Dzisiaj jest poniedziałek 19 sierpnia 2019, imieniny: Bolesława, Juliana, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18903) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 16oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)III liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA ... (0)

Będzie praca

Dodano: 2.02.2014 12:17
Źródło: LM.pl

Ponad sto nowych miejsc pracy ma przybyć w najbliższym czasie w Koninie. Tak twierdzi prezydent Józef Nowicki.

Rosnące bezrobocie i brak inwestorów. To główne zarzuty mieszkańców wobec władz Konina. Prezydent Józef Nowicki podkreśla jednak, że pojawiło się już dwóch inwestorów którzy będą tworzyć nowe miejsca pracy. – Zakład „Arsanit”, który zajmuje się produkcją styropianu chce powiększyć budowę. To będzie wartość około 14 mln euro. Dzięki temu przybędzie w mieście kilkadziesiąt miejsc pracy. Poza tym wiosną produkcję rozpocznie również „Wapeco”. Dzięki tym dwóm firmom będziemy mieli około 110 nowych miejsc pracy – mówi Józef Nowicki. - Są już następni, którzy chcą lokalizować swoje zakłady na naszym terenie - dodaje. 

Prezydent podkreśla, że miasto również próbuje pomagać bezrobotnym. – W ramach projektu „Popieramy przedsiębiorczość” stworzyliśmy 120 miejsc pracy, a 20 miejsc mamy z projektu dla osób niepełnosprawnych – mówi Józef Nowicki.

Prawdziwą receptą na bezrobocie ma być zagospodarowanie wyspy Pociejewo. Jak twierdzi prezydent Nowicki, po uruchomieniu wód geotermalnych za 5-6 lat powstaną tam obiekty, które dadzą około 2500 nowych miejsc pracy.

 

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

zblizaja sie wybory, obiecanki cacanki, ''stworzylismy 120 miejsc pracy'', gdzie, a jak juz ,to dla swoich, po co te klamstwa ....
Dodano: 2.02.2014 12:27    Przez: ~wyborca
Ja wam obiecuje 23000 tysiące miejsc pracy!!!!!! Tylko wybierzcie mnie na prezydenta ,a jak już wybierzecie to co mi zrobicie ?...Obiecam dalsze 5000 tysięcy miejsc za 4 lata....a propo niepełnosprawnych,,,to w tesco jest fajne ogłoszenie....przyjmiemy na kasę na pół etatu -warunek orzeczenie o niepełnosprawności ( najlepiej bez nóg aby siedział tylko na tej kasie) przypisał autor
Dodano: 2.02.2014 12:48    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
obiecanki cacanki a glupiemu radosc
Dodano: 2.02.2014 12:24    Przez: ~plorkiewicz
2500? Żeby wybudowali choć obiekt jak w Uniejowie..ale 2500 miejsc pracy to takich obiektów potrzeba chyba ze 20 albo i więcej...Przedwyborcza sieczka słów i obietnic ruszyła.
Dodano: 2.02.2014 12:27    Przez: ~Gość
czy w tych 120 miejsach pracy zostali policzeni czlonkowie rodzin radnych i prezydenta? Np. Jego syn, ktory dziwnym trafem w miejskiej spolce znalazl prace... ;) won lewactwo od tego miasta ! rozliczymy was za to co zrobiliscie. a puste slogany przedwyborcze sobie w gacie schowac... koniec klamstw .
Dodano: 2.02.2014 14:13    Przez: ~modo

