Dzisiaj jest piątek 15 stycznia 2021, imieniny: Domosława, Makarego, D±brówki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17125) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-6 / -6oC
Jutropogoda
-3 / -13oC
Pojutrzepogoda
-12 / -15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: Wilki z wiceliderem, SPS Konsp ... (0)Niepokonany lider zagra w Koninie. Trudny test prz ... (0)

Poseł waży...słowa

Dodano: 21.10.2013 13:20
Źródło: LM.pl

Akcja ważenia tornistrów, którą prowadzi „Twój Ruch” wywołała prawdziwą burzę. Posłowi Jackowi Kwiatkowskiemu puściły nerwy.

W miniony piątek koniński poseł „Twojego Ruchu” wspólnie z współpracownikami wybrał się przed Szkołę Podstawową nr 12. Tam ważyli plecaki razem z dziećmi. Okazało się, że 80 procent maluchów dźwiga przeciążone tornistry. - Norma mówi wyraźnie, że plecak powinien być do 10 procent wagi dziecka. Podczas naszego ważenia okazywało się, że 25 kg dziecko dźwiga aż 7kg. To zdecydowanie za dużo – mówi Jacek Kwiatkowski.

Potrzebna wydawałoby się akcja, zaniepokoiła jednak dyrekcję SP 12. - Pani dyrektor oznajmiła, że rodzice się nie zgodzili na ważenie i wezwała Straż Miejską. Przyjechali funkcjonariusze, ale nie interweniowali. Ważyliśmy plecaki dzieci przy rodzicach – twierdzi poseł.

Incydent w SP 12 pociągnął za sobą lawinę domysłów. Naruszenie nietykalności cielesnej uczniów posłowi Kwiatkowskiemu zarzucił administrator fanpage SLD-Konińska Lewica. Na jednym z portali społecznościowych napisano również, że działanie parlamentarzysty spotkało się z zainteresowaniem policji. Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji, takiej informacji jednak nie potwierdził. - Nie było żadnego zgłoszenia – mówi Jankowski.

Niemniej wpis administratora wywołał prawdziwą burzę w internecie. Oliwy do ognia dolał Paweł Piechocki, szef konińskich struktur SLD, który podkreślał, że jest tylko obserwatorem ale jednocześnie sugeruje poczekać na efekty (w domyśle) policyjnego postępowania.

Poseł Jacek Kwiatkowski nie wytrzymał. „Kłamliwy komentarz jakieś lipnej lewicy i debila miłującego SLD. Nie było naruszenia nietykalności cielesnej i Policji”, „Kłamliwy gnój prowadzi ten profil. Niech tchórz przyjdzie i powie to kłamstwo mi prosto w oczy”. Między innymi takie wpisy można przeczytać na portalu. Czy posła może ponieść? Jest człowiekiem, więc może. Ale czy powinien publicznie używać takich sformułowań? - Trudno mi użyć bardziej dosadnych słów, a jednocześnie grzecznych. Ten profil ma ktoś, kto prowadzi kampanię przeciwko mnie - mówi poseł Kwiatkowski. - Nie lubię takich gierek. Jeśli coś jest czarne to mówię, że jest czarne. Nie będę jednak wnosił sprawy do sądu o pomówienie, bo to dzienne zabawy. Mam nadzieję, że te osoby jeśli są uczciwe to wreszcie się ujawnią – dodaje.

Akcja ważenia tornistrów trwa nadal. Dzisiaj „Twój Ruch” odwiedził SP 6. Tym razem obyło się bez problemów. W kolejne dni współpracownicy posła zamierzają odwiedzać następne podstawówki.  

