Dzisiaj jest wtorek 19 stycznia 2021, imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16761) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (38) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / 1oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Radolina. Na koniec ferii zorganizowali dzieciom k ... (2)Były zawodnik Górnika pojechał na obóz z seniorami ... (0)

Płacą za bycie Fair Play

Dodano: 9.12.2013 11:52
Źródło: LM.pl

Poseł Jacek Kwiatkowski żąda wyjaśnień od prezydenta Konina w sprawie konkursów Fair Play. Jego zdaniem, spółki miejskie marnują na nie publiczne pieniądze.

Nagrody Fair Play przyznawane są przedsiębiorstwom i gminom od kilkunastu lat. Firmy szczycą się tytułem, a ten jak twierdzi koniński poseł „Twojego Ruchu”, jest bezwartościowy. - W ostatniej edycji Fair Play wzięło udział poza Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Te firmy za udział w konkursie musiały zapłacić pieniądze. Wydały je na to, żeby pochwalić się fikcyjnym osiągnięciem – twierdzi Jacek Kwiatkowski.

Poseł podnosi, że MPEC za pierwszy etap konkursu zapłacił 4 650 zł plus VAT, a za przejście do drugiego - 2100 zł netto. - MPEC mógł dostać rabat za to, że już któryś raz bierze udział w Fair Play – mówi Kwiatkowski. - Poproszę prezydenta Nowickiego o wyjaśnienie tej sytuacji, ponieważ ten mechanizm powiela się od wielu lat – dodaje.

Poza tym Jacek Kwiatkowski chce dodatkowego rozporządzenia, żeby w przyszłości podobne sytuacje się nie powtarzały. - Trzeba pamiętać, że to są publiczne pieniądze. Wymagam od samorządowców i firm miejskich, żeby były wydawane rozsądnie – podkreśla poseł. 

  • Płacą za bycie Fair Play

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Chodzi oto, że pomimo hucznych kryteriów przyznawania tej nagrody sprowadza się ona tylko do wydania naszych pieniędzy aby można było pochwalić się "znaczkiem" na stronie internetowej. Skoro wszyscy wiedzą, że chodzi tylko o kasę to jaką wartość ma taki symbol dla innych podmiotów? Na "znaczek" wydajemy kilka tysięcy złotych ale na zakupu tablicy interaktywnej dla jednej z konińskich placówek oświatowych miasto odmówiło wydatkowania środków.
Dodano: 9.12.2013 12:10    Przez: Jarosław Matuszewski
To niech tez zapyta Pogotowie Ratunkowe za ile kupiło ostatnią nagrodę. Bo regulamin konkursu wspomina o kwocie ok. 10 tys zł.!!!!!!!
Dodano: 9.12.2013 11:57    Przez: ~obywatel piszczyk
Wszystkie urzędy są zasypywane ofertami wzięcia udziału w różnych konkursach, plebiscytach w których wystarczy zapłacić aby mieć tytuł. Jaką wartość ma taki tytuł skoro wystarcza zapłacić aby go uzyskać. Dziwię się, że Konin się na to łapie. My w "prowincjonalnych" urzędach już dawno wyrzucamy takie oferty do kosza.
Dodano: 9.12.2013 12:57    Przez: ~UMIG
Tutaj trzeba przyznać rację posłowi Kwiatkowskiemu. Te "nagrody" to kpiny, kupowanie dobrego samopoczucia prezesów i dyrektorów za publiczne pieniądze - żeby mogli się pokazać, że niby coś robią. Znam to osobiście z lat ubiegłych w PWIKU za uprzedniego prezesa. W pogotowiu te same numery. Jeśli ktoś chce kupować sobie nagrody niech to robi ze swojej wypłaty, a nie publicznych środków.
Dodano: 9.12.2013 20:21    Przez: ~Swój
Brawo PANIE JACKU !! Czy tylko ja jeden mam wrażenie - że w tym pierd....nym mieście skurwi...a..ł...ym od układów czerwonych, czarnych i nie wiadomo jakich jeszcze - tylko JEDEN POSEŁ STARA SIĘ DOJŚĆ DO PRAWDY ? I PRÓBUJE COŚ ZROBIĆ z tego typu śmierdzącymi tematami ? a jak wygląda na tym tle praca dla swojego miasta - reszty p-osłów ? żałośnie...PANIE JACKU!!! NIECH SIĘ PAN NIE DAJE !!! NIECH PAN WALCZY DALEJ !!! MA PAN MÓJ GŁOS W NASTĘPNYCH WYBORACH.
Dodano: 9.12.2013 20:51    Przez: ~Janko z Bogdańca

