Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18773) SPORT FORUM FIRMY (5368) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Wyborcze wydanie "Naszych Spraw". Jutro rozmawiamy z kobietami na listach. Pytania: alert@lm.pl

Polecamy:

Szkoły pod lupą Sanepidu

Dodano: 6.11.2013 11:54
Źródło: LM.pl

Koniński Sanepid skontrolował szkolne toalety. W kilku placówkach stwierdzono nieprawidłowości.

Pod lupą Państwowego Inspektora Sanitarnego w Koninie znalazło się 16 podstawówek, 5 gimnazjów, jedna szkoła policealna oraz 6 zespołów szkół lub zespołów szkolno-przedszkolnych. W każdej z 28 placówek, badany był dostęp do podstawowych środków zapewniających utrzymanie higieny. Sprawdzany było przede wszystkim zapewnienie bieżącej, ciepłej wody, mydła w dozownikach, suszarki do rąk lub ręczników papierowych oraz stan sanitarno-higieniczny.

Wyniki kontroli nie były najgorsze, ale nie obyło się też bez uchybień. - W jednej szkole podstawowej i jednym gimnazjum stwierdzono brak właściwych warunków do suszenia rąk – brak ręczników i pojemników do dozowania ręczników – informuje Beata Szeląg, rzecznik PSSE w Koninie.

Ponadto w jednej z konińskich podstawówek Sanepid nakazał wymianę stolarki okiennej w sanitariatach. Jak informuje Beata Szeląg, przeprowadzone kontrole związane były ze Światowym Dniem Mycia Rąk. - Zapewnienie właściwych warunków do utrzymania higieny osobistej, a w szczególności do mycia rąk jest jedną z najważniejszych elementów zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym w środowisku szkolnym – podkreśla rzecznik Sanepidu. 

  • Szkoły pod lupą Sanepidu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Sp9 to w klasach 1-3 to dzieci muszą do klasy przynosić ręczniki jednorazowe i to po 2szt na miesiąc.Niech wpadną bez zapowiedzi do szkoły to zobaczą co brakuje w łazienkach.
Dodano: 6.11.2013 14:49    Przez: ~aaaaaaaaaa
Na obiadzie byli w 9tce? To bysie zsdziwii
Dodano: 6.11.2013 12:12    Przez: ~uuuuna
akurat na ochronę to zbieramy my - rodzice !
Dodano: 6.11.2013 15:15    Przez: ~rodzic