  • Poseł waży...słowa
  • Poseł waży...słowa
  • Poseł waży...słowa

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

po co ta szkoła tornistry ja wy prasa wy społeczeństwo nie szanujecie juz nikogo i niczego. Wychowanie bezstresowe i PRAWA każdy ma prawa!!!! a gdzie obowiązki ??? Po co szkoły po co skoro żeby dostać dobrą pracę starczy kończyć ZETĘ i mieć znajomości to jest podstawa! Świat jest dziś głupi liczy się kasa i nic więcej! Oszukujecie sie nawzajem dziś zboczeńcy za chwilę będą mogły adoptować no rany boskie co jest grane. Skończcie i niech wróci normalność! Chcecie swobód a co chwilę kogoś filmujecie i robicie afery !!!!!
Dodano: 21.10.2013 16:02    Przez: ~olinek
To pan poseł tak się spieszył na ważenie że musiał uciekać po uderzeniu w inny samochód
Dodano: 21.10.2013 16:52    Przez: ~poszkodowany
A może tak zamiast tematów zastępczych zająć się rozwojem gospodarczym Konina, by ludzie pracę mieli...
Dodano: 21.10.2013 19:47    Przez: ~bezrobotny
avatar Dzisiaj ważyliśmy tornistry przy SP 6. Sytuacja się powtórzyła, ok 80% dzieci ma za ciężkie tornistry. Wszyscy o tym wiemy ale przez brak nagłaśniania tego problemu dajemy ciche przyzwolenie rządzącym na traktowanie tego problemu jako 3 planowego. Problemy z wadą postawy są bardzo powszechne w naszym społeczeństwie. Oczekujemy ,że problem doczeka się rozwiązania systemowego.
Dodano: 21.10.2013 13:33    Przez: Jarosław Matuszewski
Chłopcze, gdybyś się uczył i książki nosił to takim idiotą byś nie został
Dodano: 21.10.2013 19:09    Przez: ~nauczyciel

