Dzisiaj jest piątek 5 marca 2021, imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17697) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -2oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Naczelna Organizacja Techniczna za transformacją e ... (0)Wierzę w słuszność starań na rzecz elektrowni jądr ... (29)

Gotowi na zmiany

Dodano: 26.06.2013 16:40
Źródło: LM.pl
Za kilka dni wejdzie w życie nowa ustawa śmieciowa. Koninianie są zdezorientowani. Władze miasta natomiast uspokajają, że dla mieszkańców nic się nie zmieni.

Przetarg na odbiór odpadów komunalnych w Koninie został ogłoszony dopiero w czerwcu. Otwarcie ofert zaplanowano dopiero na 17 lipca. W związku z tym władze miasta zdecydowały o podpisaniu umowy z tymczasowym operatorem.



Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w porozumieniu z firmą „Bakun” będzie odbierać śmieci do końca sierpnia. – Nic się na razie nie zmieni. Mamy podzielone miasto na sektory i będziemy normalnie zabierać odpady komunalne. Można wystawić kilka kubłów i będziemy wszystko odbierać – informuje Jarosław Derdziński, prezes PGKiM w Koninie.

Poniżej prezentujemy harmonogram odbioru odpadów, który będzie obowiązywał od 1 lipca.

ZABUDOWA JEDNORODZINNA

Sektor I
obręby: Pawłówek, Przydziałki, Starówka, Wilków, Osada, Glinka, Grójec, Laskówiec, Morzysław.

Harmonogram odbioru:
  • NIESEGREGOWANE (ZMIESZANE) ODPADY KOMUNALNE, Z KAŻDEGO WYSTAWIONEGO POJEMNIKA:CZWARTEK;
Przedsiębiorca odbierający odpady:
Zakład Oczyszczania Terenu "Bakun" Andrzej Bakun

  • SELEKTYWNA ZBIÓRKA – pierwszy poniedziałek miesiąca: 01.07, 05.08
Przedsiębiorca odbierający odpady:
PGKiM Sp. z o.o. w Koninie

  • BIOODPADY:
Przedsiębiorca odbierający odpady:
PGKiM Sp. z o.o. w Koninie

Obręby: Laskówiec, Grójec, Morzysław, Wilków, Pawłówek, Osada, Przydziałki, Starówka 05.07, 12.07, 19.07, 26.07, 02.08, 09.08, 16.08, 23.08, 30.08 (piątek)
Obręb: Glinka 02.07, 09.07, 16.07, 23.07, 30.07, 06.08, 13.08, 20.08, 27.08 (wtorek)
 
Sektor II
obręby: Nowy Dwór, Chorzeń, Czarków, Międzylesie, Maliniec, Niesłusz, Gosławice, Łężyn, Mieczysławów, Pątnów.

Harmonogram odbioru:
  • NIESEGREGOWANE (ZMIESZANE) ODPADY KOMUNALNE, Z KAŻDEGO WYSTAWIONEGO POJEMNIKA: ŚRODA;
Przedsiębiorca odbierający odpady:
PGKiM Sp. z o.o. w Koninie

  • SELEKTYWNA ZBIÓRKA – pierwszy poniedziałek miesiąca: 01.07, 05.08
Przedsiębiorca odbierający odpady:
PGKiM Sp. z o.o. w Koninie

  • BIOODPADY:
Przedsiębiorca odbierający odpady:
PGKiM Sp. z o.o. w Koninie

Obręby: Gosławice, Pątnów, Łężyn, Mieczysławów, Maliniec 05.07, 12.07, 19.07, 26.07, 02.08, 09.08, 16.08, 23.08, 30.08 (piątek),
Obręby: Międzylesie, Niesłusz 02.07, 09.07, 16.07, 23.07, 30.07, 06.08, 13.08, 20.08, 27.08 (wtorek)
Obręby: Chorzeń, Nowy Dwór, Czarków 04.07,   11.07,   18.07,   25.07,   01.08,   08.08,   16.08 (piątek), 22.08, 29.08 (czwartek)
 
ZABUDOWA WIELORODZIONNA
Harmonogram odbioru:
Zgodnie z harmonogramem uzgodnionym z zarządcami.
Przedsiębiorca odbierający odpady:
PGKiM Sp. z o.o. w Koninie

NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁE, NA KTÓRYCH POWSTAJA ODPADY KOMUNALNE
(nieruchomości wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej, obiekty użyteczności publicznej, szkoły, szpitale, hotele, ogródki działkowe, cmentarze, targowiska, itp.)
Harmonogram odbioru:
W ciągu 48 h od zgłoszenia (odbiór odpadów komunalnych należy zgłosić telefonicznie)
Przedsiębiorcy odbierający odpady:
PGKiM Sp. z o.o. w Koninie



