Dzisiaj jest piątek 20 września 2019, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19557) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
14 / 10oC
Pojutrzepogoda
19 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Szlaban na ryzyko. Warsztaty PKP PLK dla instrukto ... (0)Córka przedwojennego burmistrza Konina w gabinecie ... (4)

Szkolny kąsek

Dodano: 18.12.2013 10:49

Szkoła Podstawowa nr 5 w Koninie to kąsek dla PWSZ. Tak stwierdziła radna Zofia Itman z PiS, która uważa, że likwidacja szkoły jest nieuzasadniona.

Z takim zamiarem noszą się bowiem władze miasta. Dzieci wraz z nauczycielami i obsługą mają przejść w struktury Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Sosnowej. - To dopiero początek pewnego procesu – podkreśla Sławomir Lorek, zastępca prezydenta Konina, do spraw oświaty. - Dlaczego mamy być dobroczyńcami i fundujemy coś PWSZ? - Pytała jednak Zofia Itman. - Co zrobić aby te szkołę uratować? Dlaczego przekazuje się informacje, że szkoła nie przyjmuje dzieci?

Budynek po SP 5 trafi bowiem do konińskiej PWSZ. Tam zostanie zlokalizowany wydział techniczny przeniesiony z Turku do Konina. - Mamy na uwadze możliwości rozwojowe naszego miasta - odpowiedział Józef Nowicki, prezydent Konina. - Chcemy stworzyć warunki do tego, by PWSZ mogła rozwijać się i to jest podstawowy powód dlaczego podejmujemy procedurę w tej sprawie. A kierownictwa tych szkół działają w pełnej zgodzie na rzecz realizacji tej decyzji.

- Mówimy o reorganizacji placówek oświatowych na piątym osiedlu – wyjaśniał dalej Sławomir Lorek. - Jest niż demograficzny, W SP nr 5 udało się uruchomić jeden oddział klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Rozmowy prowadzone są od początku roku szkolnego. Szkoła, w której nie ma naboru, naturalnie wygaśnie. Rodzice zostali poinformowani o planach 2 grudnia.

- Wszyscy nauczyciele i pracownicy obsługi będą mieli zapewnione trwałe zatrudnienie – zadeklarował Józef Nowicki.

Sprawa likwidacji„piątki” wróci na styczniową sesję Rady Miasta i będzie przedmiotem głosowania.

  • Szkolny kąsek

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

znam te obietnice prezydenta o zatrudnieniu, niech pracownicy SP5 na nic nie liczą
Dodano: 18.12.2013 11:02    Przez: ~re
Pani Zofia ma rację-może warto zastanowić się nad uratowaniem "podstawówki". Nauczyciele i pracownicy tej szkoły dostaną gdzieś z łaski przez rok etaty, a potem na bezrobocie. A Pawlak i Rakowska będą mieli gdzie zatrudniać swoich znajomych i żony swoich znajomych. A może zrobią tam Straż Pożarną, żeby było bliżej?
Dodano: 18.12.2013 12:04    Przez: ~re
Gdy radni PO chwalą prezydenta jest wszystko ok, prezydent nic nie mówi, gdy radna PiS prosi o wyjaśnienia prezydent apeluje, zeby nie robic politycznych podchodów.
Dodano: 18.12.2013 12:18    Przez: ~żena
o dopiero początek pewnego procesu – podkreśla Sławomir Lorek
Dodano: 18.12.2013 12:12    Przez: ~dreszcz grozy
brawo Pani Zosiu !
Dodano: 18.12.2013 11:26    Przez: ~hetmannn