KOMENTARZE

Kto to jest Piechocki ?
Dodano: 21.10.2013 13:26    Przez: ~troll
Panie Jackupopieram Pana.Może coś się wreszcie zmieni w tym miescie?
Dodano: 21.10.2013 13:32    Przez: ~wyborca
pewnie ten co doniósł LMowi i wysłał im tą rozmowe z facebooka, dlatego jego naziwsko nie jest zakryte tak jak pozostałe
Dodano: 21.10.2013 13:38    Przez: ~ah
Dziwna ta koninska lewica. Nawalają w naturalnego koalicjanta jednocześnie głaszcząc PO które im robi koło piór słowami wojewody
Dodano: 21.10.2013 14:00    Przez: ~zdziwek
Przejrzałam ten profil koninskiego sojuszy na facebooku i jestem przerazona. Antyklerykalny bełkot ( np.zdjecie z podpisem pielgrzymka środowisk pedofilskich na Jasną Górę), podszczypywanie rządu, jakieś dowcipy o ptaku Hofmana, do tego hałupniczo robione nieśmieszne memy. 50 % treści poświecone Ruchowi Palikota. Czuje sie zażenowana
Dodano: 21.10.2013 14:13    Przez: ~Hania
to sie przypudruj
Dodano: 21.10.2013 20:36    Przez: ~.,.,.,.,.
Kolejny niedouk, który nie mając pomysłu na siebie zajął się politykowaniem.
Dodano: 21.10.2013 20:48    Przez: ~kolega ze szkoły
Piechocki P. to jest ten gość co siedzi od rana do wieczora w kościele, tak go uwielbia. Drugiego takiego nie ma w okolicy.
Dodano: 21.10.2013 21:12    Przez: ~lewak - donisiciel
Do mediów donosi kto inny.
Dodano: 21.10.2013 23:29    Przez: ~kantor
A my internauci czujemy się zażenowani tobą i twoja wypowiedzią
Dodano: 21.10.2013 23:30    Przez: ~miejscy internauci
Czy wy naprawdę nie widzicie,że te TR-utnie podejmują byle jakie akcje,aby tylko zaistnieć?
Dodano: 22.10.2013 17:55    Przez: ~yahoo
Tak, o pedofilię jeszcze oskarżcie, paranoja. I choć z całego serca nienawidzę tej partii odmieńców to gość dobrze czyni. Dzieciaki noszą masę tych książek, których potem nawet na zajęciach w danym dniu nie wszystkich używają!Szkoła ma to gdzieś, nauczyciele mają to gdzieś.. Kto ma o to zadbać? Po prostu wystarczy odrobina pomyślunku. W szkole powinny być szafki w których można by zostawiać część książek, a nauczyciele mogliby mówić dzieciom jakie książki są potrzebne na dany dzień, bo często bywa tak, że nie wiadomo jakie podręczniki będą potrzebne, a jak dziecko zapomni to często zamiast zrozumienia jest ryk nauczyciela.... Paranoja. Polityk się za to wziął, cóż, nie jestem szczęśliwy z tego powodu, ale nawet jeśli mają mu skoczyć notowania to sobie na to zasłużył, nie ważne czy to z szczerego serca czy normalna, propagandowa akcja. Ważne, że temat poruszony.
Dodano: 21.10.2013 13:31    Przez: ~wkuuuu..rzony
po trochu masz racje ale jak ja jako rodzic przypilnowałem dziecka aby brał tylko książki i zeszyty potrzebne na dany dzień momentalnie plecak zrobił się mniejszy a i oczywiście nie było już niepotrzebnych gadżetów które tez trochę ważą aby zaspokoić ciekawość wyszło że w jeden dzień nosi ciężki tornister (plecak na plecy). Pozdrawiam Jacek T
Dodano: 21.10.2013 16:24    Przez: ~rodzic 11 latka
W naszej szkole nie ma szans wydzielać dziecku rodzaju książek do szkoły, bo nauczyciele nie mówią, jakie będą potrzebne, a za brak podręcznika, ćwiczeń minusy i po trzecim jedynka. Popieram akcję posła, bo moje dziecko poszło do szkoły idealnie zdrowe (badania u lekarza rehabilitanta też były), a w tym roku okazało się, że ma skoliozę.
Dodano: 21.10.2013 17:28    Przez: ~matka
No właśnie. Dlatego już pomijając już politykę, to temat wywołany powinni podchwycić rodzice. Jakieś zebrania powinny się odbyć z dyrekcją i nauczycielami i jasno prosić o ustalenie jakichś zasad. tak być nie może i tyle.Rodzice, dbajcie o swoje pociechy, podnieście tą dyskusją na wywiadówkach, po co dzieci mają sobie kręgosłupy krzywić, po co??
Dodano: 21.10.2013 18:55    Przez: ~stopidotyzmowi
No właśnie. Dlatego już pomijając już politykę, to temat wywołany powinni podchwycić rodzice. Jakieś zebrania powinny się odbyć z dyrekcją i nauczycielami i jasno prosić o ustalenie jakichś zasad. tak być nie może i tyle.Rodzice, dbajcie o swoje pociechy, podnieście tą dyskusją na wywiadówkach, po co dzieci mają sobie kręgosłupy krzywić, po co??
Dodano: 21.10.2013 18:56    Przez: ~stopidiotyzmowi
a plan lekcji gdzie
Dodano: 21.10.2013 20:43    Przez: ~babcia
