Dzisiaj jest wtorek 12 listopada 2019, imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19125) SPORT FORUM FIRMY (5411) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 6oC
Jutropogoda
7 / 7oC
Pojutrzepogoda
8 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hejosz przechodzi na zawodowstwo. Celuje w mistrzo ... (0)Premier przyjął rezygnację wojewody Zbigniewa Hoff ... (0)

Adamów zwalnia

Dodano: 5.07.2013 08:59
Źródło: LM.pl
Wkrótce w kopalni „Adamów” rozpoczną się zwolnienia grupowe. Pracę stracić ma 55 osób.

Na początku tygodnia związki zawodowe zostały poinformowane o planowanych zwolnieniach grupowych. W okresie od 30 sierpnia do 30 kwietnia 2014 roku zwolnionych ma zostać 55 osób. W tej grupie 23 osoby to pracownicy administracyjni, a pozostali to m.in. ci, którzy pracują przy produkcji węgla. Obecnie wciąż trwają negocjacje pomiędzy związkowcami a zarządem co do regulaminu zwolnień.

O swoje zatrudnienie obawiają się także ci pracownicy, którzy mają umowy na czas określony. Boją się, że w ramach prowadzonej restrukturyzacji nie zostaną im one przedłużone. To oznacza kolejne zwolnienia i kolejnych bezrobotnych w regionie.

  • Adamów zwalnia

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

"W okresie od 30 sierpnia do 30 kwietnia tego roku " - jak zwykle na "lm-ie"...
Dodano: 05.07.2013 09:20    Przez: ~rdzenny
czytaj ze zrozumieniem-kwiecień 2014 rok!!
Dodano: 05.07.2013 10:01    Przez: ~pani G.
Do rdzenny, trollu jaki ty masz w tym cel, żeby prowokować swymi wygłupami. Czesto się na lm popisujesz i oczekujesz ilu to dało sie nabrać na twoje wygłupy.
Dodano: 05.07.2013 11:02    Przez: ~logik
W PRL geologowie którzy odkryli wegiel brunatny w kop. Adamów z uwagi na niskie zasoby wegla byli wiezieni. Dziadek mi mówił.
Dodano: 05.07.2013 11:08    Przez: ~wnuk
błędu nie widzisz bo już jest poprawiony
Dodano: 05.07.2013 13:22    Przez: ~a1.lm
Tylko 55 osób? Przecież tam jest dużo więcej takich bez których kopalnia może się spokojnie obyć.
Dodano: 05.07.2013 09:41    Przez: ~Xs
Cieszcie się że 50 osób na raz w szpitalu zwalniali tylko tak aby nie przekroczyć 30 osób miesięcznie bo to już nie zwolnienia grupowe i nie trzeba odpraw a tak na marginesie to komuchy są winne
Dodano: 05.07.2013 09:50    Przez: ~sztandar wyprowadzić ...
Piecdziesiat piec osob i to do konca kwietnia 2014,w odniesieniu do moze dwoch tysiecy zatrudnionych to faktycznie dramat.Pewnie polowa to ewentualnie ci ktorzy moga odejsc na emeryture.
Dodano: 05.07.2013 09:59    Przez: ~Pan Rycho
DO,, RM'' DZWONIĄ OSOBY : ,, MÓWIĄ NP: MAM 30-LAT ,PRSCÓJĘ NA CZARNO , ZARABIAM 3ZŁ NA GODZ.''. ..
Dodano: 05.07.2013 10:25    Przez: ~ST
Dzwonią osoby mówią ...... i co dalej? Mógłby pan/pani rozwinąć tę myśl, jaki to ma związek ze zwolnieniami w kopalni?
Dodano: 05.07.2013 11:46    Przez: ~elektron
kolejny z sukcesow wielkiego wlodarza miasta - jozefa nowickiego. ciekawe czy mieszkancy zmadrzeja do kolejnych wyborow czy kolejny raz wybiora starego komucha
Dodano: 05.07.2013 12:42    Przez: ~brian
Brianie- tutaj chodzi o Turek. W elektrowni zwolniono w Turku 7 osób i czy o tym słychać było?Chcieliśmy kapitalizmu - to go mamy. Ilu pracuje w Starostwach , Urzędach Miasta ukrytych obiboków ,ale za to My podatnicy płacimy i się z tym godzimy.
Dodano: 05.07.2013 15:43    Przez: ~Boss
Wiecie, gdyby jedni zwalniali, a drudzy przyjmowali to by jeszcze jakoś się to wszystko toczyło. Ale więcej zwalnia, a uczciwej pracy za godziwe wynagrodzenie, a nie za te 3 zł na godzinę, nie ma. To zasługa rzadu Tuska i jego pokrętnego ministra od skarbony Vincenta. Ich zadanie to zadłużyć ten kraj na dziesięć pokoleń do przodu. Zarabiając takie grosze jak dzisiaj nigdy nie spłacimy długów państwa, na które łupią nas w coraz to wyższych podatkach. Będziemy czarnuchami unii jewropejskiej - tyrać do upadłego, a potem zdychać pod płotem, bo na emerytury ni ma.
Dodano: 06.07.2013 00:54    Przez: ~czarno widze
Zgadzam się z Tobą w 100 %. Już właśnie mówią, że w przyszłości nie będzie WCALE żadnych emerytur.
Dodano: 06.07.2013 09:57    Przez: ~Anonim
wreszcie zobacza jak wyglada normalne zycie !
Dodano: 06.07.2013 12:43    Przez: ~pieknie ............. ...
ja proponuje rozpetac wojne.. wszystko sie rozwali bombami .. fachowcow i uczonych do piachu pochowaja i znowu kolo sie zamknie bo wladze w kraju obejma marionetki ktorymi beda sie bawic wlodarze swiata. marionetkami zostana bo tych inteligentych zakopia. ciekawe czym beda sie kierowac robiac selekcja mam nadzieje ze skonczona szkola bo ja jej nie mam a wiec moze zostane.. tylko czy lepiej zostac i czekac na niewiadomo co??? kurde skads to znam co napisalem.. czy to nie nasza rzeczywistosc z ostatniego stulecia??? chory kraj nie wyciagajacy wnioskow z popelnionych bledow!!!
Dodano: 06.07.2013 21:26    Przez: ~chcieliWIECmaja
1 z 2
12>>