Dzisiaj jest czwartek 19 września 2019, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19620) SPORT FORUM FIRMY (5363) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 8oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mieszkańcy starówki na spotkaniu z prezydentem i k ... (1)Zmarł wieloletni dyrektor SP3 - Ryszard Nijakowski ... (3)

Nie miał innego wyjścia?

Dodano: 26.06.2013 15:25
Źródło: LM.pl
To było ciężkie naruszenie obowiązku pracowniczego. Tak swoją decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu z pracy Janusza Chojnackiego tłumaczy Zygmunt Jasiński, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie.

Kilka dni temu w obronie Janusza Chojnackiego na konińskim rynku odbył się wiec „Solidarności”. Związkowcy domagali się od prezydenta miasta wyciągnięcia konsekwencji wobec dyrektora Sanepidu. Ich zdaniem dyscyplinarne zwolnienie Janusza Chojnackiego odbyło się z naruszeniem prawa. – On nic nie zrobił. Stracił pracę tylko dlatego, że był przewodniczącym „Solidarności” w tym zakładzie pracy. To hańba – mówili podczas pikiety szefowie wielkopolskich struktur NSZZ „Solidarność”.

Janusz Chojnacki podkreślał, że został zwolniony bo wyszedł z pracy w sprawach związkowych. – Nie kradłem, nie piłem, a traktuje się mnie jak przestępcę – tłumaczył.



Stanowisko w tej sprawie zajął również Zygmunt Jasiński, dyrektor konińskiego Sanepidu. Jego zdaniem, Chojnacki pożegnał się z pracą, bo samowolnie opuścił stanowisko pracy. – Zachowanie takie jest naganne. Odpowiadam za zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa w godzinach pracy. Nie miałem innego wyjścia – mówi Jasiński.

Sprawa trafiła do Sądu Pracy. Pierwsza rozprawa odbędzie się we wrześniu. 


  • Nie miał innego wyjścia

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Teraz to niech związkowcy się boją.....bo ich tylko 8 sztuk jest w Sanepidzie a reszta za szefem 100 osób więc niech nie robią z Sanepidu swojego folwarku i pan Chojnacki niech nie straszy pracowników, bo nie ma prawa przychodzić do zakładu, .....jak złodziej się zakrada, gdy nie ma dyrektora
Dodano: 26.06.2013 16:08    Przez: ~Pracownik
Zygmunt Jasiński jest facetem z klasą i na poziomie. Gratuluje opanowania, bo w przeciwieństwie do tego teatru co zrobiła solidarność na placu Wolności, Pan kulturalnie przedstawił swoje stanowisko w sprawie J. Ch, Wielki szacun, tak proszę trzymać
Dodano: 26.06.2013 18:42    Przez: ~kaja

