Dzisiaj jest niedziela 9 maja 2021, imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17148) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezes Górnika po ciężkim COVID-19. Potrzebne środ ...Żychlin. Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP i me ... (3)

Powrót Hofmana

Dodano: 10.01.2014 11:08
Źródło: LM.pl

Adam Hofman jest znowu szefem konińskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Taką decyzję podjął komitet polityczny partii.

Pod koniec listopada funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego złożyli w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa. Sprawa dotyczyła oświadczeń majątkowych składanych przez Adama Hofmana w latach 2007-2012. Chodziło o niezgłoszone do Urzędu Skarbowego przelewy na kwotę ok. 100 tys. zł, które miały wpływać na konto posła z Konina.

Kiedy sprawa wyszła na jaw, Adam Hofman zawiesił swoje członkostwo w PiS, a prezes Jarosław Kaczyński zdecydował o jego odsunięciu od rzecznikowania partii i szefowania konińskim strukturom.

W połowie grudnia Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim odmówiła wszczęcia śledztwa przeciwko Hofmanowi. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem było wiadomo, że poseł odzyska wszystkie funkcje. Decyzję o tym musiał jednak podjąć Komitet Polityczny PiS na wniosek prezesa Kaczyńskiego. Jak informuje Błażej Spychalski, wczoraj zapadła decyzja o odwieszeniu zarządu okręgowego PiS nr 37-Konin.  

  • Powrót Hofmana

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Obywatele i obywatelkiczemu ten pan chwalący sie jakimś tam przyrodzeniem kompromituje nasze kochane miasto, litosci niech go ktos usunie by Konin nie był kojarzony z tym panem.
Dodano: 10.01.2014 11:33    Przez: ~PxM
Obywatele i obywatelkiCzemu ktoś usuwa komentarz , my ludzie z Konina nie chcemy tego pana u nas.Jeżeli jeszcze raz adminie to zrobiś to stwerdze, iz LM jest PIS-owski i ogłosze to w całym mieście.
Dodano: 10.01.2014 11:41    Przez: ~PxM
Nienawidzę PiS ponieważ nimi rządzi kler ! Nienawidzę PO ponieważ oszukali wyborców !
Dodano: 10.01.2014 11:59    Przez: ~Karolina
I znowu lansowanie się zaczyna - zaraz negatywne komentarze zostaną usuwane.
Dodano: 10.01.2014 12:47    Przez: ~derwa

KOMENTARZE

To w końcu jak jest? Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa przeciwko Hofmanowi, czy prokuratura stwierdziła, że brak jest uzasadnionego podejrzenia zaistnienia przestępstwa? Coś mi tu portal LM kręci.
Dodano: 10.01.2014 11:21    Przez: ~arbi
I znowu lansowanie się zaczyna - zaraz negatywne komentarze zostaną usuwane.
Dodano: 10.01.2014 12:47    Przez: ~derwa
Chyba komuś nie mogło przejść przez gardło, a raczej klawiaturę, że prokuratura nie stwierdziła, aby zostało popełnione przestępstwo. Forma w jakiej to napisano w artykule sugeruje, że odmówili i już, bo takie mieli widzimisię. Otóż nie. Po prostu nie było przestępstwa, co z takim hukiem wciskały otumanionemu ludowi mainstreamowe media kilka tygodni wcześniej. Zdaje się, że do piszących na tym portalu jeszcze to nie dotarło, druga rzecz, że wielkiej wiedzy prawniczej jakoś nigdy tutaj nie stwierdziłem.
Dodano: 10.01.2014 21:50    Przez: ~mec.
Rudy złodzziej chciał przykryc afery zegarmistrza z PO
Dodano: 11.01.2014 10:26    Przez: ~Karol
Obywatele i obywatelkiczemu ten pan chwalący sie jakimś tam przyrodzeniem kompromituje nasze kochane miasto, litosci niech go ktos usunie by Konin nie był kojarzony z tym panem.
Dodano: 10.01.2014 11:33    Przez: ~PxM
bo tutaj pomysł erica fromm był testowany?
Dodano: 10.01.2014 21:12    Przez: ~kon dom
Obywatele i obywatelkiCzemu ktoś usuwa komentarz , my ludzie z Konina nie chcemy tego pana u nas.Jeżeli jeszcze raz adminie to zrobiś to stwerdze, iz LM jest PIS-owski i ogłosze to w całym mieście.
Dodano: 10.01.2014 11:41    Przez: ~PxM
niech zostanie będzie grał głowną role w topieniu marzanny a to sie stanke ucieszy
Dodano: 10.01.2014 20:03    Przez: ~przebierancy
w moim mniemaniu jesteś spalony !!!! i na was nie zagłosuje właśnie przez ciebie
Dodano: 10.01.2014 11:41    Przez: ~******
ależ on piękny
Dodano: 10.01.2014 11:57    Przez: ~cichy wielbiciel
Nienawidzę PiS ponieważ nimi rządzi kler ! Nienawidzę PO ponieważ oszukali wyborców !
Dodano: 10.01.2014 11:59    Przez: ~Karolina
Spokojnie, głosuję na PiS, cała moja rodzina też.
Dodano: 10.01.2014 17:37    Przez: ~pisowiec
Spokojnie, ja głosuję na Misia Uszatka gdyż tylko on gwarantuje mi słodkie nieróbstwo
Dodano: 10.01.2014 21:51    Przez: ~jaś
Niezły początek roku.No jak tak ma być dalej to porażka.
Dodano: 10.01.2014 12:04    Przez: ~rutek
A co to kogo obchodzi. Trzeciorzedna partia o niklym znaczeniu w regionie
Dodano: 10.01.2014 12:12    Przez: ~no i co
Jaki pan taki kram. Widać koninianie, że zasłużyliśmy na przekrętów typu Adaśka H. Nie jest ważne, że prokuratura nie może prowadzić postępowania z powodu przedawnienia. Nie przekreśla to jednak faktu, że piękny Adaśko był drobnym przekrętaskiem. Dlatego, ale nie tylko, mierzi mnie myśl, że mógłby dalej być posłem naszej ziemi konińskiej. Czy nie czas aby go odkleić od nas?
Dodano: 10.01.2014 12:28    Przez: ~Miłośnik Adaśka
Pewnie jak by jechał na promilach to też by obalili zarzuty,jak laptopa zniszczą to niby upadł,a jak ktoś nasika na główkę to deszczyk pada.POLSKA-u nas wszystko możliwe!
Dodano: 10.01.2014 12:38    Przez: Piotr
1 z 4
1234>>