  • Gotowi na zmiany
  • Gotowi na zmiany

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Szkoda, że prezydent Kunina nie jest tymczasowy...
Dodano: 26.06.2013 16:47    Przez: ~Woland
Jak to nie jest? Skąd Ty jesteś?
Dodano: 26.06.2013 17:28    Przez: ~:)
Jak to nie jest? Przyjdzie czas pójdziemy do urn wybierać. W niektórych miastach (np. Elbląg) już poszli. Wieczne jest tylko pióro.
Dodano: 26.06.2013 18:52    Przez: ~912
Skąd Ty jesteś? Od ponad 20 lat miastem rządzą te same twarze... Może zamieniają się stołkami, ale władza leży w tym samym kręgu. Wynika to z takiego a nie innego elektoratu. Jakie miasto tacy rządzący ...
Dodano: 26.06.2013 19:34    Przez: ~Woland
Nie powiedzieli najważniejszego. Kto da pojemniki na śmieci. Ludzie mają jedni swoje, inni wypożyczone od dotychczasowych odbiorców. Pan Jarosław Derdziński powinien oficjalnie zawiadomić każdego mieszkańca o pojemnikach. Czy wypożyczone np. od Bakuna oddać, czy swoje sprzedać. Jakie i kiedy pojemniki PGKiM będzie opróżniać a jakie nie. Czy też podstawi każdemu swoje? Przerosną problemy pana prezesa, a może nie?
Dodano: 26.06.2013 18:13    Przez: ~Qń
Dopóki odbiera Bakun, pojemnik na smieci do konca sierpnia zostaje, a potem dostaniezz id wybranego w prztargu operatora. Worki na odpady selektywne nadal bedzie dostaczal pgkim
Dodano: 27.06.2013 10:37    Przez: ~pp
Nic sie nie zmieni oprócz tego że będzie drożej.
Dodano: 26.06.2013 19:56    Przez: ~Juras
A można śmieci zostawić przed Urzędem Miejskim?
Dodano: 26.06.2013 20:59    Przez: ~wsiun
Trzeba umieć czytać i szukać. W pojemniki należy zaopatrzyć się we własnym zakresie (lub odkupić od dotychczasowego dzierżawcy po niższej cenie). Mnie raczej śmieszy sytuacja do której doprowadziło PGKIM, chcą odbierać śmieci posegregowane, ale nie dali worków do selektywnej zbiórki odpadów ,no i co teraz ???
Dodano: 26.06.2013 22:55    Przez: ~śmieciarz
pgk do tej pory w koninie nie dawało rady z terminowym odbiorem smieci posegregowanych ? normalni ludki segregowali do tej pory , a co teraz sie zmieni ? tylko cena ? przy segregcji kilka lat temu mialo byc taniej ? jest ?...............
Dodano: 27.06.2013 07:13    Przez: ~mieszk.kon.
A mnie ciekawi tylko co za skończony kretyn na siłę zmienia coś co do tej pory działało ? Kto za to wziął w łapę ? Jaki ćwok za te zmiany się znowu pobuduje lub otworzy jakiś świetny interes ? Co za kretyn wpadł na pomysł by śmieci odbierać raz na dwa tygodnie czy na miesiąc ? Czy ten imbecyl zdaje sobie sprawę jaki będzie smród z pojemników z odpadami czy jest na tyle wypranym z rozumu kretunem po studiach, który już wcale nie ma zdrowego rozsądku ? No i kwestia ceny ! Do cholery przecież my nie zarabiamy tak jak na zachodzie by w tak bezczeny sposób na kazdym kroku zdzierać kasę z nas !
Dodano: 27.06.2013 07:28    Przez: ~WIEŚNIAK
Oczywiście, że poprzedni system był lepszy, ale przecież biurokracja nie jest po to by ułatwiać życie obywatelom. W jej interesie jest komplikacja przepisów, bo uzasadnia to jej istnienie.
Dodano: 27.06.2013 08:15    Przez: ~gregust
no to dopiro drożyzna bo trzeba wszystko umyć/plastik szkło/woda kosztuje a ostatnio podnieśli ogrzewanie.No interes się kręci mimo zniszczonego przemysł i pytam kto teraz wytwarza dochód narodowy artysta czy lekarz?
Dodano: 03.07.2013 05:54    Przez: ~babas
a worki mam se wyczarować????
Dodano: 27.06.2013 07:54    Przez: ~obywatel
lol co za banda czyt.zlodzieje w Polsce ,w Uk smieci odbierane sa raz w tygodniu, we wtorki... organiczne w czwartki..... nieorganiczne,oczywiście pojemniki daje firma co wywozi smieci....a w Polsce czyt. zlodziejskim kraju trzeba samemu zakupic ?hahaha ale was robia w h.....a wy sie dajecie jak barany strzyc