Babciu, bez obrazy, ale co ma do tego plan lekcji? Z niemal każdego przedmiotu u starszych uczniów po książce i ćwiczeniu zeszyt teczki z różnymi pracami. To nie przedszkole, to szkoła babciu. Zgodnie z planem dziecko musi zabrać wszystkie książki, ćwiczenia i zeszyty, a przedmiotów jest średnio 5 każdego dnia, do tego inne przybory i strój na w-f. Jak ostatnio wzięłam od dziecka plecach, to normalnie musiałam na plecy sobie założyć, bo mnie ręka zabolała. Pokaż mi starszych uczniów, którzy noszą plecaki prawidłowo? Jest ich garstka. Nauczycielki natomiast z jedną torbą, bo książki trzymają w szkołach. Stań pod szkołą wnuczka/wnuczki i popatrz sobie i ocen obiektywnie jak wyglądają dzieci, a jak nauczycielki.
Dodano: 21.10.2013 23:53    Przez: ~wściekła
avatar Dzisiaj ważyliśmy tornistry przy SP 6. Sytuacja się powtórzyła, ok 80% dzieci ma za ciężkie tornistry. Wszyscy o tym wiemy ale przez brak nagłaśniania tego problemu dajemy ciche przyzwolenie rządzącym na traktowanie tego problemu jako 3 planowego. Problemy z wadą postawy są bardzo powszechne w naszym społeczeństwie. Oczekujemy ,że problem doczeka się rozwiązania systemowego.
Dodano: 21.10.2013 13:33    Przez: Jarosław Matuszewski
Panie Jarku co się dzieje z tym pomysłem zweryfikowania miejsca zamieszkania radnych?
Dodano: 21.10.2013 13:41    Przez: ~wyborca
avatar Wysłaliśmy zapytanie do radnych w trybie dostępu do informacji publicznej o miejsce zamieszkania radnych (nie zameldowania). Większość radnych uznała, że mieszkańcy nie muszą wiedzieć czy radni posiadają prawo wybieralności według ordynacji wyborczej. Obecnie piszemy oficjalne zgłoszenie do przewodniczącego Rady Miasta (zgodnie z przepisami to na nim ciąży obowiązek wyjaśnienia tej sytuacji).
Dodano: 21.10.2013 13:55    Przez: Jarosław Matuszewski
przyjedźcie pod SP 1 , sama jestem ciekawa jak to wygląda u nas
Dodano: 21.10.2013 13:58    Przez: ~nauczycielka
nie wiem czy jest sens objeżdżać wszystkie szkoły ale zajrzycie też do 15-stki
Dodano: 21.10.2013 13:59    Przez: ~starak
avatar 645 ostrowskich gimnazjalistów może już korzystać z nowoczesnych tabletów, ufundowanych przez miasto i sponsorów (program: „eTornister”). Psychologowie edukacji twierdzą, że zmiana podręcznika na elektroniczny powoduje większą motywację dzieci do uczenia się ze względu na innowacyjność rozwiązania. Można ??? Znaleźli się nawet sponsorzy, którzy wsparli akcję !!! Dlaczego taki program nie funkcjonuje w koninie ? Czy ktoś ma w tym mieście jakąś wizję ?
Dodano: 21.10.2013 14:06    Przez: Jarosław Matuszewski
avatar Jurtro będziemy ;)
Dodano: 21.10.2013 14:09    Przez: Marcin Nowak
Na czym polega ten etornister?
Dodano: 21.10.2013 14:15    Przez: ~osama
Panie Jarku wizję to oni mają jak napchać swoje kieszenie i zatrudniać rodzinę
Dodano: 21.10.2013 14:21    Przez: ~wizja
A okuliści i neurolodzy juz się wypowiedzieli na temat długotrwałego korzystania z tabletów i ich wpływu na mózg i wzrok, a długotrwałe siedzenie przed ekranami nie wpłynie na stan kregosłupów, schorzeń nadgarstka. tablet w szkole, tablet w domu -nie zachwyca mnie to...
Dodano: 21.10.2013 17:12    Przez: ~ciekawy
a w tabletach bedzie p. kwiatkowski ściągał simloki?
Dodano: 21.10.2013 19:01    Przez: ~klient tableta
Chłopcze, gdybyś się uczył i książki nosił to takim idiotą byś nie został
Dodano: 21.10.2013 19:09    Przez: ~nauczyciel
Sami sobie piszecie te komentarze? Jak przyjedziecie pod 15-tkę osobiście powiadomię policję o nielegalnym zgromadzeniu.
Dodano: 21.10.2013 19:11    Przez: ~mieszkaniec
,,A okuliści i neurolodzy juz się wypowiedzieli na temat długotrwałego korzystania z tabletów i ich wpływu na mózg i wzrok,, A komputer tego nie robi? a ty co telewizji nie oglądasz ,komputera nie używasz i pewnie komurki też nie masz to jesteś 100% KRUDOW (jak ten z bajki krudowie:)) 100 lat za murzynami!!!!!!!!!!!!! powiem ci rze świat idzie do przodu a ty stoisz w 20 wieku
Dodano: 21.10.2013 19:12    Przez: ~ppfffff
zwazcie swoje mozgi
Dodano: 21.10.2013 20:33    Przez: ~dzialkaamfetaminy
ty masz wizje po prochach chcecie zeby tylko glowy na pajeczych nozkach chodzily?
Dodano: 21.10.2013 20:35    Przez: ~durnota
na plecach
Dodano: 21.10.2013 20:44    Przez: ~odpowiedz
