Ponoć otwarcie ofert odbyło się wczoraj ,to dlaczego podano już ponad tydzień temu wartości trzech oferentów gdzie Firma z Turku ( P G K i M ) była o niebo wyzsza od EKO-GAB u i o 10 tys droższa niż z Kalisza .
Dodano: 08.06.2013 10:01    Przez: ~Henio
Dlaczego takie ślimacze tempo? Opłacone za wywóz śmieci mamy do 30-06-2013.Kto będzie odbierał śmieci w lipcu i sierpniu?Komu będziemy płacić za wywóz? Dlaczego Urząd Miejski tak zbagatelizował czas na ogłoszenie przetargu? To niesłychane aby przez opieszałość w pracy spowodować bałagan dla wszystkich mieszkańców Konina.Ciekawy jestem kto jest za to odpowiedzialny i jak zostanie "wynagrodzony"? Wstyd !!!!!!!
Dodano: 08.06.2013 10:12    Przez: ~Koninianin
a kto będzie odbierał śmieci w okresie od 1 lipca do 26 sierpnia?
Dodano: 08.06.2013 12:47    Przez: ~wojtek
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.