Dzisiaj jest piątek 25 września 2020, imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18057) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 14oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
11 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga siatkówki zaczyna sezon. Wilki będzie możn ... (0)Konińska biblioteka ma dla przedszkolaków Wyprawki ... (0)

Jesteś z miasta?

Dodano: 27.08.2013 09:12

Ruch Palikota chce wiedzieć gdzie mieszkają konińscy radni. Działacze ruchu postanowili to sprawdzić za pomocą ankiet, które podczas sesji Rady Miasta rozdali radnym. Nie wszyscy rajcy zareagowali entuzjastycznie. Tylko kilku wypełniło ankietę. 

- Mamy pewne sygnały, że nie wszyscy radni mieszkają w Koninie – mówią przedstawiciele Ruchu Palikota, którzy podczas sesji rozdawali radnym ankiety. Nie wszyscy rajcy zareagowali na ten pomysł entuzjastycznie. - Nie wiedziałem o co chodzi – tłumaczył się Mateusz Cieślak, który w rezultacie ankietę wypełniał. - Byle nie wykraczała za daleko, nie wykorzystywała danych osobowy, z którym nie wiem co dalej będzie się działo.

Młodzi z Ruchu Palikota tłumaczą, że chcą wiedzieć czy radni są mieszkańcami miasta, które reprezentują. Dlatego pytali ich gdzie są zameldowani, gdzie mieszkają i gdzie składali deklarację śmieciową, co nie musi się pokrywać z zameldowaniem.

- Jeśli to będzie konieczne, to będzie przeprowadzać wywiady środowiskowe, aby potwierdzić, że nie wszyscy w Radzie Miasta są z Konina, jak przewiduje ordynacja wyborcza – mówi Sebastian Ławniczak z Ruchu Palikota. Na razie wiedzą o dwóch radnych, którzy mieszkają poza Koninem. O wynikach swoich działań zamierzają powiadomić Państwową Komisję Wyborczą. 

  • Jesteś z miasta?
  • DSC04508
  • DSC04510
  • DSC04513
  • DSC04514

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Trzeba mieć żółte papiery, potem dadzą ci żółtą koszulkę i zielone spodnie
Dodano: 27.08.2013 10:16    Przez: ~kitkat
Pan Jaruś i jego młode wilczki - wyglądacie komicznie
Dodano: 27.08.2013 13:43    Przez: ~janusz
avatar 1. Osoby stanowiące prawo muszą same go przestrzegać 2. Miastem Konin powinni rządzić mieszkańcy Konina a nie mieszkańcy ościennych gmin bo tylko mieszkaniec Konina może być zaangażowany w działania zmierzające do poprawy jakości naszego życia w Koninie. Radnym nie powinna być osoba, która skłamała PKW lub znając prawo nie poinformowała przewodniczącego rady , że zgodnie z przepisami traci mandat radnego wyprowadzając się z miasta podczas trwania kadencji.
Dodano: 27.08.2013 09:20    Przez: Jarosław Matuszewski
Niech poseł kwiatkowski zareaguje jak wygląda parking na którym pakuje jest dziura na dziurze, w jego bloku w pierwszej klatce młodzież pije i jest po wpływem narkotyków a on nic boi się ich czy liczy na ich głosy
Dodano: 27.08.2013 11:07    Przez: ~sosnowa21
skąd on bierze te koszulki żółte czerwone niebieskie hahahah i znów bicie piany hahah
Dodano: 27.08.2013 09:51    Przez: ~gdgd

