Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18726) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
21 / 16oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)III liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA ... (0)

Z koniem w herbie 3/6

Dodano: 26.12.2013 10:18
Czas na kolejną dawkę wspomnień z Konina. Oto trzecia odsłona filmu "Z koniem w herbie". Zobaczcie jak rozwijał się Konin. 



Film dokumentalny „Z koniem w herbie” powstał w 1988 roku na zamówienie prezydenta Konina z okazji 15 - ecia Amatorskiego Klubu Filmowego „Muza”, a jego produkcja była koordynowana przez Koniński Dom Kultury.

Była to praca zbiorowa konińskich filmowców ( realizacja i zdjęcia: Antoni Sieńkowski, Andrzej Moś, współpraca: Janusz Koprowski, Zbigniew Murawski, Grzegorz Kaczorkiewicz, Marek Ptak ), którym pomagali przyjaciele z TV Poznań: Antoni Antkowiak (scenariusz, część zdjęć), Róża Wojta (montaż), Franciszek Mazur (dźwięk), Stanisław Kalisz (komentarz). Lektorką była Maria Wróblewska (nie występuje w napisach filmu), popularna w latach 70-tych spikerka telewizyjna, której głos był znany nie tylko w Wielkopolsce. Konsultacji historycznej podjął się Piotr Rybczyński, wtedy młody historyk i pracownik Archiwum Państwowego w Koninie. Również dzięki jego zabiegom udało się na taśmie filmowej utrwalić unikatowe i cenne dokumenty związane z historią miasta przechowywane w Archiwum Państwowym w Poznaniu. Film ten, wykonany na taśmie 16mm zamknął filmową epokę w historii AKF „Muza”, która rozpoczęła się w 1974 roku realizacją filmu „Ziemia przemian i przyszłości”. W KDK zrealizowano jeszcze na czarno - białej „szesnastce” profesjonalny dokument „Moja Atlantyda”, natomiast twórczość amatorską opanował już całkowicie zapis wideo.
 
  • Z koniem w herbie 3/6

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:z koniem w herbie,   3,   Konin,   film,   Andrzej Moś,   AKF Muza,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Teraz powinien powstać film: "Zanik życia w Koninie"
Dodano: 26.12.2013 13:16    Przez: ~fdf
Ciekawy film! Miasto jak na ówczesne czasy bardzo dobrze się rozwijało. Dzisiaj praktycznie stoimy w miejscu czyli się cofamy.
Dodano: 26.12.2013 12:20    Przez: ~Konik
Nie było obowiązku pracy,ten kto chciał iść do pracy to szedł..tak jak dzisiaj,tyle że w PRLu pracę znalazłbyś wszędzie a dziś nie.
Dodano: 26.12.2013 12:42    Przez: ~miejski
fajny film fajne czasy teraz wszystko to oddano prywatnym ''kapitalistom'' a ludzie są niewolnikami za głodową ''miskę ryżu''
Dodano: 26.12.2013 15:03    Przez: ~l.91
cofnęli nas ci,co rozpiepszyli przemysł-czyli solidaRUCHY,gdy dorwali się do władzy
Dodano: 26.12.2013 12:29    Przez: ~,zx

KOMENTARZE

Super, miałem wtedy 19 lat i świat był piękny.
Dodano: 26.12.2013 10:55    Przez: ~xxx
pod koniec filmiku chyba parka gejow maszeruje?
Dodano: 26.12.2013 10:56    Przez: ~gajowy
I teraz pomału wracamy do etapu Mieszka I.
Dodano: 26.12.2013 11:32    Przez: ~wizja
Odcinek 6/6 to będzie era Nowickiego?
Dodano: 26.12.2013 11:37    Przez: ~Hofman
i co sie zmienilo ! w koninie cos ok 80 r zostalismy ..............
Dodano: 26.12.2013 11:45    Przez: ~siostra...
Jak ten czas zapierdala ;(
Dodano: 26.12.2013 12:03    Przez: ~nowik
dziadek mówił,że za komuny szukali ludzi do pracy i był obowiązek pracy.to był jakiś koszmar.precz z komunom.
Dodano: 26.12.2013 12:13    Przez: ~batman-człowiek bat
Nie było obowiązku pracy,ten kto chciał iść do pracy to szedł..tak jak dzisiaj,tyle że w PRLu pracę znalazłbyś wszędzie a dziś nie.
Dodano: 26.12.2013 12:42    Przez: ~miejski
Miejski, masz rację, ale ten co nie miał w dowodzie osob. wbitej pieczątki firmy że nie pracuje, to był źle widziany w oczach władzy, czyli władze go olewały w załatwieniu czegoś.
Dodano: 26.12.2013 18:29    Przez: ~leo
Był obowiązek pracy, kto nie pracował, tego ścigała milicja jako tzw "niebieskiego ptaka". A zarobki ? Beznadziejne, tyle tylko, że wszyscy sprawiedliwie (?!) mieli tak samo beznadziejnie. Nie ma się co zachwycać PRL.
Dodano: 26.12.2013 18:45    Przez: ~koniniak
dziś,gdy statystycznie wezmą ciebie i kulczyka,to też zarabiasz ponad 10,tysiaków.
Dodano: 26.12.2013 19:08    Przez: ~boggie joe
Dzieciaku - ile Ty masz lat. Nikt w Polsce nikogo do pracy nie gonił. Trzeba pamiętać o tym, że aby coś chcieć, to trzeba z siebie coś dać. Pensje nie były takie głodowe, skoro wszystko wykupowano. Jasne, że najpierw trzeba było odbudować kraj po wojnie. Wtedy nie chwalono nierobów jak teraz dając niezłe zapomogi.
Dodano: 27.12.2013 13:44    Przez: ~zwolennik nowej lewic ...
Ciekawy film! Miasto jak na ówczesne czasy bardzo dobrze się rozwijało. Dzisiaj praktycznie stoimy w miejscu czyli się cofamy.
Dodano: 26.12.2013 12:20    Przez: ~Konik
Dziś nie stoimy w miejscu, dziś ten dorobek naszych dziadów, ojców rozpiep.....y, bo tego życzy sobie ue, staniemy sie kolonia.
Dodano: 26.12.2013 18:33    Przez: ~afro
cofnęli nas ci,co rozpiepszyli przemysł-czyli solidaRUCHY,gdy dorwali się do władzy