Dzisiaj jest piątek 5 marca 2021, imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17698) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -2oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Naczelna Organizacja Techniczna za transformacją e ... (0)Wierzę w słuszność starań na rzecz elektrowni jądr ... (29)

Śmieci zapychają pojemniki

Dodano: 4.07.2013 11:33
Źródło: LM.pl

Blisko 400 „wysepek ekologicznych” stanęło w Koninie. Odbiór śmieci jednak pozostawia wiele do życzenia.

Od 1 lipca obowiązuje ustawa śmieciowa, która nakłada na gminy obowiązek gospodarowania odpadami komunalnymi. W Koninie jeszcze nie rozstrzygnięto przetargu na odbiór i wywóz śmieci. W związku z tym do końca sierpnia tymczasowo zajmuje się tym Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koninie oraz firma „Bakun”.

W mieście stanęło aż 367 „wysepek ekologicznych”, czyli specjalnych pojemników do których można wrzucać makulaturę, szkło, plastik i odpady ulegające biodegradacji. Jak informuje Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie, zarówno w starej jak i nowej części miasta jest 321 pojemników na tworzywa sztuczne, 278 na szkło, 292 na papier i tekturę oraz 88 na bioodpady.

Nie we wszystkich częściach miasta znajdują się cztery pojemniki. Ich mapa dostępna jest na stronie internetowej MZGOK.

Dostępność pojemników ma służyć zachęcaniu mieszkańców do segregacji śmieci. Niestety jak alarmują nas internauci, firmy odbierające odpady nie do końca wywiązują się z tego zadania. Jeden z naszych czytelników przesłał zdjęcie, na którym widać zapchany pojemnik na plastik. - Po wywiezieniu śmieci, butelki które leżą na ziemi w dalszym ciągu tam się znajdowały. Opróżniono tylko pojemnik, a dozorca sprzątał butelki wokół. Tylko, czy to ma sens skoro zapełniło to znowu większą część pojemnika na plastik? Czy na tym polega segregacja odpadów? - pyta internauta.

DZIĘKUJEMY INTERNAUCIE ZA ZDJĘCIA

 

 

 

