Dzisiaj jest wtorek 20 sierpnia 2019, imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19058) SPORT FORUM FIRMY (5347) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 19oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)Od patyka do koszyka, czyli warsztaty wikliniarski ... (0)

Stary szpital pod młotek

Dodano: 10.11.2013 12:18
Źródło: LM.pl
Za blisko pół miliona złotych miasto chce sprzedać część budynku starego szpitala w Koninie. Ogłoszono już przetarg.

Objęty ochroną konserwatorską budynek przy ul. Szpitalnej jest podzielony na trzy części. Jedna należy do fundacji „Mielnica”, a dwie są własnością miasta. Wyższa część obiektu jest już w trakcie wyburzania. Zgodnie z planem zagospodarowania, grunt ma zostać w przyszłości przeznaczony na poszerzenie drogi.

W środkowej części budynku mieści się przychodnia zdrowia i siedziba Narodowego Funduszu Zdrowia. – Ta część nie służy celom miasta i jej właścicielem może być osoba, bądź podmiot prywatny. Zakładamy, że utrzymane tam zostaną gabinety lekarskie, ale pozostawienie ich będzie kwestią przyszłego właściciela. Miasto nie będzie miało decydującej roli – mówi Tadeusz Jakubek, kierownik wydziału gospodarki nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Koninie.

Cena wywoławcza budynku to 470 tys. zł. Przetarg zostanie rozstrzygnięty 26 listopada.



  • Stary szpital pod młotek

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

ciekawe ktory doktorek to kupi STEINKE I KARASZEWSKA odpadaja pierwsi opanowali MAKOWA a druga WOJSKA POLSKIEGO
Dodano: 10.11.2013 12:48    Przez: ~DYMLO
ciekawy jestem jak Karaszewski dostał pozwolenie na zrobienie tarasu przy kawiarni na Wojska Polskiego przecież na wałach nie wolno nic stawiać ale jak wiadomo u nas wszystko jest możliwe
Dodano: 10.11.2013 16:43    Przez: ~piter
NIe wypowiiadaj nazwiska Karaszewska bo mi sie zle robi, czas zeby ta lekarka przestala leczyc bo chorych i ich rodzin szkoda
Dodano: 10.11.2013 17:19    Przez: ~pacjent

KOMENTARZE

ciekawe ktory doktorek to kupi STEINKE I KARASZEWSKA odpadaja pierwsi opanowali MAKOWA a druga WOJSKA POLSKIEGO
Dodano: 10.11.2013 12:48    Przez: ~DYMLO
ciekawy jestem jak Karaszewski dostał pozwolenie na zrobienie tarasu przy kawiarni na Wojska Polskiego przecież na wałach nie wolno nic stawiać ale jak wiadomo u nas wszystko jest możliwe
Dodano: 10.11.2013 16:43    Przez: ~piter
NIe wypowiiadaj nazwiska Karaszewska bo mi sie zle robi, czas zeby ta lekarka przestala leczyc bo chorych i ich rodzin szkoda
Dodano: 10.11.2013 17:19    Przez: ~pacjent
Jeśli grunt ma zostać ,,w przyszłości,, przeznaczony na poszerzenie drogi to dlaczego miasto ma zamiar sprzedać działkę osobie prywatnej? Zero logiki - następna wartościowa działka zostanie sprzedana w drodze przetargu (czyli kolesiostwa), natomiast nowy właściciel odsprzeda ją ,,w przyszłości,, za dużo większe pieniądze.
Dodano: 10.11.2013 17:34    Przez: ~weymans
ile w Koninie jest Biedronek?
Dodano: 10.11.2013 17:48    Przez: ~robinson
Hmmmm... tak się zastanawiam, może wezme kredyt i otworze tam sklep z Dopalaczami??? Hmmmm.... Będę miał taki Towar, że wykurw.... z papciochów ;-)
Dodano: 10.11.2013 18:07    Przez: ~Dopalacz
Piter to przykłąd typowego zawistnego polaczka przez małe p. Czepiasz sie tarasu na bulwarach a własnie bardzo dobrze ze jest,!! Dziwie sie ze tak malo wykorzystujecie rzeke zamiast nad nia zrobic fajna pierzeje. Ale widac nie mozna bo tacy jak ty wola ogladac jakies krzaki i 3metrowa trawe niz miec normalnie miasto Radze sie na wies wyprowadzic. Tam trawy i szczawiu masz pod dostatkiem
Dodano: 10.11.2013 18:13    Przez: ~qqw
A czy o tej sprzedaży już wiedzą : Sawicka, zbychu, rychu, miro ?
Dodano: 10.11.2013 18:14    Przez: ~PeŁo
Kaczyński jarosław to niemal wie, i to na pewno. A jak myślicie od kogo? Popapraniec hofman już mu powiedział i za chwilę stanie całe województwo w obronie starej rudery. Podpisy tow. z solidarnoście już zbierają.
Dodano: 10.11.2013 21:05    Przez: ~Krewa
Nic tylko się śmiać najpierw wybudowano drogę ( kto dał pozwolenie) następnie wyburzają część budynku objętego ochroną konserwatorską w celu poszerzenia drogi?
Dodano: 11.11.2013 00:16    Przez: ~jola
Co to za konserwator co pozwala niszczyć zabytki?Albo jest coś wartościowe i chronimy albo stara rudera i nie wpisujemy do rejestru zabytków.
Dodano: 11.11.2013 06:36    Przez: ~Kary
Ano geodeta sie pomylił i wybudowano tak źle ulicę , bo jest za blisko budynków byłego Szpitala Powiatowego im. Pieniążka