Dzisiaj jest piątek 5 marca 2021, imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17698) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -2oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Naczelna Organizacja Techniczna za transformacją e ... (0)Wierzę w słuszność starań na rzecz elektrowni jądr ... (29)

Kto do śmieci?

Dodano: 23.07.2013 13:30

Specjalna omisja dokładnie rozpatruje oferty dwóch firm na odbiór, wywóz, utylizację śmieci w Koninie.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koninie oraz firma SITA Zachód z Wrocławia. Obie oferty są szczegółowe analizowane, a wyniki mają być już wkrótce. Z wybraną firmą miasto podpisze umowę na najbliższe dwa lata.



 

  • Kto do śmieci?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:śmieci,   przetarg na śmieci,   Konin,   utylizacja śmieci,   PGKiM Konin,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

ta gadka dziadzia józia o mozliwosci odrzucenia oferty to zapowiedź uwalenia tańszego oferenta z wrocławia ??
Dodano: 23.07.2013 14:20    Przez: ~bzyk
PGKiM ??? już teraz ma problemy z odbiorem bio jak jadą to połowy worków nie zabierają bo nie są w brązowym kolorze ? a na poseje przysługują 2 brązowe worki na miesiąc , resztę można dokupić , to za my płacimy od osoby ????
Dodano: 23.07.2013 15:00    Przez: ~mieszkanka Konina
zgadzam się. podobno do konca miesiąca mają zabierać w czym jest, a potem to tylko brązowe.jak nie ma brazowych to powinni wysypywać bio i worki zostawiać tylko się nie chce
Dodano: 23.07.2013 16:57    Przez: ~mahgfajakak
NAJPIERW TO DOPILNUJCIE ABY BYŁO POSPRZĄTANE CAŁE MIASTO Z ŚMIECI KULAJĄCYCH SIĘ POD NOGAMI
Dodano: 23.07.2013 20:22    Przez: ~ŚMIERDZĄCY_KONIN
Racja! Z koszy to aż się wywala w zwykły dzień, a w weekendy kiedy nikt ich nie opróżnia (ciekawe dlaczego?), to po prostu rosną góry odpadów. A najwięcej fruwających śmieci jest w strefach płatnego parkowania, bo wszystkie bilety lądują za oknami samochodów. Że już nie wspomnę o zarośniętych zielskiem chodnikach. Przy przystankach na dworcu PKP zielsko wyrosło pod latarniami na metr! Taka dzicz tylko w Koninie. Wstyd przed przyjezdnymi. To nawet PKP wykosiło swój trawnik przy dworcu, a miasto nie. Wstyd, jeszcze raz wstyd. A PGKiK jak nie radzi sobie, to niech Francuzi przyjdą posprzątać to miasto. Byle byli tani i skuteczni - i tak zatrudnią ludzi stąd. Najgorsze, że ta ustawa śmieciowa zlikwidowała konkurencję w tej branży i teraz wszystko zależy od widzimisię urzędników, którą firmę wybiorą. A to klient powinien wybierać. Tak działa wolny rynek. Władza traktuje nas jak owce do strzyżenia. Nawet na śmieciach.
Dodano: 23.07.2013 23:50    Przez: ~majorka
To dobrze ,że wchodzi firma z poza Konina może wreszcie ktoś zrobi porzadek w PGKiM w Koninie, bo jeśli firma zajmuje się cmentarzem targowiskiem,parkiem, mini zoo,administruje mieszkania sprzata ulice,wywozi odpady to nigdy nie bedzie konkurencyjna do firm typu Sita czy Bakun. Bo to ktoś wcześniej zauważył, że jak ktoś zna się na wszystkim to nie zna się na niczym. Wysokie koszty = brak konkurecyjności.
Dodano: 23.07.2013 21:26    Przez: ~U2
Szkoda Firmy Bakun. Nigdy nie było problemu. Kosze dali, za fakturę można płacić później a Golina Komunalka jeszcze nie zabrali a już każą płacić. Worków nie dali . Dla mnie parodia.
Dodano: 23.07.2013 22:21    Przez: ~Mieszkanka Rosochy.
Taaa... najlepiej niech może Chińczyk posprząta. Co za skończona banda debili przy korycie rządzi tak jak rządzi ! Jakim to trzeba być idiotą by w taki sposób wykombinować sobie ustawy i rozwalać to co od lat działało jak powinno. Teraz jest syf co widać w mieście, na okolicznych osiedlach i miejscowościach a także zaczyna być widać w lasach i laskach ! Teraz ten skur.wiel jeden z drugim co przeforsował tę ustawę powinien najpierw zapłacić za to a później posprzątać to może by się nauczyli że nie naprawia się czegoś co działa ! Smród ze śmietników, surowce wtórne się aż przewalają i nie ma pana od tego - to jest dopiero ustawa śmieciowa - każdego jednego jełopa głosującego za wprowadzeniem jej w życie osobiście bym na śmieci z miłą chęcią sam wywalił !
Dodano: 24.07.2013 07:12    Przez: ~WIEŚNIAK
Jeśli już chodzi o worki to nie 2, a 5 sztuk przysługuje na miesiąc i nie są to wymysły PGKiM lecz urzędu . Takie zapisy dotyczą ustawy śmieciowej w koninie i tego musi się trzymać każda firma, która wygra przetarg. Nie wiem czy dobrze, że firma Sita wejdzie na rynek, bo wcale nie musi zatrudnić konińskich pracowników, bo ma dużo swoich, więc bezrobocie większe będzie o ponad 100-tkę ludzi. Dodam, że bez względu kto będzie odbierał odpady to stawka będzie niezmienna, a porządek będzie taki, jak teraz , bo większość nie potrafi wyrzucać śmieci do kosza, za to doskonale potrafi krytykować tych, którzy tą ciężką i nieprzyjemną pracę wykonują. Wstyd, żeby krytykować innych, trzeba najpierw zacząć od siebie, jeśli każdy wyrzucałby śmieci tam gdzie trzeba, to nie latałyby po ulicach. Zanim coś palniesz, zastanów się czy sam jesteś w porządku!!!!
Dodano: 24.07.2013 07:42    Przez: ~h.
zgonie z ustawą 5 ale na Niesłusz na początku miesiąca w pakiecie były tylko 2 szt do bio .
Dodano: 24.07.2013 08:31    Przez: ~Ewa
Cyrki ze śmieciami są wszędzie. Dajmy im czas bo od razu to nie zacznie działać. Największe problemu jakie na dziś widzę to magiczne kolory worków i ich ilość. Kolor worka ma większe znaczenie niż jego zawartość a ilość worków to starcza na małą rodzinę mieszkającą na malutkiej działce - jakby urzędnicy z góry wiedzieli ile ja konsumuję i produkuję smieci i ile odpadów bio mam z działki.
Dodano: 24.07.2013 09:41    Przez: ~lo
Tylko żeby nie było tak jak w gminie Kramsk. Worków na śmieci nie było a książeczki do wpłat się pojawiły. A teraz przy punkcie odbioru śmieci w Bilczewie już psy wyciągają worki na drogę :) co za dziki kraj :)
Dodano: 24.07.2013 12:31    Przez: ~pff..