Ale jako dziecko nie korzystałeś przez całe dnie z telewizorów, komórek czy tabletów. Teraz dzieci już od maleńkości przy ekranach siedzą. wiele dzieci ma różne deficyty i długotrwałe korzystanie z takich pomocy nie będzie wcale z korzyścią dla ich zdrowia. Zresztą dojrzały organizm dorosłego i dopiero rozwijający się organizm dziecka to trochę różne światy. Nie neguje konieczności korzystania z komórek czy komputerów, ale chodzi raczej o rozwagę i umiar. A twój bezkrytyczny zachwyt technika jest śmieszny. Rozumiem, że bez komputera i KOMÓRKI nic nie napiszesz i nie policzysz samodzielnie????
Dodano: 22.10.2013 10:18    Przez: ~współczuję
80% z tego wynika ze tylko 20 % rodziców dba o swoje dzieci reszta do domu dziecka tam im będzie lepiej
Dodano: 22.10.2013 14:05    Przez: ~babas
80%to znaczy że tylko 20% rodziców dba o swoje dzieci a reszte oddać do domu dziecka.,.,.,.,.
Dodano: 22.10.2013 14:18    Przez: ~.,.,.,.,.
Panie Matyszewski gdzie Pan żyje ??? Fajnie jest wskazywać przykłady i sposoby, które tak na dobrą sprawę- jak Pan dobrze wie -nieliczne gminy mogą sobie na takie rozwiązania i gesty pozwolić. To z prostej przyczyny brak środków finansowych. Jak w większości przypadków jak przychodzi do płacenia to nie ma kto zapłacić. Sponsorzy niestety wszędzie i wszystkim takich prezentów nie zrobią. Wasza organizacja słynie tylko i wyłącznie z robienia szumu medialnego (przykład toalet na bulwarze) z którego dosłownie nic nie wynika. Tylko potraficie krytykować i wytykać błędy innym. Będąc w opozycji jest to niezmiernie wygodne. Ale zastanów się Pan najpierw jak sytuację naprawić a nie bijecie pianę byle by tylko zaistnieć - a główne przesłanie Pan aktywności na tych forach rozpoznawalność przed następnymi wyborami - a może na mnie zagłosują :-(
Dodano: 22.10.2013 21:19    Przez: ~Eko
akcja potrzebna, ale jacuś pokazał swoje prawdziwe oblicze, może był po dopalaczach i dlatego tak kozaczył?
Dodano: 21.10.2013 13:33    Przez: ~misiu pysiu
Dopóki lewica będzie się kłócić będzie na poziomie progu wyborczego. Niestety, jeżeli nie pójdziemy razem do wyborów to liczyć się będą jedynie prawicowy PiS i kryptoprawicowe PO...
Dodano: 21.10.2013 13:34    Przez: Beata
Tfuj Róch to nie lewica !!
Dodano: 21.10.2013 23:07    Przez: ~lol
Bardzo dobrze ze się zajal tym problemem bo następstwem nadwagi tornistrow które dzwigaja dzieci będzie przyszle kalekie spoleczenstwo które będzie się leczylo co odczuje NFZ również chory .....same straty a pożytku zero PARANOJA
Dodano: 21.10.2013 13:38    Przez: ~rodzic
Dziwne, że w parę minut po dodaniu posta macie już 6 gosów w górę...Widać, że sami sobie lajkujecie.. żłosne, trochę. Jednak samą akcję popieram oczywiście.
Dodano: 21.10.2013 13:45    Przez: ~aaa
avatar Przykro że zamiast pomóc w rozwiązaniu problemu, który jest spychany do plecaków małych dzieci pojawiają się ataki, i próby zamiecenia problemu na zasadzie - jeśli termometr wskazuje że jesteś chory - stłucz termometr, a problem zniknie. W piątek próbowano utrudnić akcję, ale my będziemy badać, i drążyć problem poszukując rozwiązań.
Dodano: 21.10.2013 13:45    Przez: Marcin Nowak
kup plecak na kolkach bedzie taniej odf tableta
Dodano: 21.10.2013 20:46    Przez: ~babas
Ty jesteś klaunem więc jakie rozwiązanie chcesz znaleźć. Nikt cię w szkole nie lubił brzydalu i nikt cię nie lubi, to poszedłeś do odmieńców.
Dodano: 21.10.2013 23:20    Przez: ~Ewka
Ewka, z fotki patrzy na mnie niebrzydki mężczyzna, więc chyba przemawia przez ciebie urażona duma odrzuconej adoratorki.
Dodano: 21.10.2013 23:58    Przez: ~obiektywna
obiektywna - czy ty czasami nie jesteś pyzatym, pryszczatym chłopcem
Dodano: 22.10.2013 00:19    Przez: ~ciekawski
Może ty masz problemy ze swoja orientacją seksualna, ja nie.
Dodano: 22.10.2013 19:22    Przez: ~obiektywna
Jacek działaj !!!!!!! Popieram
Dodano: 21.10.2013 13:53    Przez: ~Broda
Domagam się przywrócenia komunizmu i ZOMO.W tym czasie nosiliśmy lekkie teczki a w plecaku bardzo lekkie trampki na Wychowanie fizyczne.Proszę o wsparcie mojego pomysłu obywateli i towarzyszy.
Dodano: 21.10.2013 14:38    Przez: ~Urodzony w 1967 roku
Jestem za!
Dodano: 21.10.2013 17:55    Przez: ~koluś
Wspaniały pomysł z tymi tabletami! Dzieci mogłyby nosić e-śniadanie oraz wiele innych przydatnych rzeczy, jak e-papier toaletowy