Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18217) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 12oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
18 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
III liga. Górnik Konin - Bałtyk Koszalin [RELACJA ... (0)Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)

Międzylesie dla inwestorów

Dodano: 31.07.2013 12:47
Źródło: LM.pl

Blisko 12,5 mln zł. Dofinansowanie w tej wysokości udało się pozyskać na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Koninie Międzylesiu. 

Władze Konina zabiegały o sfinansowanie 85 procent projektu związanego z przygotowanie terenów inwestycyjnych w Międzylesiu. Jego założeniem jest zwiększenie atrakcyjności Konina jako miejsca dla przyszłych inwestorów.

Uzbrojenie 34,76 ha powierzchni przewiduje budowę sieci kanalizacji sanitarnej o długości 2,85 km, budowę 2,8 km sieci wodociągowej, budowę dróg o powierzchni 2,17 ha z pięcioma skrzyżowaniami i 71 miejscami parkingowymi. Poza tym stworzona zostanie sieć elektro-energetyczna i przebudowana sieć gazowa.

Miasto od dawna zabiegało o zdobycie pieniędzy na przygotowanie terenów inwestycyjnych. Projekt został zatwierdzony przez Ministerstwo Gospodarki w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Inwestycja ma się rozpocząć w marcu przyszłego roku. Termin jej zakończenia planowany jest na czerwiec 2015 roku.

 

  • Międzylesie dla inwestorów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

jednych sprzedają... rozpierdzielają miejsca pracy.... a tu chcą pozyskać inwestorów ??? śmiech na sali....
Dodano: 31.07.2013 12:50    Przez: ~asfas
~asfas - Twój komentarz jest szyty na miarę dzieciarni ruchu paligłupa. A ze swojej strony gratuluję. Wreszcie może Konin doczeka się uzbrojonych terenów inwestycyjnych. Szkoda że to tylko 35 ha ale zawsze coś. I jeszcze coś. Wiemy że POmógł poseł Nowak ,
Dodano: 31.07.2013 16:02    Przez: ~Realista
gdyby pomógł to juz by robił konferencje
Dodano: 31.07.2013 16:19    Przez: ~:P
POzyskają możliwośc obdzielenia Kantków i innych kumpli,a ludzie PO zwolnieniu z kopalń PAK POjadą na Saxy ucierać tyłki bohaterom z Wermachtu.
Dodano: 01.08.2013 17:42    Przez: ~miedzylesie
słowo INNOWACYJNA przyprowadza mnie już o mdłości.... ale brawo za inwestycje może coś w końcu się zmieni w tym mieście...mlodzi nie będą musieli wyjeżdżać za granicę szukac pracy 2tyś km od domu
Dodano: 31.07.2013 12:53    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
~LEON NOWA PRAWICA - tak nazywał się cały program operacyjny. Ten element to kolejny etap. Wcześniej miasto uzyskało kasę z tego samego programu na badanie gruntów, analizy i projekt koncepcyjny zagospodarowania. To po prostu prawidłowo przemyślany ciąg zdarzeń
Dodano: 31.07.2013 16:06    Przez: ~Realista
Sławomir, ale komentarzy sobie tu popisałeś.... Żałosny jesteś.
Dodano: 01.08.2013 08:50    Przez: ~doradca
lepiej późno niż wcale
Dodano: 31.07.2013 12:57    Przez: ~cierpliwy
Jakie tam mają byc inwestycje ?
Dodano: 31.07.2013 13:01    Przez: ~bulla
Srakie. Głupie pytanie. Tego nie wiadomo. Ale to ważny krok, bo wreszcie będzie prawdziwy teren dla inwestora. I gdyby tylko udało się pozyskać pieniądze na 25-tkę...Ale BRAWO. To pierwszy sukces po 2,5 roku rządzenia tej władzy w Koninie...
Dodano: 31.07.2013 15:12    Przez: ~OBIEKTYWNIE
ma być ośrodek sportu i rekreacji z molo nad turkusowym jeziorem, takie lazurowe wybrzeże z miejskim kąpieliskiem gdzie nasi włodarze będą moczyć stopy do kości.
Dodano: 31.07.2013 13:32    Przez: ~rozsundnyjakpolitykPO
WOW, jak fajna mapa!
Dodano: 31.07.2013 13:43    Przez: ~vfd
to nie mapa, tylko znaczek pocztowy
Dodano: 31.07.2013 18:24    Przez: ~listonosz
Nie ma ząbków.
Dodano: 01.08.2013 16:55    Przez: ~Qń
Władze nich pozyskują inwestorów budując obwodnicę wiecznie zapchanej 25-tki, a nie uzbrajając nieużytki przy ,,czarnym" i ,,turkusowym"
Dodano: 31.07.2013 14:10    Przez: ~kierowcA
Ciekawy jestem ile ha z tych terenów inwestycyjnych należy do urzędników z urzędu miasta, radnych itp ?????????????????
Dodano: 31.07.2013 14:14    Przez: ~Ciekawy
100%
Dodano: 31.07.2013 15:10    Przez: ~logiczne
Dobra wiadomość. Brawo dla zespołu który to wypracował.
Dodano: 31.07.2013 15:54    Przez: ~tak po prostu
a to nie przypadek?
Dodano: 31.07.2013 20:20    Przez: ~?
przypadek to masz w totolotku