KOMENTARZE

To niech tez zapyta Pogotowie Ratunkowe za ile kupiło ostatnią nagrodę. Bo regulamin konkursu wspomina o kwocie ok. 10 tys zł.!!!!!!!
Dodano: 09.12.2013 11:57    Przez: ~obywatel piszczyk
Brawo, Panie Pośle Kwiatkowski!!
Dodano: 09.12.2013 12:05    Przez: ~twój ruch
avatar Chodzi oto, że pomimo hucznych kryteriów przyznawania tej nagrody sprowadza się ona tylko do wydania naszych pieniędzy aby można było pochwalić się "znaczkiem" na stronie internetowej. Skoro wszyscy wiedzą, że chodzi tylko o kasę to jaką wartość ma taki symbol dla innych podmiotów? Na "znaczek" wydajemy kilka tysięcy złotych ale na zakupu tablicy interaktywnej dla jednej z konińskich placówek oświatowych miasto odmówiło wydatkowania środków.
Dodano: 09.12.2013 12:10    Przez: Jarosław Matuszewski
Mnie Panie Jarku już nic nie zdziwi w tym mieście :(
Dodano: 09.12.2013 12:13    Przez: ~aldona
Na każdym kroku coś, czy to miasto nie widzi ,że mamy kryzys i trzeba każdą złotówkę liczyć ?
Dodano: 09.12.2013 12:14    Przez: ~skarbnik
To za 2 nagrody zapłacili 20 tys?
Dodano: 09.12.2013 13:00    Przez: ~pytanko
Polacy nie gęsi i swój honor mają,a takie tanie zagrywki z tytułami,certyfikatami,ile to firma istnieje to przeżytek.Ludzie patrzą na faktyczną jakość usług.Kupowanie sobie takich pucharków i kwitków przez różne przedsiębiorstwa to pieniądze w błoto.
Dodano: 09.12.2013 13:29    Przez: ~klient 2
Panie od Ruchających Inaczej,przecież ten system/kupowania nagród/trwa od kilkunastu lat,a wam się dopiero teraz coś przypomniało?Zajmijcie sie czymś bardziej konkretnym.
Dodano: 09.12.2013 15:05    Przez: ~rechot
Wywalanie kasy w błoto - to jest właśnie konkretny KONKRET, Szanowny Panie!
Dodano: 09.12.2013 16:19    Przez: ~tak trzymać!
Kolejna edycja nagród w której pogotowie wzięło udział. To jest marnotrawienie publicznych pieniędzy.
Dodano: 09.12.2013 16:20    Przez: ~Szuflada
I ten system to dla ciebie normalka, rechot?
Dodano: 09.12.2013 16:25    Przez: ~żal.pl
Panie Matuszewski,dzisiaj młodzi politycy zrobili j w radiu z pana marmoladę., a to dopiero początek.Proponuję ogonek podkulić i ....na drzewo.Proszę nie mamić więcej uczciwych obywateli.
Dodano: 09.12.2013 19:52    Przez: ~zych
szczerze wątpię że Palikoty w Koninie mają zdolność, wiedzę, zaplecza do rządzenia, ale jako opozycja od drobnych przekrętów są dobrzy. Te przekręty UM i spółek są znane, wcześniej były już poruszane w mediach, ale dopiero Palikoty potrafią skutecznie to odkurzyć i wymuszać zmiany angażując w taką drobnicę osobiście choćby posła. Ten poseł w Warszawie sukcesu nie odniesie , ale się chociaż chłopina stara coś robić lokalnie, ciągle, drobnymi korkami a nie jak inni przyjadą tylko na galę lub wystąpienie, wielkie mowy o wielkich sprawach jak energetyka od 10 lat walą i nic nie zrobili.
Dodano: 10.12.2013 08:46    Przez: ~lo
Grupa przedsiębiorczych Rumunów złożyła wniosek o dotację na hodowlę 1860 krów. Na każdą z nich w ciągu trzech lat mieli dostawać od 100 do 150 euro. Krowy dzięki takiej kwocie mogłyby żyć jak królowe, bo akurat temu gatunkowi do życia potrzeba tylko prądu i dostępu do Internetu.Hodowla prawie dwóch tysięcy zwierząt istniej bowiem tylko w internetowej grze FarmVille. Kiedy unijni urzędnicy zorientowali się, że są to takie krowy, co mało mleka dają, wstrzymali strumień gotówki. „Hodowcy” nie odpuszczają. Decyzje zaskarżyli, bo twierdzą, że w przepisach nigdzie nie jest napisane, że krowy nie mogą być wirtualne.
Dodano: 10.12.2013 08:51    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