KOMENTARZE

Na obiadzie byli w 9tce? To bysie zsdziwii
Dodano: 06.11.2013 12:12    Przez: ~uuuuna
Jakie uchybienia w dobie kiedy POdobno jesteśmy Zieloną Wyspą czyż by brakowało papieru do buzi z podobizną wodza?
Dodano: 06.11.2013 14:05    Przez: ~wożna
o nas nikt tak nie dbał
Dodano: 06.11.2013 12:46    Przez: ~to nic nie da
Mydło, ręczniki do osuszania rąk, suszarka do rąk:) Brawo, za moich czasów to nawet papier toaletowy był rzadkością, a do 30 jeszcze trochę mi brakuje..
Dodano: 06.11.2013 12:46    Przez: ~M.
W SP 12 TO PAPIER DO TYŁKA I MYDŁO WYSTAWIAJĄ JAK MA PRZYJŚĆ SANEPID, A NIECH TAK WEJDĄ W TYGODNIU TO JEST TAM TZW. KIŁA I MOGIŁA.NIGDY NIE MA PAPIERU I MYDŁA ,A JUŻ ZAPOMNIEĆ MOZNA O RĘCZNIKACH -NIGDY ICH NIE BYŁO PRZEZ TYLE LAT, A NA OCHRONĘ SZKOŁY TO UMIEJĄ BRAĆ PIENIĄDZE- CO JEST OCZYWIŚCIE BEZSENSOWNE.
Dodano: 06.11.2013 13:46    Przez: ~OPO
akurat na ochronę to zbieramy my - rodzice !
Dodano: 06.11.2013 15:15    Przez: ~rodzic
a kto pytał nas o zdanie czy chcemy płacić.????
Dodano: 06.11.2013 16:06    Przez: ~ds
Jak ci Sie nie podoba to przepiszdziecko gdzie indziej-prosta sprawa a jak nie chodzisz na spotkania Rady Rodziców to nie wiesz co ustalamy dla naszych dzieci. zacznij interesować sie swoim dzieckiem a nie nas oczerniasz!
Dodano: 06.11.2013 16:12    Przez: ~zadowolony rodzic
Ja też uważam,że wydawanie pieniędzy na bezsensowną ochronę to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Bezpieczeństwo powinni dzieciom zapewnić urzędnicy w Ratusza. Tam powinny na to znaleźć się pieniążki.
Dodano: 06.11.2013 18:54    Przez: ~niezadowolony rodzic
moje dziecko dostało tam owsików, taki syf! sprawdza ktoś te toalety pod względem bakteriologicznym?? a i wszy już były...
Dodano: 10.11.2013 15:22    Przez: ~matka
ale gdzie ta ochrona?? kamery? ochroniarze? ja nie widze na co ta kasa idzie! ale poczytajcie sobie na stronie miasta (samorząd-pytania do prezydenta) jak pan prezydent gloryfikuje 12-tke... wszystko pod dywan pozamiatane...
Dodano: 10.11.2013 15:40    Przez: ~ojciec
Sp9 to w klasach 1-3 to dzieci muszą do klasy przynosić ręczniki jednorazowe i to po 2szt na miesiąc.Niech wpadną bez zapowiedzi do szkoły to zobaczą co brakuje w łazienkach.
Dodano: 06.11.2013 14:49    Przez: ~aaaaaaaaaa
Oj jeszcze instytucja taka jak sanepid istnieje, szkoda ze pracownicy nie przejda sie na targowice i inne miejsca handlu publicznego bo tam panuje brod smrod i ubustwo, za komuny byli bardziej aktywni a teraz najpierw telefon do wlasciciela a potem odwidziny a moze rewizyta ale takie prawo demokracji kazdemu ciezko
Dodano: 06.11.2013 14:51    Przez: ~KONIN
Niech sanepid zajmie sie robakami,które są w cukierkach.......raczkach,michasiac w sklepach w koninie......
Dodano: 06.11.2013 15:42    Przez: ~koniniak
Ta banda nierobów została powołana do zabezpieczania współobywateli przed mieszaniem gówna z kaszą, a zachowuje się jak nadęty balon służący pseudo wytwórcą. Jak nie wierzycie to pooglądajcie uwagi i czarno na białym. Tam dziennikarze pokazują jak bezradny jest ten wytwór chorej wyobrażni-zwany sanepid.
Dodano: 06.11.2013 16:00    Przez: ~Krewa
Po co dzieciom papier lub mydło??? Skoro wolą papierem zapchać toalete, a mydło pokopać, lub urwac dozownik, powinni sami uczniowie przynosic swoje przybory toaletowe, to moze by szanowali, jakby rodzice musieli płacic za nie!
Dodano: 06.11.2013 18:57    Przez: ~bli
Dokładnie tak jest. częśc dzieci to jakieś niewychowane bachory. Papier słuzy im do zapychania toalet lub objkejania ścian. I jeszcze nakręcaja to na komórkach.
Dodano: 06.11.2013 22:06    Przez: ~szok
SANEPID POWINIEN SIE ZAINTERESOWAC ! WINDAMI NA ZATORZU I SMIETNIKAMI ! OD KILKU LAT BRAK DEZYNFEKCJI ! CHYBA ZE U NAS NIE WYMAGANA ! BO W UNIJ koniecznosc ! brak srodków chemicznych przy sprzataniu klatek czesto zanieczyszczonych odchodami bezdomnych !
Dodano: 06.11.2013 19:06    Przez: ~europejczyk !
1 z 2
12>>