Dzisiaj jest wtorek 7 lipca 2020, imieniny: Estery, Metodego, Kiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17842) SPORT FORUM FIRMY (5504) PRACA (28) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 12oC
Jutropogoda
17 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Bezpieczne wakacje

Dodano: 23.06.2013 13:23
Źródło: LM.pl
Niedługo najmłodsi koninianie wyjadą na wymarzony wypoczynek. Jak sprawdzić, czy miejsce do którego jedzie dziecko jest bezpieczne? Wystarczy sięgnąć po poradnik przygotowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Koninie.

Wakacje tuż, tuż. Każdy z rodziców, który niebawem będzie wysyłał swoją pociechę na obóz, albo kolonie ma szansę sprawdzić, czy placówka do której jedzie dziecko jest bezpieczna. – Przygotowaliśmy specjalne poradniki dla rodziców. Zostały one sporządzone pod kątem warunków jakie powinny spełniać miejsca wypoczynku. Można tam znaleźć informacje jak sprawdzić placówkę i zobaczyć jak wyglądać powinno żywienie, baza lokalowa i teren przed obiektem – mówi Beata Szeląg, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie.

Rzecznik Sanepidu podkreśla również, że warto być w kontakcie ze Stacją i zgłaszać tam wszelkie niepokojące sygnały. – Jeśli rodzice zauważą po kontakcie z dzieckiem jakieś problemy, powinni nas o nich informować. Inspekcja sanitarna może wtedy dodatkowo skontrolować placówki i zapobiec ewentualnym zagrożeniom – mówi Szeląg.

Poradnik dotyczący bezpiecznego wypoczynku, ale również poradnik chroniący dziecko przed kleszczami, trującymi grzybami i przebywaniem długo  na słońcu, można znaleźć na stronie internetowej konińskiego Sanepidu.  • Bezpieczne wakacje

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

oddam grati prezerwatywy
Dodano: 23.06.2013 16:27    Przez: ~pielgrzym
najbezpieczniej to jest w koninie PRZY WYJSCIU Z TUNELU NA ZATORZE W piatkowo sobotnie wieczory ! a sanepid niech sie zainteresuje pobliskimi lokalami jak spełniaja wymogi ...................
Dodano: 23.06.2013 23:48    Przez: ~ zobaczycie kto i j ...
czlowieku ogarnij sie ... bo klapy masz na oczach !
Dodano: 23.06.2013 23:49    Przez: ~kałamaż
Na pewno będzie bezpiecznie bo połowa maluchów nie POjedzie nigdzie,a druga połowa pojedzie jak rodzice za to zapłacą.Młodzi przyjaciele jak chcecie to zmienić to oddajcie Babci i Dziadkowi dowody osobiste i razem z rodzicami idżcie głosować na kogo chcecie byle nie siedżcie w domach aby POtem nie szukać winnych.
Dodano: 23.06.2013 20:05    Przez: ~caro
pani rzecznik pasożyt z budżetówki na pewno pojedzie !!! jaka fucha hahaha rzecznik od niczego ,żadnego pkb nie wytwarza wypłata z podatkow od ludzi pracujacych uczciwie
Dodano: 24.06.2013 08:48    Przez: ~emigrant

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.