Dzisiaj jest sobota 11 lipca 2020, imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17779) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 12oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie uczczono pamięć ofiar Wołynia. Prezydent ... (1)Chcą Polski otwartej, nowoczesnej, przedsiębiorcze ... (44)

Szkoły pod lupą Sanepidu

Dodano: 6.11.2013 11:54
Źródło: LM.pl

Koniński Sanepid skontrolował szkolne toalety. W kilku placówkach stwierdzono nieprawidłowości.

Pod lupą Państwowego Inspektora Sanitarnego w Koninie znalazło się 16 podstawówek, 5 gimnazjów, jedna szkoła policealna oraz 6 zespołów szkół lub zespołów szkolno-przedszkolnych. W każdej z 28 placówek, badany był dostęp do podstawowych środków zapewniających utrzymanie higieny. Sprawdzany było przede wszystkim zapewnienie bieżącej, ciepłej wody, mydła w dozownikach, suszarki do rąk lub ręczników papierowych oraz stan sanitarno-higieniczny.

Wyniki kontroli nie były najgorsze, ale nie obyło się też bez uchybień. - W jednej szkole podstawowej i jednym gimnazjum stwierdzono brak właściwych warunków do suszenia rąk – brak ręczników i pojemników do dozowania ręczników – informuje Beata Szeląg, rzecznik PSSE w Koninie.

Ponadto w jednej z konińskich podstawówek Sanepid nakazał wymianę stolarki okiennej w sanitariatach. Jak informuje Beata Szeląg, przeprowadzone kontrole związane były ze Światowym Dniem Mycia Rąk. - Zapewnienie właściwych warunków do utrzymania higieny osobistej, a w szczególności do mycia rąk jest jedną z najważniejszych elementów zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym w środowisku szkolnym – podkreśla rzecznik Sanepidu. 

  • Szkoły pod lupą Sanepidu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Sp9 to w klasach 1-3 to dzieci muszą do klasy przynosić ręczniki jednorazowe i to po 2szt na miesiąc.Niech wpadną bez zapowiedzi do szkoły to zobaczą co brakuje w łazienkach.
Dodano: 6.11.2013 14:49    Przez: ~aaaaaaaaaa
Na obiadzie byli w 9tce? To bysie zsdziwii
Dodano: 6.11.2013 12:12    Przez: ~uuuuna
akurat na ochronę to zbieramy my - rodzice !
Dodano: 6.11.2013 15:15    Przez: ~rodzic

