Dzisiaj jest piątek 20 września 2019, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19527) SPORT FORUM FIRMY (5363) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 11oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
19 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Subregion koniński ma szansę stać się "Tygrysem Wi ... (7)Po miesiącu przerwy Medyk wraca do Konina. W sobot ... (1)

Będzie praca

Dodano: 2.02.2014 12:17
Źródło: LM.pl

Ponad sto nowych miejsc pracy ma przybyć w najbliższym czasie w Koninie. Tak twierdzi prezydent Józef Nowicki.

Rosnące bezrobocie i brak inwestorów. To główne zarzuty mieszkańców wobec władz Konina. Prezydent Józef Nowicki podkreśla jednak, że pojawiło się już dwóch inwestorów którzy będą tworzyć nowe miejsca pracy. – Zakład „Arsanit”, który zajmuje się produkcją styropianu chce powiększyć budowę. To będzie wartość około 14 mln euro. Dzięki temu przybędzie w mieście kilkadziesiąt miejsc pracy. Poza tym wiosną produkcję rozpocznie również „Wapeco”. Dzięki tym dwóm firmom będziemy mieli około 110 nowych miejsc pracy – mówi Józef Nowicki. - Są już następni, którzy chcą lokalizować swoje zakłady na naszym terenie - dodaje. 

Prezydent podkreśla, że miasto również próbuje pomagać bezrobotnym. – W ramach projektu „Popieramy przedsiębiorczość” stworzyliśmy 120 miejsc pracy, a 20 miejsc mamy z projektu dla osób niepełnosprawnych – mówi Józef Nowicki.

Prawdziwą receptą na bezrobocie ma być zagospodarowanie wyspy Pociejewo. Jak twierdzi prezydent Nowicki, po uruchomieniu wód geotermalnych za 5-6 lat powstaną tam obiekty, które dadzą około 2500 nowych miejsc pracy.

 

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

zblizaja sie wybory, obiecanki cacanki, ''stworzylismy 120 miejsc pracy'', gdzie, a jak juz ,to dla swoich, po co te klamstwa ....
Dodano: 2.02.2014 12:27    Przez: ~wyborca
Ja wam obiecuje 23000 tysiące miejsc pracy!!!!!! Tylko wybierzcie mnie na prezydenta ,a jak już wybierzecie to co mi zrobicie ?...Obiecam dalsze 5000 tysięcy miejsc za 4 lata....a propo niepełnosprawnych,,,to w tesco jest fajne ogłoszenie....przyjmiemy na kasę na pół etatu -warunek orzeczenie o niepełnosprawności ( najlepiej bez nóg aby siedział tylko na tej kasie) przypisał autor
Dodano: 2.02.2014 12:48    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
obiecanki cacanki a glupiemu radosc
Dodano: 2.02.2014 12:24    Przez: ~plorkiewicz
2500? Żeby wybudowali choć obiekt jak w Uniejowie..ale 2500 miejsc pracy to takich obiektów potrzeba chyba ze 20 albo i więcej...Przedwyborcza sieczka słów i obietnic ruszyła.
Dodano: 2.02.2014 12:27    Przez: ~Gość
czy w tych 120 miejsach pracy zostali policzeni czlonkowie rodzin radnych i prezydenta? Np. Jego syn, ktory dziwnym trafem w miejskiej spolce znalazl prace... ;) won lewactwo od tego miasta ! rozliczymy was za to co zrobiliscie. a puste slogany przedwyborcze sobie w gacie schowac... koniec klamstw .
Dodano: 2.02.2014 14:13    Przez: ~modo

KOMENTARZE

2500 ludzi się na Pociejewie nie zmieści. Panie prezydencie! Spuść wodę (z Jeziorska) a odpocznij sobie. W korycie rzeki nie robi się dużych inwestycji.
Dodano: 02.02.2014 16:57    Przez: ~Qń
TE LICZBY ! 110 powalaja z nóg ! pewnie z zagranicy benda przyjezdzac NAWET DO KONINOWA DO PRACY ! HAHAHAH 50 osob dziennie rejestruje sie jako bezrobotny a tu 110 hahaha.............
Dodano: 02.02.2014 17:28    Przez: ~do ksiegi ginesa....
znowu bicie urzedowej piany do dymisji troche ambicji
Dodano: 02.02.2014 19:35    Przez: ~babas
Jakie 5 czy 6 tysięcy miejsc pracy co oni wymyślają znowu? aż człowieka krew zalewa ale pewnie wkącu wybory samorządowe w tym roku
Dodano: 02.02.2014 19:51    Przez: ~koninianin
Piszą o pracy której nawet nie widać. A jak było widać, realnie stał budynek dworca PKS na starym Koninie to go zburzyli! Ja nie będę nigdy glosował na obecnych Radnych ani obecnych Prezydentów miasta Konina! Wole zagłosować na takich co teraz nie ma wcale w radzie miasta czyli PSL co nie brali udziału w negatywnych dla ludzi decyzjach choćby takiej ze na zimę, mrozy się zburzyło dworzec PKS !!!
Dodano: 02.02.2014 20:05    Przez: ~Człowiek_Jest _Najwa ...
w Koninie rządzi od dawna od czasu komuny SLD a od kilku lat z nimi PO oraz nawet PiS ma swoich Radnych w Radzie Miasta i jaki jest rozkwit miasta co prze te lata NOWEGO powstało w koninie? moim zdaniem po za marketami i tymi bulwarami za jakieś 11 milionów zł zalewanymi co roku zima chyba nic! A teraz na wybory ktoś pisze ze będzie 100 miejsc nowych pracy no w to Jeszce można uwierzyć bo kilka tysięcy bezrobotnych to możne te 100 miejsc się znajdzie ale to o 2 500 mieść pracy to już żarty na całego !!! Wybierzmy mądrze realnych naszych przedstawicieli wybierzmy ludzi ze społeczeństwa czyli PSL!
Dodano: 02.02.2014 20:14    Przez: ~mieszkaniec_Konina
arsanit 15-20 miejsc pracy, wapeco najwyżej 50, a te duperele o termach to mżonki za 0 zł
Dodano: 02.02.2014 21:12    Przez: ~bez jaj panowie
sranie w banie
Dodano: 02.02.2014 21:25    Przez: ~aco
Pewno Waszkowiak w swoich firmach da prace kolejnym swoim?
Dodano: 02.02.2014 22:15    Przez: ~KORYTO
Praca na POŚREDNIAKU To mnie interesuję pośredniczyć w nierobieniu cały KONIN