Miejsce w elitarnej grupie „Przedsiębiorstw Fair Play” daje możliwość nawiązania nowych korzystnych kontaktów handlowych, a także zwiększa zaufanie zarówno kontrahentów, jak i klientów. „Przedsiębiorstwa Fair Play” udowadniają, że również w biznesie istnieją zasady etyczne, uczciwość i tzw. dobre praktyki. A jak wiadomo, przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji jako mające monopol muszą szczególnie zabiegać o zaufanie klientów, nowe kontakty handlowe i swą markę
Dodano: 09.12.2013 11:57    Przez: ~Fair play
"przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji jako mające monopol" - to jest kluczowe stwierdzenie. Jako "mające monopol - nie muszą z nikim konkurować, a takie nagrody potrzebne są przede wszystkim tam - gdzie firmy muszą między sobą konkurować. W przypadku MPWiK lepiej wszystkie pieniądze przeznaczyć na poprawienie usług, a nie na zaspokajanie próżności jego włodarzy.
Dodano: 09.12.2013 12:32    Przez: ~cinek
Już kilka lat temu LM pisał o tym szajsie
Dodano: 09.12.2013 11:58    Przez: ~ojojoj
To odgrzewanie różnych kotletów świadczy o tym że ten śmieszny ruch nie potrafi nic samodzielnie zdziałać. Nie dość że pisał już o tym LM dwa lata temu, to interpelował w tym temacie również radny Urbański tiny.pl/qwm8f . Panie pośle, niech pan zajmie się w końcu czymś poważnym. Wczoraj słuchałem audycji w radiu Konin. Okazuje się że pan Matuszewski nie ma pojęcia o tym co się w tym mieście dzieje. Proponuje jako rozwiązanie na bezrobocie zniżki podatkowe dla przedsiębiorców którzy tworzą nowe miejsca pracy. Panie Matuszewski takie zniżki w Koninie istnieją od kilku lat.
Dodano: 10.12.2013 11:18    Przez: ~Observer
Nie od dziś wiadomo,że różne konkursy,nagrody,iso to zwykła ściema i ludzie już się na to nie łapią.
Dodano: 09.12.2013 11:58    Przez: ~Konsument
Elitarny konkurs- 99.8% uczestników zdobywa laury
Dodano: 09.12.2013 12:23    Przez: ~:)
Konin Mistrzem Polski!!!!
Dodano: 09.12.2013 12:37    Przez: ~1. miejsce
A konkurs na zdjęcie "Strażnika miejskiego na rowerze" już rozwiązany?
Dodano: 09.12.2013 12:50    Przez: ~tko
Rozstrzygnięcie konkursu miało nastąpić 30 września
Dodano: 09.12.2013 12:59    Przez: ~chyba tak
I znów Palikociarnia nie dotrzymuje słowa
Dodano: 10.12.2013 00:34    Przez: ~fotograf
Wszystkie urzędy są zasypywane ofertami wzięcia udziału w różnych konkursach, plebiscytach w których wystarczy zapłacić aby mieć tytuł. Jaką wartość ma taki tytuł skoro wystarcza zapłacić aby go uzyskać. Dziwię się, że Konin się na to łapie. My w "prowincjonalnych" urzędach już dawno wyrzucamy takie oferty do kosza.
Dodano: 09.12.2013 12:57    Przez: ~UMIG
Bo Wam na wsi wysyłają oferty konkursu firmy nie znane. Zaś Nam przysyłają od lat oferty koledzy, którzy potem 50% wartości konkursu oddają nam w mamonie lub podarkach. Bo Wy macie budżet mały jak na potrzeby, zaś My w spółkach miejskich mamy na wszystko. Wy się boicie podnosić podatki zaś My sobie ponosimy cenę wody czy ciepła jak chcemy. Bo u Was ą wybory samorządowe co 4 lata a My jesteśmy wybierani przez kolegów. U Was opozycja na radzie grasuje gdzie jest kasa na 100mb chodnika a u Nas w zarządzie jest afera bo wyjazd studyjny był do Austrii na 7 dni a miał być do Australii na 14 dni. Dobrze, że robisz w UG bo Um nie pojmujesz!
Dodano: 10.12.2013 09:03    Przez: ~lo
Kapituła XVI edycji programu "Przedsiębiorstwo Fair Play" postanowiła nagrodzić 514 firm z całego kraju. haha, to jest biznes 500x 4 tys zł. Pomysła mam, niech Konin przyznaje swoje nagrody na tej samej zasadzie