KOMENTARZE

avatar 1. Osoby stanowiące prawo muszą same go przestrzegać 2. Miastem Konin powinni rządzić mieszkańcy Konina a nie mieszkańcy ościennych gmin bo tylko mieszkaniec Konina może być zaangażowany w działania zmierzające do poprawy jakości naszego życia w Koninie. Radnym nie powinna być osoba, która skłamała PKW lub znając prawo nie poinformowała przewodniczącego rady , że zgodnie z przepisami traci mandat radnego wyprowadzając się z miasta podczas trwania kadencji.
Dodano: 27.08.2013 09:20    Przez: Jarosław Matuszewski
A co do Panskiej i tych zagubionych dzieci kolejnej akcji pod publiczke powiem !Panu cos szczerze - mam gdzies czy radny mieszka w Koninie, Brzeznie, Rzgowie czy Poznaniu - LICZY SIE TYLKO TO CO ROBI DLA MIASTA A NIE GDZIE MIESZKA. Aktualni radni mieszkajacy w Koninie zrobili tu bajzel i co ? Miasto umiera a Wy chcecie sie zajmowac zalosnymi akcjami typu : bronimy tych co siedza przy korycie i mieszkaja w Koninie... Poziom spraw jakimi sie zajmujecie jest zenujacy. Co tam ze straza miejska? Nie udalo sie jak wszystko czego sie podejmowaliscie?
Dodano: 27.08.2013 09:38    Przez: ~ON
avatar W niedzielę na amfiteatrze zbieraliśmy podpisy za likwidacją SM. We wrześniu akcja znajdzie swój finał (złożymy nasz projekt). Dziękuję wszystkim , którzy nam w tym pomogli.
Dodano: 27.08.2013 09:53    Przez: Jarosław Matuszewski
Miasto umiera bo przy korycie są ludzie którzy świadomie łamią prawo ordynacji wyborczej. Wielu radnych jest dla stanowisk i kasy o czym świadczą ich oświadczenia majątkowe. Który z radnych wyciąga najwięcej kasy z miasta?
Dodano: 27.08.2013 09:54    Przez: ~Troll antySLD
Nareszcie ktoś realnie patrzy im na ręce. Brawo.
Dodano: 27.08.2013 09:58    Przez: ~Kobrzycki bis
Popieram.
Dodano: 27.08.2013 10:01    Przez: ~Janusz
Najwiecej pewnie wyciaga prezydent i jest on mieszkancem Konina - a co robi ? :) Pomysl Palikotow bedzie chronil prezydenta jako mieszkanca Konina a to jego w pierwszej kolejnosci trzeba wywalic od koryta . Wiec caly ten pomysl uwazam za smieszna akcje, ktora z rzeczywistoscia nie ma nic wspolnego. Zajmowac to sie trzeba tymi, ktorzy robia dla miasta szkody a nie mieszkaja 10km za miastem...
Dodano: 27.08.2013 10:06    Przez: ~on
Ja też popieram Ruch Palikota. Dzięki nim ciężej zrobić wałek w urzędzie :)
Dodano: 27.08.2013 10:09    Przez: ~uczciwy
Widziałem te organizacje na giełdzie rozdawali ulotki swego guru ludzie otrząsali sie jakby chcieli wcisnąć im guano ale oni nadal nachalnie agrasywnie rozdawali brali tylko drobne pijaczki i otumanione narkomany.
Dodano: 27.08.2013 10:16    Przez: ~Stefan
polecam poczytać kodeks wyborczy, o tym czy może być radnym decyduje jego adres zamieszkania, adres zameldowany może być zupełnie inny...
Dodano: 27.08.2013 10:46    Przez: ~prawicowiec
Niech poseł kwiatkowski zareaguje jak wygląda parking na którym pakuje jest dziura na dziurze, w jego bloku w pierwszej klatce młodzież pije i jest po wpływem narkotyków a on nic boi się ich czy liczy na ich głosy
Dodano: 27.08.2013 11:07    Przez: ~sosnowa21
Panie Matuszewski w koszulce nie wypada to młodzież wiedziała jak sie ubrać.
