Dzisiaj jest środa 21 sierpnia 2019, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19036) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 15oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trzy piłkarki Medyka Konin powołane do reprezentac ... (0)Zaproszenie na obchody 80. rocznicy wybuchu II Woj ... (1)

Odśnieżą Konin

Dodano: 9.12.2013 14:02
Źródło: LM.pl

Ponad 3,5 mln zł będzie kosztowało zimowe utrzymanie dróg w Koninie. Miasto rozstrzygnęło przetarg na odśnieżanie i zwalczanie śliskości na ulicach w 2014 i 2015 roku.

Konin podobnie jak w ubiegłym roku został podzielony na cztery części. W każdej z nich o stan dróg zimą będą dbały inne firmy. Ich zadaniem będzie usuwanie śniegu z jezdni, zatok autobusowych, przejść dla pieszych i parkingów. Ponadto firmy zajmą się usuwaniem śliskości na drogach i wywożeniem śniegu.

Pierwsza część miasta obejmuje drogi krajowe ( ul. Ślesińska, Przemysłowa, Świętojańska, Poznańska, Europejska, Kolska,Trasa Bursztynowa i Trasa Warszawska) oraz drogi wojewódzkie ( ul. Kleczewska, Jana Pawła II i Wyszyńskiego) i powiatowe (m.in. ul. Gosławicka, łącznik ul. Zakładowej z Rumiankową, Plac Wolności i Plac Zamkowy). Tutaj za odśnieżanie będzie odpowiedzialna firma Skanska, która wygrała przetarg z ofertą ok. 1 619 104 zł.

Skanska również administrować będzie drugą część miasta, czyli wszystkie ulice w starej części Konina, osiedla Pawłówek, Sikorskiego, Osada, Wilków, Przydziałki i Pociejewo. Tutaj kwota odśnieżania to ok. 687 290 zł.

Trzecia część Konina obejmuje Chorzeń, Międzylesie, Zatorze oraz trzecie i czwarte osiedle, w tym m.in. ulice: Błaszaka, Legionów, Kleczewska, Tuwima, Broniewskiego i Kosmonautów. Odśnieżaniem tych ulic za ok. 516 865 zł zajmie się konińska firma MAXPERT.

Niesłusz, piąte osiedle, Morzysław, Gosławice i Cukrownia Gosławice to czwarta część miasta, której odśnieżaniem zajmie się koniński Trans-Gaj. Kwota zamówienia to ok. 729 846 zł.

Wyłonione w przetargu firmy ruszą do pracy 1 stycznia 2014 roku. Umowa zostanie z nimi zawarta na 2 lata.

 

 

 

  • Odśnieżą Konin

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

ponad polowa kasy dla prezesów, zastępców, dyrektorów etc etc najniższa krajowa dla Zdzisia z odśnieżarki i biznes się kręci
Dodano: 9.12.2013 14:10    Przez: ~red
Prima aprilis w grudniu?
Dodano: 9.12.2013 14:12    Przez: ~klown
snieg stopnial a oni dopiero przetargi robia, Pani Nowicki odpusc sobie, bo to kpina co Pan robi
Dodano: 9.12.2013 15:14    Przez: ~koninianin
Kasa w błoto!Jeszcze zimie nikt nie dał rady,a kasę brali wszyscy.
Dodano: 9.12.2013 14:12    Przez: ~Śnieżka

