Dzisiaj jest środa 20 stycznia 2021, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17009) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 2oC
Jutropogoda
3 / 2oC
Pojutrzepogoda
3 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Domu Pomocy Społecznej ruszyły szczepienia przec ... (3)Urząd Marszałkowski świętuje zaprzysiężenie prezyd ... (14)

Kaplica dla SLD

Dodano: 25.11.2013 11:04

Poseł Jacek Kwiatkowski oraz działacze Twojego Ruchu w Koninie żądają aby SLD opuściło budynek przy Staszica 27. Na siedzibę proponują kaplicę na Chorzniu odkupioną przez miasto i dotąd nieużytkowaną.

Wynajęcie budynku przy Staszica 27 SLD za 100 złotych miesięcznie budzi kontrowersje. Prezydent Konina, który w swoim rozporządzeniu wynajął budynek wytłumaczył się z tego w specjalnym oświadczeniu. Działaczy Twojego Ruchu ono nie satysfakcjonuje. Do gospodarza miasta skierowali najpierw 18 a ostatnio kolejne osiem szczegółowych pytań dotyczących najemcy i zasad wynajmu budynku SLD. - Żądamy aby SLD opuściło ten budynek i przeznaczyć to miejsce dla ofiar przemocy domowej – zaproponował poseł Jacek Kwiatkowski, który monitoruję sprawę budynku przy Staszica 27 w Koninie. - A SLD proponuję wynająć coś na wolnym rynku.

Wśród propozycji zasiedlenia SLD padła między innymi kaplica na Chorzniu, którą miasto odkupiło od salezjanów za 150.000 złotych i która do tej pory nie została zagospodarowana.

- W latach 90-tych w budynku przy Staszica siedzibę miała również firma ASMA, kierowana wówczas przez Józefa Nowickiego, chcemy też wiedzieć na jakich zasadach – mówi J. Matuszewski z Twojego Ruchu. - Chcemy wiedzieć dlaczego na takich preferencyjnych warunkach wynajmuje się budynek partii politycznej, w Koninie partii rządzącej. 

 

  • Kaplica dla SLD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Jacek Kwiatkowski,   Twój Ruch,   SLD,   siedziba SLD,   Staszica 27,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mogę wynająć mieszkanie 3 pokojowe.
Dodano: 25.11.2013 11:28    Przez: ~oferta
"kaplica na Chorzniu, którą miasto odkupiło od salezjanów za 150.000 złotych"a moze kosciol mogl oddac kaplice albo zorganizowac przytulek dla samotnych matek albo bezdomnych??? nie bo po co??? przeciez kaplica byla wybudowana za ciezko zarobione pieniadze ksiezy?? ja piernicze o co chodzi....takie rzeczy to normalka a mi to w glowie sie nie miesci.panstwo w panstwie i nic wiecejksieza powinni miec rodziny i w wolnej chwili po pracy powinni udac sie do budynku udostepnionego przez panstwo aby wspolnie z wiernymi modlic sie do boga !!! a nie kasa kasa kasa kasa
Dodano: 25.11.2013 11:33    Przez: ~jacy

