Dzisiaj jest poniedziałek 25 maja 2020, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18366) SPORT FORUM FIRMY (5491) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 8oC
Jutropogoda
16 / 8oC
Pojutrzepogoda
18 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Nagrodzili najlepszych

Dodano: 5.11.2013 11:13
Źródło: LM.pl

Pisarki, biegacze i historycy zostali nagrodzeni przez senatora Ireneusza Niewiarowskiego. Finał trzech konkursów odbył się w „Oskardzie”.

Po raz drugi nagrodzono uczniów konińskich szkół podstawowych, którzy napisali „List do Ojca”. Inicjatywa Senatu, której celem jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa, po raz kolejny spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Na konkurs wpłynęły 233 prace, spośród których wybrano najlepsze. Okazało się, że trzy pierwsze nagrody trafiły do dziewcząt, które opisały relacje ze swoimi ojcami. Nagrody trafiły do: Weroniki Tomaszewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłodawie, Wiktorii Szymańskiej z SP w Golinie, a wyróżnienia przyznano: Kamili Jóźwiak z SP Bylice Kolonia, gm. Grzegorzew, Weronice Makowskiej z SP w Golinie, Izabeli Szymańskiej z SP nr 1 w Turku i Julii Maciaszek z ZS w Rychwale.

Kolejne nagrody powędrowały do młodych historyków, którzy wystartowali w konkursie „Regionalny Leksykon Powstania Styczniowego”. Tutaj o najwyższe laury walczyły szkoły. Najlepsze okazało się Gimnazjum im. M. Kopernika w Golinie, Zespół Gimnazjalno-Szkolny w Morzyczynie oraz Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy.

Ostatnie nagrody powędrowały do biegaczy, którzy swoją sprawność fizyczną udowodnili podczas testu Coopera. Na podium stanęli: Krzysztof Majchrowski, Jakub Wiśniewski i Robert Licheniak, a wśród kobiet najlepsze okazały się: Dominika Miniak, Paulina Kulig i Paulina Ignaszak. Nie zabrakło też wyróżnień dla szkół. Pierwsze miejsce zajął ZS Kopernik, a drugie i trzecie kolejno Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych i Zespół Szkół Budowlanych.

FOT. BIURO SENATORSKIE IRENEUSZA NIEWIAROWSKIEGO

 

 

  • Nagrodzili najlepszych
  • fin77
  • fin
  • fin1
  • fin4
  • fin5
  • fin11
  • fin55

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

List do Ojca Narodu Donalda I wspaniałego TFU!!!Ska.Ojcze obiecywaczu !Obiecałes nam ze nasze dzieci będą wracać do kraju z emigracji,a wyjeżdżają,obiecałeś ze będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i tylko dobrze zarabiają a nie leczą.Obiecałeś że wszystkim nam miało się żyć dobrze i się żyje twojej POmafiji.My rodacy już Ci POszuscie dziękujemy i twoim sługusom też,a Niedowiarek niech spada świnie oprzątać do swojego zapuszczonego chlewika pod Kłodawą bo w jego brednie już nikt nie uwierzy
Dodano: 05.11.2013 12:04    Przez: ~Nagroda pewna
Ojciec dba o rodzine ojczyzne biednych i słabych PEŁO to złodzieje aferały dna moralne karły.
Dodano: 05.11.2013 12:58    Przez: ~Darek
może niech lekarze mniej zarabiają a więcej zostanie na leki dla pacjętów
Dodano: 05.11.2013 20:06    Przez: ~babas
Skąd panie senatorze pieniądze na te NAGRODY?Zapewne znowu z jakiejś zbiórki?Kiedy doczekam się relacji o treści:Senator Niewiarowski ufundował nagrody za jedna pensję senatorską tj.około 10000zł?KIEDY PANIE SENATORZE?
Dodano: 05.11.2013 12:15    Przez: ~Kłodawiak
To właśnie Senator ufundował nagrody. Osobiście! Ale tym się nie chwali. Zachęcam do działań na rzecz innych osób to bardzo satysfakcjonujące zajęcie. Pamiętajmy "Jad" niszczy człowieka. Życzę więcej uśmiechu:)
Dodano: 06.11.2013 08:55    Przez: ~dobrze poinformowana
Rachunki imienne POkazać proszę.
Dodano: 06.11.2013 16:31    Przez: ~sx
I znowu Irek w akcji ..... Czyżby wybory wkrótce .....
Dodano: 05.11.2013 15:40    Przez: ~zdegustowany
Jak tam relacje z ojcem Gilem?
Dodano: 05.11.2013 16:49    Przez: ~Dominika/na
Moja Kochana Córka zajęła II Miejsce.GRATULUJ KOCHANIE :-)
Dodano: 11.11.2013 15:45    Przez: ~mama

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.