Dzisiaj jest piątek 14 maja 2021, imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16573) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (76) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 11oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mustang ma szansę na drugie mistrzostwo Polski. Fi ... (1)Konin. Na Warszawskiej pożar samochodu. Dym widocz ... (3)

Rosjanie polegli

Dodano: 9.06.2013 21:51
Źródło: LM.pl
Kozacy na koniach, carska piechota, armaty i oddział pod wodzą Edmunda Taczanowskiego. Rekonstrukcja wydarzeń sprzed 150 laty przyciągnęła do podślesińskiego Ignacewa prawdziwe tłumy.

Godzinną inscenizację rozpoczął sielski obrazek życia na wsi, gdzie każdy znał swoje miejsce. Wszystko się zmieniło, kiedy pojawiły się tam rosyjskie wojska. W końcu 8 maja 1863 roku podczas Powstania Styczniowego doszło do wielkiej bitwy. Oddział Edmunda Taczanowskiego liczący ponad tysiąc żołnierzy odpierał atak Rosjan.



Podczas rekonstrukcji pokazano w jaki sposób powstańcy bronili się przed najeźdźcą i co działo się, kiedy wróg wszedł do Ignacewa. Jak zniszczona została wioska, której mieszkańcy mimo wszystko nie stracili ducha patriotyzmu. 

Inscenizację zwieńczył atak powstańców na wojska rosyjskie, do którego doszło 9 czerwca 1863 roku i który zakończył się zwycięstwem Polaków.

W przedsięwzięciu wzięli udział rekonstruktorzy z całego kraju i zza wschodniej granicy. Część tych, których można było zobaczyć pod Ślesinem grała wcześniej w np. „Bitwie Warszawskiej”. 
  • Rosjanie polegli
  • Obraz 913
  • Obraz 1120
  • Obraz 894
  • Obraz 895
  • Obraz 896
  • Obraz 897
  • Obraz 899
  • Obraz 901
  • Obraz 902
  • Obraz 903
  • Obraz 905
  • Obraz 906
  • Obraz 907
  • Obraz 908
  • Obraz 909
  • Obraz 911
  • Obraz 912
  • Obraz 914
  • Obraz 917
  • Obraz 920
  • Obraz 922
  • Obraz 928
  • Obraz 941
  • Obraz 943
  • Obraz 950
  • Obraz 955
  • Obraz 956
  • Obraz 959
  • Obraz 963
  • Obraz 970
  • Obraz 971
  • Obraz 973
  • Obraz 976
  • Obraz 980
  • Obraz 996
  • Obraz 1003
  • Obraz 1007
  • Obraz 1015
  • Obraz 1018
  • Obraz 1019
  • Obraz 1023
  • Obraz 1029
  • Obraz 1030
  • Obraz 1032
  • Obraz 1034
  • Obraz 1038
  • Obraz 1040
  • Obraz 1041
  • Obraz 1043
  • Obraz 1046
  • Obraz 1055
  • Obraz 1059
  • Obraz 1067
  • Obraz 1069
  • Obraz 1070
  • Obraz 1071
  • Obraz 1079
  • Obraz 1083
  • Obraz 1092
  • Obraz 1097
  • Obraz 1098
  • Obraz 1102
  • Obraz 1104
  • Obraz 1105
  • Obraz 1111
  • Obraz 1116
  • Obraz 1119

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jesteś w błędzie aprowizacja była na wysokim pozioma i gmina Ślesin stanęła na wysokości zadania i zdała go na 5.Aby taka aprowizacja była na innych inscenizacjach to by było pięknie.Rekonstruktorzy dostali trzy posiłki na dzień i wodę do picia a także prowiant na drogę powrotną.Jeżeli się komuś nie chciało pofatygować do szkoły i wsiąść wodę czy talony na obiad to sorry nie wina organizatorów.Było super
Dodano: 10.06.2013 12:13    Przez: ~Jacek

KOMENTARZE

Pierwszy
Dodano: 09.06.2013 21:57    Przez: ~all
Pokaz super! Warto było zobaczyć to patriotyczne widowisko,tylko nie wiem jak się ma do tego parada ZDRAJCÓW na krzesłach w pierwszym rzędzie?
Dodano: 10.06.2013 08:35    Przez: ~kozak
"wojska ruskie" ??? Chyba sie coś autorowi pomieszalo ;)
Dodano: 09.06.2013 21:59    Przez: ~Mgr
Tłumy, tłumy , tłumy ...organizarorzy nie byli w stanie okiełznać go , nic nie było widać ....
Dodano: 09.06.2013 22:20    Przez: ~zool
Bo takich tłumów nie da się okiełznać. Jakbyś był na czas, widziałbyś więcej. Było SUPER!
Dodano: 09.06.2013 22:30    Przez: ~pola
Nie widzieliście gdzieś POsła Nowaka?Na zdjęciach go nie ma czyż by zginął od kosy?
Dodano: 10.06.2013 09:22    Przez: ~alibaba
Obserwowal bitwe ze szczytu wiezy widokowej.
Dodano: 10.06.2013 12:17    Przez: ~Zgred z pamiecia
Jestem zażenowany tą relacją i poziomem narracji autora. Wojska z pewnością były rosyjskie, a państwo, które wtedy istniało nazywało się Cesarstwem Rosyjskim lub popularnie Rosją. Nie było żadnej Rusi i ruskich wojsk. Po drugie, podczas inscenizacji nie było żadnych brutalnych scen mordów i gwałtów. Wszystko miało charakter umowny i dość lajtowy. W końcu na miejscu było bardzo dużo dzieci i młodzieży i ich rodzice z pewnością nie pozwoliliby patrzeć im na mordy i gwałty. Te brutalne sceny to chyba powstały w wyobraźni autora. Bardzo płytkiej wyobraźni. Na siłę szukacie sensacji tam gdzie jej nie ma. Rynsztokowy portal.
Dodano: 09.06.2013 22:24    Przez: ~tata Wojtka
brak jakiejkolwiek organizacji większość tych co przyjechala obejrzeć czekala w dwugodzinnym korku nad którym żadna sluzba nie była w stanie zapanować ludzie na wlasna reke przestawiali zle zaparkowane samochody które blokowaly droge na poboczu
Dodano: 09.06.2013 22:29    Przez: ~widz z samochodu
Chciałeś z samochodu oglądać? To nie kino dla zmotoryzowanych, albo M... Dri... :)))
Dodano: 10.06.2013 10:29    Przez: ~
Jak się jedzie na ostatnią chwile imprezy, to tak jest. Były wyznaczone parkingi, ale ludzie (czyli być może i piszący wyżej) zamiast wydać 2 zł na parking, wolą zablokować drogę dla pozostałych. Ja i moi znajomi byliśmy na 16.00 i wszystko widzieliśmy. Zawsze można coś poprawić, ale z ludźmi, którzy autem stanęliby najchętniej obok wioski rekonstruktorów nic już zrobić się nie da...