KOMENTARZE

ponad polowa kasy dla prezesów, zastępców, dyrektorów etc etc najniższa krajowa dla Zdzisia z odśnieżarki i biznes się kręci
Dodano: 09.12.2013 14:10    Przez: ~red
Na Zatorzu tez biurowiec trzeszczy tylu ich jest ! a do napraw sprzatania to odrzut.... pobrali ktory niemałe pieniadze bierze DZIAŁA BEZ KONTRAOLI ! I WYCHODZI ROBTA CO CHCETA ! byle kase zgarnac a smród nikogo nie obchodzi ?
Dodano: 09.12.2013 19:01    Przez: ~dosyc kpin
Po polsku nie można wytlumaczyć - to po francusku powiem krótko a treściwie: Les auditeurs de la station Europe 1 ont été témoins, le 17 novembre dernier, d’un instant de vérité. Interrogé par le journaliste Jean-Pierre Elkabbach, inquiet de la trop grande discrétion du Mouvement des entreprises de France (Medef) dans les médias, le président de l’organisation patronale, M. Pierre Gattaz, rassure aussitôt son interlocuteur : « Nous occupons la presse, nous sommes à la radio, nous sommes partout dans les journaux ! (1) »S’il n’a pas suffi à tranquilliser Elkabbach, ce propos décrit en creux la situation d’une presse française à la fois « occupée » par les puissances d’argent, discréditée par un journalisme de révérence et désargentée car délaissée par ses usagers.Dans ce paysage, l’existence du Monde diplomatique constitue une anomalie. Elle ne s’explique que par l’obstination de lecteurs qui, chaque mois, réaffirment leur attache ...
Dodano: 10.12.2013 07:57    Przez: ~pier the kubertę
A najciekawsze jest to że jak ustawowo odśnieżę przed posesją "Państwowy chodnik " to za pięć minut zasypie go pług ,bo na wąskich ulicach tak jest! I firma odśnieżająca zarabia "KROCIE"przez ten czas co ja odśnieżam a ja od naszej "kochanej ojczyzny" dostaje w promocji za to że jestem "wzorowym obywatelem" brudny śnieg z solą do wsypania na ogród i podatki.
Dodano: 10.12.2013 20:00    Przez: ~Cliczko
Kasa w błoto!Jeszcze zimie nikt nie dał rady,a kasę brali wszyscy.
Dodano: 09.12.2013 14:12    Przez: ~Śnieżka
Prima aprilis w grudniu?
Dodano: 09.12.2013 14:12    Przez: ~klown
od 1 stycznia w grudniu ???
Dodano: 09.12.2013 14:22    Przez: pcserwis
Dopiero przetarg bardzo wczesnie
Dodano: 09.12.2013 14:26    Przez: ~luk
kasę to wezmą ale jak popada to widzieliśmy wszyscy w piątek jak się starają zwalczać śliskość na drogach osobiście jechałem za traktorkiem co "powinien" solą sypać i widziałem 2 piaskarki ale o sypaniu nie było mowy
Dodano: 09.12.2013 14:29    Przez: ~koks
Może jechał do swojego rejonu? Bo w sobotę o 7 rano sam widziałem na mieście kilka "traktorków" co sypały piach na chodnikach.
Dodano: 10.12.2013 11:24    Przez: ~aaaa
w sobotę rano? w piątek od 16 szklanka na całym mieście autobusy i prywatne samochody stały bo nie szło jechać!!! w której złodziejskiej firmie robisz aaaa?
Dodano: 10.12.2013 11:33    Przez: maciek
W żadnej firmie drogowej nie robię. Sam w piątek o 19 jechałem przez Konin i widziałem, co się działo na drogach. Wyraźnie pisałem, że w sobotę rano sypali. NIE ROZUMIESZ, CO CZYTASZ?
Dodano: 10.12.2013 13:22    Przez: ~aaaa
Dobrze, że u nas MAXPERT będzie odśnieżał. Najlepiej pracująca w tym zakresie firma w regionie. Widać to m.in. na K92 kierunek Koło. Choć firma młoda to inni muszą się od niej uczyć. Powodzenia.
Dodano: 09.12.2013 14:56    Przez: ~Rydz.
Komentarz sponsorowany?
Dodano: 10.12.2013 01:10    Przez: ~:))))))))))))))
Rydz ty taki głupi jesteś czy udajesz?
Dodano: 10.12.2013 11:34    Przez: maciek
a cały grudzień i świata będziemy się ślizgać auta rozbijać pieszych potrącać
Dodano: 09.12.2013 15:04    Przez: ~edd
snieg stopnial a oni dopiero przetargi robia, Pani Nowicki odpusc sobie, bo to kpina co Pan robi
Dodano: 09.12.2013 15:14    Przez: ~koninianin
Przetarg jest na rok 2014 i 2015. Obecnie mamy rok 2013 - nie zauważyłeś?
Dodano: 10.12.2013 11:13    Przez: ~aaa
Gratuluję,następny przekręt na co najmniej kilkadziesiąt tysięcy.Może kiedyś tych "panów" uda się rozliczyć,oby jak najszybciej bo miasto zginie.
Dodano: 09.12.2013 16:05    Przez: ~pewniak
1 z 4
1234>>