KOMENTARZE

TEN PAN NA ZDJĘCIU NIE POWINIEN BYĆ JUŻ NA EMERYTURZE
Dodano: 26.06.2013 15:49    Przez: ~KASIA
Wszystkich dzisiejszych solidaruchów powinno się zwolnić. To organizacja polityczna destabilizująca życie w Polsce. Lenie, karierowicze i zadymiarze, żyjący w poczuciu bezkarności. Nikt rozsądny i mądry do tej organizacji już dzisiaj nie należy. Pracować im się nie chce tylko wymagać. Dzisiejsze solidaruchy nie mają nic wspólnego z SOLIDARNOŚCIĄ z lat 80.
Dodano: 26.06.2013 18:32    Przez: ~Solidarność - prawd ...
avatar Tak wygląda POkumunistyczne ,POstkolonialne państwo Donka i Bronka a właściwie to nie państwo tylko dziadowskie kondominium.Co takie leśne dziadki robią jeszcze w państwowych instytucjach.Przecież oni pamiętają jeszcze Bieruta i Stalina.Jak może funkcjonować jakakolwiek instytucja opanowana przez tetryków , co oni maja zamiar tam zostać aż do śmierci.Wnuki bawić, popracować trochę na działce a urzędy zostawić młodszym.Związki zawodowe na własne życzenie straciły swoją siłę , etos oraz prestiż. Wielu przewodniczących to zwykli pływacy ,organizatorzy zabaw czy wycieczek.Wielu działaczy za zatrudnienie swoich bliskich w firmach gdzie działają dało się skorumpować przez pracodawców , do tego ich pobory opłacane są przez pracodawców.W tej sytuacji związki przestały istnieć w sprawach pracowniczych, łamania praw pracowników,ochrony i polepszenia warunków pracy itd.W zamian prowadzona jest tylko działalność fasadowa.
Dodano: 27.06.2013 08:40    Przez: Tomasz Kobrzycki
zgadzam się w 95%5% od 1945 r nic się w Polsce nie zmieniło poza nazwami ulic
Dodano: 27.06.2013 09:57    Przez: ~js
Teraz związkowcy założą komitet sprawdzający co w godzinach pracy robi Pan dyrektor.
Dodano: 26.06.2013 15:51    Przez: ~leszek
dyrektor nie ma normowanego czasu pracy, zanim coś napiszesz to sprawdź
Dodano: 26.06.2013 16:06    Przez: ~x
Pan dyrektor w godzinach pracy jest w pracy
Dodano: 26.06.2013 16:00    Przez: ~obserwator
Droga Kasiu , wcześniejsza pani dyrektor też powinna być na emeryturze, i jakoś nikt nie wpadał na pomysł by to jej wyrzucać
Dodano: 26.06.2013 16:01    Przez: ~XYZ
Poprzedniej pani dyrektor to powinny się przyjrzeć jakiś specjalista od problemu alkoholowego...
Dodano: 27.06.2013 21:27    Przez: ~znajomy
a tobie prokuratura za szkalowanie
Dodano: 28.06.2013 10:35    Przez: ~fc
Prezydent też powinien być na emeryturze, ale jakoś NSZZ SOlidarność mu tego na wiecu nie powiedziała, wręcz przeciwnie, podawali sobie łapki
Dodano: 26.06.2013 16:02    Przez: ~Ktoś
Teraz to niech związkowcy się boją.....bo ich tylko 8 sztuk jest w Sanepidzie a reszta za szefem 100 osób więc niech nie robią z Sanepidu swojego folwarku i pan Chojnacki niech nie straszy pracowników, bo nie ma prawa przychodzić do zakładu, .....jak złodziej się zakrada, gdy nie ma dyrektora
Dodano: 26.06.2013 16:08    Przez: ~Pracownik
Pracownicy odpowiedzcie na pytania:1. czy komentarze piszecie w godzinach pracy ?2. Czy pisanie komentarzy jest jednym z zadań wykonywanych w ramach pracy ?
Dodano: 26.06.2013 17:39    Przez: ~Obserwator
Pytania do pracownika oraz wielu jemu podobnych udzielających się w komentarzach:1. Czy swoje komentarze piszecie w godzinach pracy ?2. Czy pisanie komentarzy jest zapisane w zakresie waszych obowiązków ?
Dodano: 26.06.2013 17:49    Przez: ~Obserwator
"Nie pozwolę, żeby szef podległej mi jednostki stawiał mnie w takiej sytuacji. Odpowiednie decyzje zostaną podjęte – powiedział prezydent Nowicki." Ten "Wasz" prezydent nawet nie wie co mówi i jakie ma kompetencje. Sanepid podlega pod Państwową Inspekcję Sanitaną wyraźnie "Państwową" a nie samorządową i niechaj ten dziadunio nie używa metod których go uczyli na studiach w Moskwie.
Dodano: 26.06.2013 20:34    Przez: ~Rydz
Niestety Kolego jesteś niedoinformowany, a mianowicie Prezydent Konina jest BEZPOŚREDNIM przełożonym Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Koninie, a Minister Zdrowia jest tylko nadzorującym zadania merytoryczne. Ja wiem , że to idiotyczne, ale tak jest, niestety !
Dodano: 29.06.2013 23:34    Przez: ~TGW
Brawo Panie Jasiński. Z kulturą osobistą trzeba się urodzić. Nie krzyczeć w obecności kolegów statystów z KWB Konin tylko jasno, precyzyjnie i rzeczowo powiedzieć jakie ma się stanowisko w danej sprawie. Czy pan JCh uważa że będąc w szeregach Solidarności może robić co mu się podoba. Zonk. obowiązuje pana dyscyplina pracy- tego solidarność Panu nie powiedziała?
Dodano: 26.06.2013 16:21    Przez: ~MMM
Ci wielcy szefowie solidarnosci to w każdym zakładzie choda jak swiete krowy i nic dla robotnika nie robia tylko dla siebie i przydupasow i razem z szefostwem baluja ha ha zenada
Dodano: 26.06.2013 17:01    Przez: ~Robotnik nie zwiazkow ...
Skoro tutaj rzekomo wypowiada się tylu zwolenników swojego szefa - dyrektora, to dlaczego nie udało się zrobić wiecu z poparciem dla szefa? Wszyscy stchórzyli? A może tak naprawdę to wszyscy się go boją? A może dyrektor nie ma zwolenników poza sobą samym i kilkoma lizusami, jak pani rzecznik? Śmiech mnie ogarnął dziś w pracy, bo wiem, co się dzieje :)
Dodano: 27.06.2013 21:39    Przez: ~pracownicaPSSE
Wiece są dobrą zabawką dla solidarnuchów, poważni ludzie inaczej rozwiązują konflikty (przede wszystkim ROZMOWĄ). Głupcy zawsze dużo krzyczą. A z głupim nie warto wdawać się w kłótnie - najpierw sprowadzi do swojego (niskiego) poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Dodano: 27.06.2013 23:56    Przez: ~vvv
własnie o to chodzi - widać jaki poziom "rozmowy" toczą tu zwolennicy dyrektora (a raczej sam dyrektor ze sobą ;) ).
Dodano: 28.06.2013 10:37    Przez: ~ag
cronbożechron zdaje się że obrażasz również Prezydenta miasta Konina bo to on jest czerwony, a SOLIDARNOŚĆ go popiera więc zastanów sie co piszesz
Dodano: 26.06.2013 16:23    Przez: ~XYZ
XYZ idz zrob mu dobrze to moze "stworzy" sztuczny etat dla twojej corci lub synka oglaszajac ustawiony konkurs RAZ SIERPEM RAZ MLOTEM CZERWONĄ HOŁOTĘ
Dodano: 26.06.2013 16:27    Przez: ~PRECZZKOMUNA
Z takimi sprawami do poprzedniej pani dyrektor. Ona lubiła lizusów i gnębić szarego człowieka. W końcu mogła się pochwalić w swojej wsi.
Dodano: 27.06.2013 21:33    Przez: ~vvv
Pan Zygmunt nie musi krzyczeć, bo to kulturka człowiek, lekarz, a nie jak ten motłoch na ulice brudy wylewa