Dzisiaj jest piątek 5 marca 2021, imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17700) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -2oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Naczelna Organizacja Techniczna za transformacją e ... (0)Wierzę w słuszność starań na rzecz elektrowni jądr ... (29)

PGKiM przegrał

Dodano: 29.08.2013 18:50
Źródło: LM.pl
Wrocławska SITA Zachód od końca września zajmować się będzie odbiorem i wywozem śmieci z kilku konińskich osiedli. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła skargę Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koninie.

Przetarg na gospodarowanie odpadami komunalnymi miasto ogłosiło w czerwcu. Wystartowały dwie firmy. Specjalna komisja zdecydowała, że PGKiM będzie odbierał i wywoził śmieci z osiedli: Pawłówek, Przydziałki, Starówka, Wilków, Osada, Glinka, Grójec, Laskówiec i Morzysław. Natomiast SITA Zachód miała zająć się gospodarką odpadów w Nowym Dworze, Chorzniu, Czarkowie, Malińcu, Niesłuszu, Gosławicach, Łężynie, Mieczysławowie i Pątnowie.



Od tej decyzji odwołał się PGKiM. Jak mówi wiceprezydent Marek Waszkowiak, konińska firma miała wątpliwości co do wykazanej przez SITA kadry, doświadczenia i braku w ofercie podwykonawców. – Zgadzam się z takim podejściem PGKiM. Jeżeli podaje się, że podwykonawstwo jest możliwe to należy podać podwykonawców. Natomiast KIO uważa, że to sprawa wewnętrzna firmy – mówi Waszkowiak.

Miasto zamierza teraz wezwać wrocławską firmę do podpisania umowy. Zapowiada również jej kontrolę. – SITA wykazała, że ma bazę w Kazimierzu Biskupim. Podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu tam kontroli. Sprawdzimy, czy firma spełnia wymagania dotyczące ochrony środowiska, sanepidowskie, organizacyjne i techniczne – mówi Marek Waszkowiak. 

Jeżeli kontrola wykaże uchybienia, przetarg zostanie powtórzony. 
  • PGKiM przegrał

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

dla mnie możę wywożić nawet nasa
Dodano: 29.08.2013 19:03    Przez: ~prezes
PGK do tej pory jak na zatorzu to sie NIE SPRAWDZIŁA ! kipiace smietniki ! od smieci I SMIERDZI DO DZIS ALE TO JUZ CHYBA BROSZKA ADMINISTRATORA ??
Dodano: 29.08.2013 19:37    Przez: ~LIPA JAKICH MALO..... ...
Widocznie cena w Koninie była zawyżona i opłaca się firmie obcej przyjechać tutaj
Dodano: 29.08.2013 19:47    Przez: ~Kata

KOMENTARZE

dla mnie możę wywożić nawet nasa
Dodano: 29.08.2013 19:03    Przez: ~prezes
dobre :)
Dodano: 30.08.2013 10:50    Przez: ~M
TAAAAAAAAAAAAAA. Prezes PGKiM powinie zostać spuszczony za nieudolność. Pokazał właśnie jak nie powinno się kierować firmą. To jest żenada panie Nowicki takiego człowieka utrzymywać i jeszcze mu dawać nagrody roczne. Na bruk prezes albo prezydent. Specjalnie pod marnotrastwo PGKiM ustaliliście ceny, to śmierdziało z daleka. Całe szczęście, że w przetargu wzięła udział firma obca z poza komuny. Panie Waszkowiak. Niech Pan nieraz zastanowi się co Pan mówi.
Dodano: 31.08.2013 15:25    Przez: ~Mieszkaniec
Baza jest na ulicy Biurowiec 3 koło Kopalni.Widać i czuć z daleka!!!
Dodano: 29.08.2013 19:11    Przez: ~Kary
to widać jak popieramy rodzimy rynek pracy i tutejsze zakłady,wstyd aby obca firma na naszym terenie grała na nosie naszym niby chyba bizmesmenom.
Dodano: 29.08.2013 19:34    Przez: ~basia
Widocznie cena w Koninie była zawyżona i opłaca się firmie obcej przyjechać tutaj
Dodano: 29.08.2013 19:47    Przez: ~Kata
Firma tu nie przybędzie. Zatrudni podwykonawców. Będą kasować i znajdą jeleni do roboty.
Dodano: 29.08.2013 21:03    Przez: ~Qń
Ważniejsze, że mniej zapłacisz. Mam gdzieś PGKiM
Dodano: 31.08.2013 08:47    Przez: ~mac
PGK do tej pory jak na zatorzu to sie NIE SPRAWDZIŁA ! kipiace smietniki ! od smieci I SMIERDZI DO DZIS ALE TO JUZ CHYBA BROSZKA ADMINISTRATORA ??
Dodano: 29.08.2013 19:37    Przez: ~LIPA JAKICH MALO..... ...
Kochani kiedy to czytam słysze niesmiertelne zawołanie POsieł PEŁO aferałki będzoemy kręcić lody
Dodano: 31.08.2013 11:39    Przez: ~Mirro
na starym koninie pgkim nie zostawia worków .Nie dostaliscy w lipcu i sierpniuBrak worków na luocy; szpitalna,topazowa,solna,kaliska,ko i wiele innych co to z firma ten pgkim CZEKAMY NA SITE!!!!!!lub baku-a
Dodano: 29.08.2013 20:17    Przez: ~mieszkancy konina
FRPE też podawała podwykonawców w swojej ofercie?
Dodano: 29.08.2013 20:55    Przez: ~:)
Powinny być nawet ze 4 firmy w regionie. Konkurencja dobrze robi dla rynku (oczywiście do czasu zmowy). Może wtedy polepszyłby się harmonogram wywozu. Zniknęły by hałdy śmieci śmierdzące pod oknami.
Dodano: 29.08.2013 20:55    Przez: ~as
A NAWARRO Wacha nie startowała?
Dodano: 29.08.2013 21:01    Przez: ~BARON
Dopiero teraz sprawdzą SITA? To na jakiej podstawie uznali ich ofertę za lepszą?
Dodano: 29.08.2013 21:26    Przez: ~hahaha
to dlatego Wrocław zawalony śmieciami dziś pokazywali w telewizji ,że nikt nie zabiera śmieci bo muszą zająć się Koninem
Dodano: 29.08.2013 21:46    Przez: ~jan
Własnie niech spadają do Wrocławia. Czego szukają w Koninie? Zaczynają od śmieci a potem bedą pomaleńku przejmować wszystko. A Koninianie pójdą na bezrobocie. Brawo Zarząd Miasta Konina. Ciekawe jak wypadnie ta kontrola SIT-y. Jeszcze pytanie czy taka kontrola będzie miała miejsce czy to tylko słowa.
Dodano: 30.08.2013 08:18    Przez: ~Zła
no no żeby nie było ze będziemy śmieci na plac wolności wozić bo znowu urzędnicy nie wykazali a zadna fundacja się wywozem śmieci nie zajmie