  • Śmieci zapychają pojemniki
  • Śmieci zapychają pojemniki

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

sama ekologia...
Dodano: 04.07.2013 11:38    Przez: ~fuk ekologów
Nagroda murowana dla prezesów z układu - oni to sobie śmieciowym zamieszaniem napchają kieszenie
Dodano: 04.07.2013 12:44    Przez: ~vector
Swoją drogą w tym baraku obok ruin basenu, swoją siedzibę ma MOSiR Konin, Miejski Ośrodek Sportu !!!! obok ruina jak w czarnobylu a urzędasy sobie obok codziennie do pracy od 15 lat i nic z tego nie robią...że wam wstyd nie jest jeden z drugim ......
Dodano: 04.07.2013 12:47    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
No wstyd, ale co mamy z własnej kieszeni wybudować nowy basen, czy zasypać stary? To jest inwestycja miasta, a tego jak zwykle nie stać. Zresztą od lat nie rozwiązana jest zdaje się sprawa konfliktu basenu z ujęciem wody dla miasta. Może by tak inicjatywa obywatelska? Zaktywizować radnych, od czegoś ich mamy!
Dodano: 04.07.2013 13:54    Przez: ~szary pracownik
I o to chodzi żeby przetarg był opóźniony bo teraz w pośpiechu swojak wygra tzn. PGK i M bo mają kosze i są przygotowani a opóźnienie wynika z ceny, im później tym drożej bo chwila potrzeby jest ich sprzymierzeńcem
Dodano: 04.07.2013 14:00    Przez: ~OBYWATEL
A Nelson Mandela walczył całe życie z segregacją - kurcze co ta UE wyprawia z polskim bezmózgowiem.
Dodano: 04.07.2013 15:10    Przez: ~fanty baton banty
W Slupcy gdzie zadzi *** zapłacimy za smieci od kubika wody a obliczyli srednia z tamtego roku smiech bierze wogole nic nie przygotowane na ta ustawe ale pieniądze już ktoś bierze zenada
Dodano: 04.07.2013 18:33    Przez: ~slupczanin
bedzie jak w neapolu
Dodano: 04.07.2013 11:48    Przez: ~sławek
Spokojnie. Prezes PGKiM dostanie Nagrodę w postaci PREMII dla SWOJAKÓW.
Dodano: 04.07.2013 11:51    Przez: ~PKS.konin.pl
kolejny sukces lewackiego socjalisty wielkiego prezydenta miasta. JAK DO BRANIA KASY TO LAPSKA PIERWSZY WYCIAGA... zenada... kto na niego glosowal ?
Dodano: 04.07.2013 11:59    Przez: ~prawy
pgkim od zawsze wywoził śmieci w ten sposób, opróżniali tylko kontenery, a dozorcy budynków musieli sprzątnąć cały syf, który zostawał wokół powodując od razu zapełnianie kontenera
Dodano: 04.07.2013 12:16    Przez: ~syf
A propo śmieci......W Koniowie mamy piękny kompleks odkrytych basenów ,ze zjeżdżalniami najdłuższymi w wielkopolsce, niedawno przebudowany i odnowiony dzieki innowacyjnym srodkom z uni europejskiej.... obiekt znajduje za szpitalem .....koło policji...jego opłakany stan przypomina opustoszałe miejsce po wybuchu wojny nuklearnej.... żaden z włodarzy miasta tym się nie przejmuje bo i po co ...co miesiąc każdy wypłate otrzyma ,ciekawe jakby to był kogoś z nich prywatny obiekt czy by do takiego stanu dopuścił jeden z drugim....
Dodano: 04.07.2013 12:44    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
powtarzasz sie! wszystkim mieszkańcom na pewno on się nie podoba i każdy chciałby dzieciaka wysłać na basen zamiast przed blok, bo na kolonie nie stać, zróbmy więc coś! jakaś petycja do prezydenta? chętnie się podpiszę, Leon do roboty, a nie tylko ujadać
Dodano: 04.07.2013 14:02    Przez: ~mieszkanka
czyli ja mam latać po mieście i tropić, gdzie jest jakiś pojemnik z wolnym miejscem? większość ludzi wywali w tym momencie do niesegregowanych, na co przyjdzie straż miejska, przegrzebie kosz, bo ma prawo i wlepi mandat - chyba tylko o to od początku chodzi
Dodano: 04.07.2013 12:47    Przez: ~a
firma z Kazimierza Biskupiego też często zapomina opróżniać pojemniki z butelkami.
Dodano: 04.07.2013 13:55    Przez: ~Mieszkaniec
Od dnia 1 lipa segregujemy. Pytam się jak !!!??? W moim śmietniku przy bloku nie zmieniło się nic. Pojemniki które były wcześniej nie zostały w żaden sposób opisane, że każdy z nich służy do innych nieczystości. Kolejny przekręt, za którego to my płacimy :(
Dodano: 04.07.2013 14:19    Przez: ~11 listopada20
Ludzie , miejcie pretensje do nierobów w sejmie, to oni takie prawo przyjęli (bubel), gminy tylko to prawo wykonują.
Dodano: 04.07.2013 14:20    Przez: ~max
No właśnie, może nasz sztandarowy poseł Nowak coś powie? Jak głosował? A jak segreguje? U niego na Brzeźnie wszystko do jednego kubła?
Dodano: 04.07.2013 14:29    Przez: ~wyborca
Nasz dzielny i waleczny poseł Pelargonia to pewno nie wie nawet że taka ustawa była głosowana. Pewno w poniedziałek zada pytanie UM w tej sprawie
Dodano: 04.07.2013 20:56    Przez: ~max
Od zadawania pytań jeszcze nikomu nic nie ubyło, ale brak odpowiedzi może sugerować, że ''mamy problem''
Dodano: 05.07.2013 08:49    Przez: ~am
No właśnie....Z tego co mi wiadomo to Poseł Pelargonia również nie odpowiada na zadawane pytania przez wyborców...czyli mamy problem :-)
Dodano: 05.07.2013 09:55    Przez: ~kiszony kukumber
1 z 3
123>>