Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19498) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 16oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)Dojazdy MZK do konińskich szkół na godzinę 08.00. ... (0)

Hotel na sprzedaż

Dodano: 15.10.2013 13:52
Źródło: LM.pl

Drugie podejście do sprzedaży hotelu „Konin”. Miasto wyceniło obiekt na ponad 7 mln zł.

Działający w centrum miasta hotel jest w połowie własnością samorządu, a w połowie należy do firmy Impexmetal S.A. Miejska część to 16 pokoi w kategorii trzygwiazdkowej, 32 pokoje w kategorii dwugwiazdkowej i 17 pokoi bez przypisanej im kategorii. Aktualnie w hotelu prowadzona jest działalność biurowo-usługowa.

Miasto już we wrześniu ubiegłego roku próbowało sprzedać swoją część budynku za ponad 9,5 mln zł. Przetarg został jednak unieważniony, bo nie było chętnych na zakupu hotelu.

Teraz rozpisano drugi przetarg. Tym razem cena wywoławcza to 7 250 000 zł. Na tym nie koniec. Gdyby znalazł się chętny na zakup całego budynku, w którym mieście się hotel „Konin”, będzie on miał prawo pierwokupu części należącej do Impexmetalu. Spółka zadeklarowała gotowość do sprzedaży swoich udziałów za cenę wywoławczą 4 610 000 zł.

Miejską częścią hotelu zarządza Przedsiębiorstwo Turystyczno-Handlowo-usługowe „Konin” Sp. z o.o. To w jej siedzibie zainteresowani do 16 grudnia mogą składać swoje oferty. Koperty zostaną oficjalnie otwarte 18 grudnia.

 

  • Hotel na sprzedaż

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

dlaczego według urzędników nic się nie opłaca, a ktoś to kupi i jemu będzie się opłacać, tylko że on nie będzie miał gromady prezesów, dyrektorów i pociotków ściągających ogromne wynagrodzenia i dodatkowe premie, durny sposób rządzenia....
Dodano: 15.10.2013 14:28    Przez: ~edd
lepiej zrobić ztego mieszkania bo ludzie nie mają gdzie mieszkac
Dodano: 15.10.2013 16:42    Przez: ~legionista
Kupić powinien ZUS,a nie wystawiać sobie rezydencję za cudzą kasę.
Dodano: 15.10.2013 19:03    Przez: ~szkarlatyna

KOMENTARZE

WSZYSTKO NA SPRZEDAŻ? A KTO KUPUJE? -DOBRE PYTANIE...
Dodano: 15.10.2013 14:10    Przez: ~TAK...
Na hotelu ktoś ustawił rusztowanie?Czyż by POsioł Nowak próbował budować wieżę widokową w Koninie?Z jego obietnic wynika że miały być dwie w Brzeżnie i na zamku w Kole.Puki co nie ma żadnej.
Dodano: 15.10.2013 15:43    Przez: ~OJ OJ i PO
A puknij ty się w łeb, na ch. nam wieże widokowe jak roboty nie ma. PÓKI co, studiuj słownik, może gdzieś cię potem zatrudnią, do pilnowania...
Dodano: 15.10.2013 21:13    Przez: ~ORT^
dlaczego według urzędników nic się nie opłaca, a ktoś to kupi i jemu będzie się opłacać, tylko że on nie będzie miał gromady prezesów, dyrektorów i pociotków ściągających ogromne wynagrodzenia i dodatkowe premie, durny sposób rządzenia....
Dodano: 15.10.2013 14:28    Przez: ~edd
Bo urzędnik nie jest od zarządzania, także hotelem. Nie ma ku temu kwalifikacji. A dodając, dla uściślenia, nigdzie, w żadnym normalnym kraju, urzędnik nie zajmuje sie prowadzeniem jakiegokolwiek biznesu.
Dodano: 15.10.2013 22:43    Przez: ~koniniak
urzędnik jest tylko po to żeby pić kawę tak?
Dodano: 16.10.2013 11:06    Przez: ~edd
Urzędnik ma osiągać 4 promile.
Dodano: 16.10.2013 12:46    Przez: ~alkomat
kupilbym ale nie mam dobnych
Dodano: 15.10.2013 14:40    Przez: ~onP
Kto kupi budynek który ma kilku właścicieli. Hotel konin, Hotel Central, kawiarnia, restauracja, bank parking i ch. wie co jeszcze. Lepiej już kupić mieszkanie z lokatorami. Najpierw podzielić, sprzedać kawałki a później próbować za resztę próbować wyszarpać pieniądze.
Dodano: 15.10.2013 14:56    Przez: ~912
LM NIECH KUPI TEN HOTEL
Dodano: 15.10.2013 15:00    Przez: ~BANKOWIEC
Bez sensu. Przecież nikt tego nie kupi. Bo i po co? Na hotel to się nie nadaje.
Dodano: 15.10.2013 15:41    Przez: ~Zyga
i tak to łyknie witkowski za bezcen
Dodano: 15.10.2013 16:08    Przez: ~skdieiee
lepiej zrobić ztego mieszkania bo ludzie nie mają gdzie mieszkac
Dodano: 15.10.2013 16:42    Przez: ~legionista
Zaraz Witkowski go kupi :)
Dodano: 15.10.2013 18:05    Przez: ~ASdsa
a to możliwe - słyszałam, że plac w Staraku na którym stoi Netto kupił Zbychu na przetargu od Miasta i zaraz sprzedał tylko, że za kilkakrotnie wyższą cenę. Szkoda, że UM nie wiedział o planach Netto, jak Zbychu W. Trzeba będzie dalej ciąć wydatki w podległych zakładach i wdrażać oszczędności. Bo żyć, to trzeba umić!
Dodano: 15.10.2013 21:34    Przez: ~przedszkolaki żądz ...
Kupić powinien ZUS,a nie wystawiać sobie rezydencję za cudzą kasę.
Dodano: 15.10.2013 19:03    Przez: ~szkarlatyna
1 z 4
1234>>