KOMENTARZE

obiecanki cacanki a glupiemu radosc
Dodano: 02.02.2014 12:24    Przez: ~plorkiewicz
Ja wam obiecuje 23000 tysiące miejsc pracy!!!!!! Tylko wybierzcie mnie na prezydenta ,a jak już wybierzecie to co mi zrobicie ?...Obiecam dalsze 5000 tysięcy miejsc za 4 lata....a propo niepełnosprawnych,,,to w tesco jest fajne ogłoszenie....przyjmiemy na kasę na pół etatu -warunek orzeczenie o niepełnosprawności ( najlepiej bez nóg aby siedział tylko na tej kasie) przypisał autor
Dodano: 02.02.2014 12:48    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
Nikt nie chce zakładów trucicieli to wepchnęli je kuninowi,a ci za poparcie w wyborach biorą wszystko.
Dodano: 02.02.2014 13:52    Przez: ~ajak
hahahah... kolejne sponsorowany material propagandowy nowickiego. przez 4 lata NIE ZROBIL DOSLOWNIE NIC OPROCZ PODNOSZENIA PODATKOW I WYCIAGANIA OD OBYWATELI KASY. A teraz jak zblizaja sie wybory nagle artykulik sponsorowany, ze Nowicki miejsca pracy zalatwia... buahahahahhaha TO PRYWATNI PRZEDSIEBIORCY JE ZROBIA A NIE ZADEN NOWICKI !!! Widze po komentarzach, ze ludzie juz sie nie daja nabierac na te lewackie obietnice. Ja przekonuje kogo tylko moge, ze komuna z SLD klamie i co 4 lata te same puste slogany. NIE WIERZCIE IM !!!
Dodano: 02.02.2014 14:11    Przez: ~PRAWDA
Kiedy władza mówi, że będą nowe miejsca pracy, to tylko mówi. Przebrzydli kłamcy i wciskacze kitu.
Dodano: 02.02.2014 19:39    Przez: ~dość
Oj boli oszołomstwo że Prezydent jest dobrze postrzegany , oj boli.
Dodano: 03.02.2014 10:02    Przez: ~obserwuję
Pieszy cha cha
Dodano: 02.02.2014 12:24    Przez: ~alf
zblizaja sie wybory, obiecanki cacanki, ''stworzylismy 120 miejsc pracy'', gdzie, a jak juz ,to dla swoich, po co te klamstwa ....
Dodano: 02.02.2014 12:27    Przez: ~wyborca
czy w tych 120 miejsach pracy zostali policzeni czlonkowie rodzin radnych i prezydenta? Np. Jego syn, ktory dziwnym trafem w miejskiej spolce znalazl prace... ;) won lewactwo od tego miasta ! rozliczymy was za to co zrobiliscie. a puste slogany przedwyborcze sobie w gacie schowac... koniec klamstw .
Dodano: 02.02.2014 14:13    Przez: ~modo
tak wyślą swoich na hale do roboty już bez populizmów proszę=a UP w żadnym stopniu nie jest podległy PMK więc o co hazi?
Dodano: 02.02.2014 23:18    Przez: ~asdas
szkoda tylko, że wszyscy mówią tak jak Ty, że rozliczą itp., itd., a komuna rządzi w Koninie od ponad 20 lat i ma się dobrze
Dodano: 04.02.2014 14:08    Przez: ~luc
2500? Żeby wybudowali choć obiekt jak w Uniejowie..ale 2500 miejsc pracy to takich obiektów potrzeba chyba ze 20 albo i więcej...Przedwyborcza sieczka słów i obietnic ruszyła.
Dodano: 02.02.2014 12:27    Przez: ~Gość
2500 ;] Tylko zapewne wliczają to firmy budowlane i ich pracowników ;p Które w dodatku w większości nie będą stąd. Ciekawe, najpierw mówiono o 1500, a teraz o 2500 miejsc pracy, ciekawe... Mnożą te miejsca pracy jak Jezus chleb i wino. Przed samymi wyborami będzie ich już pewnie 4500-5000. Nieźle.
Dodano: 02.02.2014 14:56    Przez: ~aaaa
Tam mają być wiezienia CIA a 2500 to liczba więźniów... SLD przećwiczyło ponoć już to rozwiązanie na mazurach kilka lat temu.. i kasa całkiem niezła była 15 mln$ = tylko się rozmyła..
Dodano: 02.02.2014 17:24    Przez: ~bbb
tak sobie też licze ,że to max 300-400 miejsc na 2 zmiany więc około 750....ale dobre by było i to..choć powątpiewam
Dodano: 02.02.2014 23:17    Przez: ~fdafa
i ciekawegdzie ten styropian beda sprzedawac
Dodano: 02.02.2014 12:28    Przez: ~vdw
Wałęsa ponoć kupi.
Dodano: 02.02.2014 16:59    Przez: ~666
no Japonia się normalnie robi w naszym mieście.
Dodano: 02.02.2014 12:31    Przez: ~żółtek
Kampania na całego.Ciekawe jaki następny hit?
Dodano: 02.02.2014 12:33    Przez: ~parówa
Dzidek nie wie co mówi!
Dodano: 02.02.2014 12:35    Przez: ~AKTOR
bo dziadek
Dodano: 02.02.2014 19:29    Przez: ~babcia
Nienawidzę was- mierni lokalni politycy, którzy macie Ludzi za przgłupi motłoch. Myślicie sobie, że ktoś jeszce uwierzy w te kłamstwa?! A co tam w Chunach słychać?
Dodano: 02.02.2014 12:59    Przez: ~gnój
W Chinach jest coraz lepiej ,postawili na technologie a nie na styropian i biurokrację ,najszybszy komputer na świecie wart 390 milionów dolarów Tianhe-2 znajduje się na uniwersytecie Sun Jat w Kantonie