KOMENTARZE

a tej przemocy coraz więcej
Dodano: 25.11.2013 11:08    Przez: ~babas
wojna na lewicy zaostrza sie
Dodano: 25.11.2013 11:18    Przez: ~korespondent
na jakiej lewicy?
Dodano: 25.11.2013 11:39    Przez: ~korespondent wojenny
Znów Prezes obracający walutą błysnął. Jaka żenada
Dodano: 25.11.2013 11:40    Przez: ~dolar
TO NIE LEWICA TYLKO CZERWONE BYDELKO
Dodano: 25.11.2013 17:40    Przez: ~AS
Ten Matuszewski i Kwiatkowski to chyba na LM-ie mają stały karnet wykupiony, bo nie ma tygodnia aby się dwa / trzy razy tu nie reklamowali. A, jeszcze też niejaki Niewiarowski jest stałym bywalcem LM-u.
Dodano: 25.11.2013 19:25    Przez: ~Nie Twój Ruch
W kaplicy?Próba nawrócenia?
Dodano: 25.11.2013 11:27    Przez: ~batman
NIE MYŚLAŁEM ZE TEGO DOZYJE ZE CERWONYCH ZOBACZE W KAPLICY
Dodano: 25.11.2013 17:41    Przez: ~WER
Mogę wynająć mieszkanie 3 pokojowe.
Dodano: 25.11.2013 11:28    Przez: ~oferta
"kaplica na Chorzniu, którą miasto odkupiło od salezjanów za 150.000 złotych"a moze kosciol mogl oddac kaplice albo zorganizowac przytulek dla samotnych matek albo bezdomnych??? nie bo po co??? przeciez kaplica byla wybudowana za ciezko zarobione pieniadze ksiezy?? ja piernicze o co chodzi....takie rzeczy to normalka a mi to w glowie sie nie miesci.panstwo w panstwie i nic wiecejksieza powinni miec rodziny i w wolnej chwili po pracy powinni udac sie do budynku udostepnionego przez panstwo aby wspolnie z wiernymi modlic sie do boga !!! a nie kasa kasa kasa kasa
Dodano: 25.11.2013 11:33    Przez: ~jacy
się gościu pierdołami zajmuje. To co w następnych wyborach żegnamy panie pośle, bo wszystkie akcje to jakieś bzdety, firm nie przybyło, miejsc pracy też i poprawy też nie widzę. Ale na szum medialny normalnie piekny
Dodano: 25.11.2013 11:37    Przez: ~Pali kota i marychę ...
od pierdol sie zaczyna.pozniej polacy okazuje sie ze sa zlodziejami ale nie z klasą tylko nauczylismy sie krasc, kręcić i oszukiwac gdzie popadnie.mysle ze lata 80-90 nauczyly nas tego a do tego dochodzi brak pieniedzy.nawyk zlodziejstwa jest widoczny za granica gdzie polacy mimo ze zarabiaja godznie nie przepuszcza okazji na wyniesienie kilograma gwozdzi
Dodano: 25.11.2013 16:04    Przez: ~mikołaj
jak oni sami mają cokolwiek zrobić jak cały urząd miasta, nie wspominając o wyższym szczeblu czyli sejmie robią im na przekór? nie da rady w tej sytuacji politycznej cokolwiek zrobić bo jak się ma pomysł to większość rządząca go odrzuci, a potem zmieni kilka słów w projekcie, ewentualnie całkowicie zmieni konwencję pomysłu i wprowadzi jako swój, chwaląc się do tego jacy to oni genialni ze na to wpadli, a mniejsze partie zostają z niczym.
Dodano: 25.11.2013 16:50    Przez: ~daqwid2727
SRUTU TUTU KILO DRUTU
Dodano: 25.11.2013 17:42    Przez: ~ZSD
w sumie to dobrze ze placa tylko 100 zł. bo jak by było z 5 tysi to nam podatki by podniesli a tak mamy oszczednosci. wiec o co ten zamet
Dodano: 25.11.2013 11:46    Przez: ~jin z tonikiem
Oni chociaż stówę, znam takich co utrzymuje podatnik, bo nawet podobno siedziby nie mają
Dodano: 25.11.2013 23:30    Przez: ~telewidz
Taka komuchy wasza uczciwość zapracujcie na siedzibę nieroby.
Dodano: 25.11.2013 12:29    Przez: ~sztandar won
SLD przez tyle lat sprawowania władzy w koninie tak sie zaplatał w swoją sieć którą stworzył ze nikt tego bałaganu szybko nie posprząta. Jeśli chodzi o tzw. partie konkurencyjną PO i PiS to jeszcze większe bagno. Mam nadzieje ze TR nie da sie tak zabagnić bo w najbliższych wyborach oddam głos na nich. Fajną również gazetę wydajecie " Fakty i Mity.
Dodano: 25.11.2013 12:44    Przez: ~piasek123
Ruch Palikota wreszcie rozruszał tę skostniałą scenę polityczną.
Dodano: 25.11.2013 12:52    Przez: ~licze na was
Czerwona Pozytywna Energia
Dodano: 25.11.2013 12:56    Przez: ~red
Dziwolągi z TR tylko wam ferment w głowach robią,a łowią nie mniej niż inni.
Dodano: 25.11.2013 13:32    Przez: ~jaser
Nie mież innych swoją miarą.
Dodano: 25.11.2013 13:35    Przez: ~seba
1 z 2
12>>