KOMENTARZE

znam te obietnice prezydenta o zatrudnieniu, niech pracownicy SP5 na nic nie liczą
Dodano: 18.12.2013 11:02    Przez: ~re
o dopiero początek pewnego procesu – podkreśla Sławomir Lorek
Dodano: 18.12.2013 12:12    Przez: ~dreszcz grozy
Rychu widac działa !!!
Dodano: 18.12.2013 14:22    Przez: ~Stachu
Dyrektorce i nauczycielom pewnie nie na rękę, że rodzice stawiają się? Najlepiej niech cicho siedzą i dawają dzieciaki do 3, bo ich interesują tylko własne posady.
Dodano: 18.12.2013 16:35    Przez: ~:)
To weź się za kochanie i miej dzieci trójkę, albo czwórkę. Wtedy będą szkoły. A póki Konin się wyludnia, póki gender w głowach ludzi sieje spustoszenie, to jest tak jak jest!
Dodano: 18.12.2013 19:14    Przez: ~ola
W zaciszu gabinetów rozmawia ktos cie wiadomo z kim, a a rodzice nie wiedza o co chodzi
Dodano: 18.12.2013 11:17    Przez: ~osochoci
Jeśli w klasach 1-3 jest rzeczywiście po jednym oddziale, to jaki sens jest utrzymywania takiej szkoły? SP 3 przejęła po gimnazjum nr 7 duży budynek i bez problemu pomieści te kilka dodatkowych oddziałów z piątki.
Dodano: 18.12.2013 14:02    Przez: ~tres
brawo Pani Zosiu !
Dodano: 18.12.2013 11:26    Przez: ~hetmannn
Pani Zofia ma rację-może warto zastanowić się nad uratowaniem "podstawówki". Nauczyciele i pracownicy tej szkoły dostaną gdzieś z łaski przez rok etaty, a potem na bezrobocie. A Pawlak i Rakowska będą mieli gdzie zatrudniać swoich znajomych i żony swoich znajomych. A może zrobią tam Straż Pożarną, żeby było bliżej?
Dodano: 18.12.2013 12:04    Przez: ~re
żal d*pę ściska...?
Dodano: 19.12.2013 09:15    Przez: ~bida
PWSZ sie przeciez powoli zwija, coraz mniej ludzi jest tak słyszałem, to prawda?
Dodano: 18.12.2013 12:12    Przez: ~pytek
Niż demograficzny PWSZ nie dotyczy? Argument ten tak samo dotyczy podstawówek, gimnazjów, szkół srednich, jak i uczelni wyższych. Dlatego w artykule nie ma opinii dyrektorki SP5? Odmówiła wypowiedzi? Rodzice akże powinni sie wypowiedzięć....no tak, ze zdaniem rodziców akurat nikt nie liczy się.
Dodano: 18.12.2013 15:45    Przez: ~rodzic
Gdy radni PO chwalą prezydenta jest wszystko ok, prezydent nic nie mówi, gdy radna PiS prosi o wyjaśnienia prezydent apeluje, zeby nie robic politycznych podchodów.
Dodano: 18.12.2013 12:18    Przez: ~żena
Jest niż demograficzny i niestety pewnie potrwa długo. Jaki jest sens abyśmy ze swoich podatków utrzymywali prawie puste szkoły? Większość z obecnych szkół była budowana czy rozbudowywana w latach 60-70 - tych kiedy było na to ogromne zapotrzebowanie, które jeszcze utrzymywało się w latach 80- tych i już mniej w 90-tych. Dziś mamy inną sytuację i to już nie ma sensu, jasne, że szkoda nauczycieli i uczniów likwidowanej placówki ale mają miejsce w innej szkole, Konin to nie wielka Warszawa i nie będą godzinę jeździć tramwajem do szkoły, u nas nie ma takich odległości. Trzeba to przełknąć, a miejskie pieniądze przenaczyć na dofinansowanie tych szkół, które zostają, choćby w sprzęt komputerowy, tak aby nasze dzieci dostały dobrą podstawę do wykształcenia i żeby sobie lepiej radziły w życiu dorosłym - to jest najważniejsze.
Dodano: 18.12.2013 12:19    Przez: ~Swój
Co ty za farmazony pleciesz? Nauczyciele w szkołąch mają mniejszą wiedzą na temt komputerów niż uczniowie. Wiedza wyniesiona z lekcji nie zalezy od korzystania z komputera tylko umiejętności przekazywania wiedzy przez nauczyciela. Nie wypowiadaj się, jak masz się ośmieszać.
Dodano: 18.12.2013 16:40    Przez: ~ziki
Żyjemy w XXI wieku, świecie techniki. Skoro według Ciebie nauczyciele od informatyki i zajęć technicznych mniej wiedzą od uczniów w tej materii to pytanie czy w ogóle powinni uczyć takich przedmiotów. Sprzęt komputerowy to był tylko przykład skłaniajàcy do myślenia jak spożytkować ewentualne środki finansowe na rozwój uczniów. Na pewno dyrekcje szkół lepiej wiedzą ode mnie co by się przydało uczniom do lepszej edukacji. Zanim coś się napisze warto pomyśleć troszkę z szerszym horyzontem. Prawdziwa cnot krytyk się nie boi ale trzeba zachować proporcje.
Dodano: 18.12.2013 17:09    Przez: ~Swój
OJ ZOCHA ZOCHA NIE MASZINNYCH PROBLEMOW TYLE BIEDY WOKÓŁ
Dodano: 18.12.2013 12:21    Przez: ~FGH
Ale to fajna okazja do zadymy. Fotkę można sobie strzelić. A biedni i tak nie głosują to po co się nimi zajmować.
Dodano: 18.12.2013 17:37    Przez: ~chłechłe
Radna Zofia to ta gwiazda na zdjeciu ?
Dodano: 18.12.2013 12:23    Przez: ~zawodowy podrywacz
I podobno zachorowała, bo ludzie z transparentami nie przyszli.
Dodano: 18.12.2013 17:39    Przez: ~Liver
Brawo radna Zofio,Brawo ! Zajecie sie problemem edukacji jest lepsze od zrywania plakatow wyborczych.Oj to duzy postep,moze nawet skok cywilizacyjny.A mowia ze Polska sie nie zmienia.
Dodano: 18.12.2013 12:35    Przez: ~aa
1 z 3
123>>