KOMENTARZE

Na obiadzie byli w 9tce? To bysie zsdziwii
Dodano: 06.11.2013 12:12    Przez: ~uuuuna
Jakie uchybienia w dobie kiedy POdobno jesteśmy Zieloną Wyspą czyż by brakowało papieru do buzi z podobizną wodza?
Dodano: 06.11.2013 14:05    Przez: ~wożna
o nas nikt tak nie dbał
Dodano: 06.11.2013 12:46    Przez: ~to nic nie da
Mydło, ręczniki do osuszania rąk, suszarka do rąk:) Brawo, za moich czasów to nawet papier toaletowy był rzadkością, a do 30 jeszcze trochę mi brakuje..
Dodano: 06.11.2013 12:46    Przez: ~M.
W SP 12 TO PAPIER DO TYŁKA I MYDŁO WYSTAWIAJĄ JAK MA PRZYJŚĆ SANEPID, A NIECH TAK WEJDĄ W TYGODNIU TO JEST TAM TZW. KIŁA I MOGIŁA.NIGDY NIE MA PAPIERU I MYDŁA ,A JUŻ ZAPOMNIEĆ MOZNA O RĘCZNIKACH -NIGDY ICH NIE BYŁO PRZEZ TYLE LAT, A NA OCHRONĘ SZKOŁY TO UMIEJĄ BRAĆ PIENIĄDZE- CO JEST OCZYWIŚCIE BEZSENSOWNE.
Dodano: 06.11.2013 13:46    Przez: ~OPO
akurat na ochronę to zbieramy my - rodzice !
Dodano: 06.11.2013 15:15    Przez: ~rodzic
a kto pytał nas o zdanie czy chcemy płacić.????
Dodano: 06.11.2013 16:06    Przez: ~ds
Jak ci Sie nie podoba to przepiszdziecko gdzie indziej-prosta sprawa a jak nie chodzisz na spotkania Rady Rodziców to nie wiesz co ustalamy dla naszych dzieci. zacznij interesować sie swoim dzieckiem a nie nas oczerniasz!
Dodano: 06.11.2013 16:12    Przez: ~zadowolony rodzic
Ja też uważam,że wydawanie pieniędzy na bezsensowną ochronę to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Bezpieczeństwo powinni dzieciom zapewnić urzędnicy w Ratusza. Tam powinny na to znaleźć się pieniążki.
Dodano: 06.11.2013 18:54    Przez: ~niezadowolony rodzic
moje dziecko dostało tam owsików, taki syf! sprawdza ktoś te toalety pod względem bakteriologicznym?? a i wszy już były...
Dodano: 10.11.2013 15:22    Przez: ~matka
ale gdzie ta ochrona?? kamery? ochroniarze? ja nie widze na co ta kasa idzie! ale poczytajcie sobie na stronie miasta (samorząd-pytania do prezydenta) jak pan prezydent gloryfikuje 12-tke... wszystko pod dywan pozamiatane...
Dodano: 10.11.2013 15:40    Przez: ~ojciec
Sp9 to w klasach 1-3 to dzieci muszą do klasy przynosić ręczniki jednorazowe i to po 2szt na miesiąc.Niech wpadną bez zapowiedzi do szkoły to zobaczą co brakuje w łazienkach.
Dodano: 06.11.2013 14:49    Przez: ~aaaaaaaaaa
Oj jeszcze instytucja taka jak sanepid istnieje, szkoda ze pracownicy nie przejda sie na targowice i inne miejsca handlu publicznego bo tam panuje brod smrod i ubustwo, za komuny byli bardziej aktywni a teraz najpierw telefon do wlasciciela a potem odwidziny a moze rewizyta ale takie prawo demokracji kazdemu ciezko
Dodano: 06.11.2013 14:51    Przez: ~KONIN
Niech sanepid zajmie sie robakami,które są w cukierkach.......raczkach,michasiac w sklepach w koninie......
Dodano: 06.11.2013 15:42    Przez: ~koniniak
Ta banda nierobów została powołana do zabezpieczania współobywateli przed mieszaniem gówna z kaszą, a zachowuje się jak nadęty balon służący pseudo wytwórcą. Jak nie wierzycie to pooglądajcie uwagi i czarno na białym. Tam dziennikarze pokazują jak bezradny jest ten wytwór chorej wyobrażni-zwany sanepid.
Dodano: 06.11.2013 16:00    Przez: ~Krewa
Po co dzieciom papier lub mydło??? Skoro wolą papierem zapchać toalete, a mydło pokopać, lub urwac dozownik, powinni sami uczniowie przynosic swoje przybory toaletowe, to moze by szanowali, jakby rodzice musieli płacic za nie!
Dodano: 06.11.2013 18:57    Przez: ~bli
Dokładnie tak jest. częśc dzieci to jakieś niewychowane bachory. Papier słuzy im do zapychania toalet lub objkejania ścian. I jeszcze nakręcaja to na komórkach.
Dodano: 06.11.2013 22:06    Przez: ~szok
SANEPID POWINIEN SIE ZAINTERESOWAC ! WINDAMI NA ZATORZU I SMIETNIKAMI ! OD KILKU LAT BRAK DEZYNFEKCJI ! CHYBA ZE U NAS NIE WYMAGANA ! BO W UNIJ koniecznosc ! brak srodków chemicznych przy sprzataniu klatek czesto zanieczyszczonych odchodami bezdomnych !
Dodano: 06.11.2013 19:06    Przez: ~europejczyk !
1 z 2
12>>