Dodano: 27.08.2013 11:15    Przez: ~Sławek
Ćpają i piją bo to klatka Posła RP
Dodano: 27.08.2013 11:23    Przez: ~widziałam
Obowiązujące w Polsce prawo wyraźnie rozróżnia zamieszkiwanie na terenie miasta od zameldowania. Problem jednak w tym, że zameldowanie łatwo udowodnić, a fakt zamieszkiwania wymaga przeprowadzenia dochodzenia. Analiza samorządowej ordynacji wyborczej jak i kodeksu wyborczego, wskazują, że kandydat na radnego w danej gminie powinien w niej stale zamieszkiwać. Niestety ordynacja samorządowa w przeciwieństwie do kodeksu wyborczego, nie zawiera definicji stałego zamieszkiwania. To jednak częściowo wyjaśnia kodeks cywilny, gdzie w art. 25 czytamy, że miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu. To właśnie zamiar stałego pobytu wprowadza spore zamieszanie, jak twierdzą prawnicy zamiar może wskazywać na pracę w danej miejscowości, działalność społeczną, miejsce robienia zakupów, czy też spędzanie wolnego czasu. W bardzo podobny sposób samo zamieszkanie definiuje kodeks wyborczy. KOLEJNA P ...
Dodano: 27.08.2013 11:30    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
Osoby stanowiące prawo muszą same go przestrzegać - pytam więc Pana Matuszewskiego - jak poseł Kwiatkowski rozliczył kampanię wyborczą skoro jak donosił PK dopiero dwa miesiące temu uregulował zaległości powstałe w kampanii. To jest ewidentne złamanie Ordynacji
Dodano: 27.08.2013 13:10    Przez: ~ciekawski
Ustalenie stałego miejsca zamieszkania osoby fizycznej powinno odbywać się w oparciu o przepisy ustawy z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (DzU nr 16, poz. 93 ze zm. – dalej kc). W myśl przepisu art. 25 kc, miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu. Nie bez znaczenia są również przepisy ustawy z 10 kwietna 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (DzU z 2001 r. nr 87, poz. 960 ze zm. – dalej uoel).
Dodano: 27.08.2013 13:23    Przez: ~lex
Zgodnie ze stanowiskiem NSA, pobyt stały – utożsamiany z pojęciem „miejsca stałego zamieszkania” – oznacza zamieszkiwanie w określonej miejscowości, pod oznaczonym adresem, z zamiarem stałego lub długotrwałego przebywania, z wolą koncentracji w danym miejscu swoich spraw życiowych, w tym założenia ośrodka osobistych i majątkowych interesów (art. 10 ust. 1 w zw. z art. 6 ust. 1 uoel oraz w zw. z art. 25 kc) – wyrok NSA z 14 maja 2001 r. (sygn. akt SA V 1496/00, niepublikowany).
Dodano: 27.08.2013 13:24    Przez: ~lex
Rozstrzygając, zatem o miejscu zamieszkania osoby fizycznej, każdorazowo należy wziąć pod uwagę całokształt okoliczności wskazujących na połączenie się stanu faktycznego przebywania z zamiarem takiego przebywania (por. W. Popiołek, Glosa do uchwały SN z 24 czerwca 1993 r., sygn. akt III CZP 76/93, Przegląd Sejmowy 1995/3/83). Z kolei NSA w wyroku z 8 października 1982 r., sygn. akt SA/Kr 599/82, ONSA 1982/2/96, wskazano, że dla określenia miejsca zamieszkania osoby nie jest istotny czas przeby wania pod dany m adresem. Ma on jedynie znaczenie dla powstania obowiązku meldunkowego.
Dodano: 27.08.2013 13:24    Przez: ~lex
Lepiej się sami zapytajcie co się najlepiej wkłada żeby pozbyć się hemoroidów!Precz z partią zboków.
