Dzisiaj jest sobota 19 czerwca 2021, imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16756) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 22oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Festyn w Wieruszewie. Upał nie przeszkodził w dobr ... (0)Święto Kolorów na Chorzniu. Wakacje zaczęli w tęcz ... (0)

Radni złamali prawo?

Dodano: 22.08.2013 12:50
Źródło: LM.pl

Nie było przesłanek do nieudzielenia absolutorium wójtowi Rzgowa. Taka jest decyzja Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu.

Rzgowscy radni mimo wykonania przez wójta Andrzeja Grzeszczaka budżetu za 2012 rok, zdecydowali większością głosów o nieudzieleniu mu absolutorium. Kolegium RIO nie zgodziło się z decyzją radnych i uchyliło uchwałę Rady Gminy stwierdzając, że narusza ona prawo. - W ocenie Kolegium Izby zarzuty Komisji Rewizyjnej podniesione zarówno we wniosku Komisji Rewizyjnej, jak i na sesji w porównaniu do całokształtu zadań związanych z realizacją budżetu w 2012 roku stanowią marginalny zakres działań wójta i nie mogą stanowić o podjęciu uchwały o nieudzieleniu absolutorium, tym bardziej, że dochody zrealizowano w wysokości 99,79 procent, a wydatki w wysokości 94,14 procent – czytamy w uzasadnieniu RIO.

Zdaniem RIO uchwała Rady Gminy Rzgów nie opierała się na merytorycznych i uzasadnionych przesłankach. W związku z tym została uchylona. To już drugi rok z rzędu, kiedy RG nie udzieliła absolutorium wójtowi Grzeszczakowi.
 

  • Radni złamali prawo?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

to sie wyprawia na tych wsiach ............
Dodano: 22.08.2013 12:56    Przez: ~lama
a jak przewodnicząca łamie prawo nie poddając pod głosowanie wniosku o swoje odwołanie to do gazet nie lata wójcina
Dodano: 22.08.2013 13:05    Przez: ~werf
To się wyprawia z tymi rządzącymi, głowa mała. Sami się powykańczają.
Dodano: 22.08.2013 13:16    Przez: ~Irma
A JAK SIĘ BRONI KRYTA?????
Dodano: 22.08.2013 14:53    Przez: ~JOJO
Nic z tego nie rozumiem, zgodnie z informacją w Przeglądzie Konińskim to Pani Przewodnicząca Rady Gminy w Rzgowie została prawomocne odwołana, to w czym problem??? A tak w ogóle to kto jest teraz Przewodniczącym Rady Gminy w Rzgowie?
Dodano: 22.08.2013 14:56    Przez: ~Gabrysia
To co tu wywijają to są jawne kpiny. Podobno szykują sobie grunt do startu na stołek wójta. Wtedy to dopiero będą się rozpisywali. Jak mają 4 osoby z tej rzekomej odnowy gminy startować, to już widzę jak do oczu sobie polecą. Wstyd mi, że tam mieszkałam.
Dodano: 22.08.2013 17:48    Przez: ~Jadziunia
Wójt złamał prawo? Na stronie internetowej Gminy Rzgów wójt z nazwiska podaje Radnych, którzy głosowali za jakąś uchwałą, która była po myśli wójta skoro im bardzo dziękuje ale czy ma takie prawo?
Dodano: 22.08.2013 20:30    Przez: ~Obserwator
Oczywiście, że ma, bo działania radnych są jawne! Skoro można sprawdzić jakie mieli dochody w ubiegłym roku, to tym bardziej chcemy wiedzieć jak głosują!!!!!
Dodano: 23.08.2013 08:36    Przez: ~obywatel gminy
Musimy wiedzieć na kogo w przyszłości głosować. Na pewno większość tej opozycji odejdzie do lamusa. Zawsze podawać dane, o co chodzi i kto był za a kto przeciw. Zycie radnych musi być jawne.
Dodano: 23.08.2013 14:46    Przez: ~bezstronny
wójt to jest tam bogiem i może wszystko nawet jak nie ma prawa hehe
Dodano: 22.08.2013 20:58    Przez: ~hhdhd
ty już się na wójta nie nadasz
Dodano: 23.08.2013 21:54    Przez: ~hehe
Co to za pseudo dziennikarzyna wypisuje takie bzdety radni maja takie zdanie i wszystko na ten temat, a z prawem to ma tyle wspólnego co ten pseudo dziennikarz z dziennikarstwem.
Dodano: 24.08.2013 20:24    Przez: ~demokrata
Widać że tekst pisany pod dyktando wójta. Takich pseudo pismaków w obecnych czasach nie brakuje. Ciekawe jakie argumenty wójta skłoniły dziennikarzynę do takiego popisu "erudycyjnego"
Dodano: 24.08.2013 20:51    Przez: ~demokrata.
Demokrata, z ciebie demokrata jak ze mnie pleban. Krytykujesz wszystko o wszystkich. Wybrali laików do rady i takie chłopki absolutorium nie dają wójtowi. Jak wół tu pisze,że brak było merytorycznych podstaw i uzasadnionych przesłanek do takich zachowań, dlatego uchylono uchwałę. Po co brać się za uchwały, skoro to ma gliniane "nogi"? Chyba już się na was poznali - prawda?
Dodano: 24.08.2013 22:30    Przez: ~Lucynka
" Lucynko" to jest tylko kwestia interpretacji uzasadnienia ale dla Ciebie to jest zbyt skomplikowane.
Dodano: 04.09.2013 18:15    Przez: ~demokrata
1 z 2
12>>