Dodano: 27.08.2013 16:12    Przez: ~veeer
To pan czy pani?
Dodano: 27.08.2013 22:44    Przez: ~sara
wszystkie metody prowadza do zwyciestwa, ale czy ruch palikota nam potrzebny, nowa partia bardzo wygłodzona moze przez jedna kadencje przeleciec jak szarańcza nawet koryta nie zostawi po sobie
Dodano: 28.08.2013 06:15    Przez: ~babas
no łatwiej zdobyć narkotyki
Dodano: 28.08.2013 06:17    Przez: ~babas
NO WRESZCIE MOŻE MŁODZI ZROBIĄ PORZĄDEK Z TYMI NIEZDROWYMI UKŁADZIKAMI
Dodano: 27.08.2013 09:22    Przez: ~NIT
jak ci mlode palikoty zrobia chlopie porzadek to bedziesz grodzkiego za prezydenta mial. Od 89 masz lewakow przy korycie i jeszcze sie nie nauczyles, ze tej czerwonej zarazie nie wolno ufac i jest autodestrukcyjna ?
Dodano: 27.08.2013 09:48    Przez: ~misiak
gRODZKI CZY TAM gRODZKA ... zgadnijcie gdzie bylo na wakacjach.... w TAJLANDII ... ...... albo poleciał(A*) do swoich....bo tam pełno takich ....tfuuu....... drugi agent ...BIEDROŃ ...manifestacje zrobił pod ambasadą rosyjską ...CAŁUŚNĄ !! całowanie przez minute.....CZYM WY SIĘ ZAJMUJECIE W TYM SEJMIE WY PALIKOTY W TELEWIZJI TYLKO W KÓŁKO O HOMOSIACH I RÓWNOUPRAWNIENIU..... W ŻADNYM WYWIADZIE NIE SŁYSZAŁEM O ZADŁUŻENIU KRAJU...... TO WAM POWIEM..... KAŻDY NORMALNY NAWET PEDAL .....TO SWOJE ŻYCIE INTYMNE UWAŻA ZA COŚ BARDZO OSOBISTEGO I NIE CHCE ABY O TYM MÓWIĆ ...ALE WY PROMUJECIE NIE PEDAŁÓW TYLKO BANDĘ GEJÓW OPŁACANYCH Z UNI
Dodano: 27.08.2013 10:12    Przez: ~kongres nowej prawicy
Niech Palikoty podadza te dwa nazwiska
Dodano: 27.08.2013 09:41    Przez: ~ciekawski
Jena to chyba pani która mieszka i pracuje Warszawie/
Dodano: 27.08.2013 18:39    Przez: ~ala
Wanjas
Dodano: 27.08.2013 19:32    Przez: ~hutnik
Monika może pracować gdzie chce ale jest zameldowana w Konine
Dodano: 27.08.2013 22:46    Przez: ~wds
Ludzie - zastanowcie sie zanim zaglosujecie na takie wynalazki jak ten. Jakby innych problemow w miescie nie bylo.
Dodano: 27.08.2013 09:44    Przez: ~morda
avatar Życie składa się z dużych i małych spraw. Różni mieszańcy różne priorytety. Najważniejsze jest oczywiście zaniedbanie gospodarcze naszego miasta powodujące bezrobocie ale ważne jest też aby osoby stanowiące prawo w Koninie same go przestrzegały.
Dodano: 27.08.2013 09:56    Przez: Jarosław Matuszewski
I wlasnie zjadl Pan wlasny ogon. Skoro chcecie aby przestrzegano prawo (nawet tych glupich zapisow, ze radny nie moze sobie w Sławsku mieszkać) to jakim prawem chcieliscie usunac straz miejska? Przeciez ona broni wlasnie tych glupich zapisoiw prawnych jakie chcecie od ranych egzekwowac. Wazne jest KTO I JAK RZĄDZI A nie to GDZIE MIESZKA. Niestety Panie Matuszewki - strzela Pan sobie w kolano w tym momencie.
Dodano: 27.08.2013 10:11    Przez: ~minio
Hmm... to może powiemy co Poseł Kwiatkowski i jego oszołomska świata robią w kierunku niwelowania bezrobocia na tle obecnych masowych zwolnień. Wasze działania Panie Matuszewski są o kant dup... potłuc. Zrobiliście happening z Błaszaka, a gdzie byliście jak prywatyzowano kopalnie? To przecież też nasz majątek, a minister skarbu był tylko zarządcą! Czy niemy Poseł choć zainteresował się tą sprawą ? NIE ! Tak jak i wieloma innymi, ważnymi dla miasta i regionu.
Dodano: 27.08.2013 10:14    Przez: ~co za ciołki
skąd on bierze te koszulki żółte czerwone niebieskie hahahah i znów bicie piany hahah
Dodano: 27.08.2013 09:51    Przez: ~gdgd
A co do rzeczy ma jego wygląd. Ważne , ze coś robi dla mnie i dla Ciebie czyli dla mieszkańców.
Dodano: 27.08.2013 09:59    Przez: ~Kobrzycki bis
Co tszeba zrobć żeby zapisać się Ruchu Palikota?
Dodano: 27.08.2013 10:03    Przez: ~zaiunteresowany
Trzeba mieć żółte papiery, potem dadzą ci żółtą koszulkę i zielone spodnie
Dodano: 27.08.2013 10:16    Przez: ~kitkat
wystarczym byc dewiantem .
Dodano: 27.08.2013 10:19    Przez: ~bit
Wziąć słownik ortograficzny do ręki i poduczyć się ortografii !!!!!!!!Słowo ,,trzeba,, nie piszemy ,,TSZEBA,,. Po poduczeniu się można myśleć o reprezentowaniu swoich wyborców !!!!!!!
Dodano: 27.08.2013 10:58    Przez: ~wrażliwy
Już nic nie musisz robić .Wystarczy,że piszesz z błędami ortograficznymi to wystarczy. Zrobiłeś już wszystko żeby Ciebie tam przyjęto.
Dodano: 27.08.2013 11:06    Przez: ~sympatyk
zmienić orietacje seksualna zaczać ćpać
Dodano: 28.08.2013 06:23    Przez: ~babas
brawo za akcje.niech wkońcu zrobią porządek z nasztmi radnymi mieszkającymi poza koninem.niech sobie mój ulubiony radny startuje w kazimierzu biskupim tam gdzie mieszka a nie w koninie
Dodano: 27.08.2013 10:14    Przez: ~kibic
Ujawniaja sie zapedy kolejnych lewakow - zamiast walczyc z chorymi bezsensownymi przepisami, ktore sa z dupy wziete oni ida i beda ludzi sprawdzac. Kolejni, ktorzy sie za inwigilacje chca brac. Pewnie ta ,,postepowa" partia za 10 lat bedzie chciala aby ludzi chipowac przy narodzinach i zalegalizowac malzenstwa ludzi z kangurami. Zegnam.
Dodano: 27.08.2013 10:15    Przez: ~ZDROWY
A w Hiszpanii i Francji już jest rodzic A i rodzic B - oczywiście pomysł tego pomyleńca Zapatero. Fajnie - połowa młodych ludzi nie ma roboty, ale zajmujemy się homosiami. Lewica wie, co jest najważniejsze. proponuję zmienić nazwę "lewactwo/lewica/socjaliści itp" na jedno słowo decybel / DEBILIZM / decybele i wprowadzić to do słownika...
Dodano: 27.08.2013 10:32    Przez: ~kongres nowej prawicy
avatar Osoby które stanowią prawo muszą się mu podporządkować, muszą przestrzegać prawo. Mają dać dobry przykład mieszkańcom, a nasi radni niestety tego nie robią. Trzeba z tym walczyć by w Koninie poprawił się byt mieszkańców!
Dodano: 27.08.2013 10:23    Przez: Mikołaj Rusin
Ty chcesz komus przyklad dawac? Jak wasze dewianty sa pokazywane w TV to ja dziecku oczy zaslaniam ... Idz dziecko do szkoly najpierw a pozniej specjaliste udawaj bo malo w zyciu widziales i pomaranczowi Ci maly mozdzek wyprali.
Dodano: 27.08.2013 11:01    Przez: ~matka
dlaczego akcja konin w swoim serwisie nie podaje miejsc zamieszkania radnych?
Dodano: 27.08.2013 10:39    Przez: ~mabyć
Nie chcą być po prostu wiązani z tą bandą oszołomów
Dodano: 27.08.2013 10:49    Przez: ~obserwator
Bo to niedozwolone jest. Ale maja za to oświadczenia majątkowe radnych na wierzchu-sweet lektura :)
Dodano: 27.08.2013 11:24    Przez: ~magdol
1 z 2
12>>