Dzisiaj jest wtorek 2 marca 2021, imieniny: Heleny, Henryka, Halszki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17974) SPORT FORUM FIRMY (5583) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 1oC
Jutropogoda
7 / 4oC
Pojutrzepogoda
3 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
XXIII Bieg Milowego Słupa z nową trasą i o nowej, ... (0)Generalny sprawdzian na plus. W drugim sparingu Me ... (0)

Sanepid zamknął sklep

Dodano: 4.02.2014 13:09
Źródło: LM.pl

Śmierdzący papieros, proszek na pierdzenie, czy odświeżacz do brudu. To tylko niektóre nazwy dopalaczy zarekwirowanych przez koniński Sanepid w sklepie na Zatorzu.

O punkcie z dopalaczami zrobiło się głośno w ubiegłym tygodniu. Wtedy to wyszło na jaw, że firma z Pabianic dzierżawi lokal od posła „Twojego Ruchu” - Jacka Kwiatkowskiego. - Miały tam być artykuły za 5 zł. Nie wiedziałem, że będą sprzedawane trucizny – tłumaczył poseł Kwiatkowski.

Parlamentarzysta powiadomił o sprawie policję, a ta Sanepid. Kilka dni temu inspektorzy w asyście mundurowych weszli do sklepu. - Panie nie chciały udostępnić obiektu do kontroli. Próbowały nam wręczyć zawiadomienie o wniesieniu protestu. To stała praktyka w takich przypadkach – mówi Beata Szeląg, rzecznik Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koninie. - Zajęliśmy 99 produktów, co do których zachodzi podejrzenie, że są środkami zastępczymi i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi – dodaje.

Zarekwirowane dopalacze noszą niewybredne nazwy. Wśród nich znalazła się imitacja produktu odświeżacz do brudu, czereśniowy dym, odświeżacz do toalet o zapachu czereśniowym, wiśniowy dym, wybuchowa torba, proszek na pierdzenie, bomba odorowa i śmierdzący papieros. Jak zapewnia Beata Szeląg, wszystkie produkty zostały już skierowane do badania. - Jeśli okaże się, że nie ma w próbkach substancji zakazanych będziemy musieli zezwolić na dalsze działanie sklepu. Jednak do tej pory, nasze podejrzenia co do sprzedaży środków zastępczych potwierdziło się we wszystkich przypadkach – mówi Szeląg.

Dopóki nie będzie znany wynik badań, sklep na Zatorzu będzie zamknięty. 

fot. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koninie

  • Sanepid zamknął sklep
  • Sanepid zamknął sklep
  • Sanepid zamknął sklep
  • Sanepid zamknął sklep

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

SRANIE W BANIE MOIM ZDANIEM WIEDZIAŁ DOSKONALE PRZECIEŻ TWÓJ RÓCH CHCIAŁ LEGALIZACJI INNYCH ŚRODKÓW
Dodano: 4.02.2014 13:13    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
I co Pan jest posłem !!! Posłem ???? człowieku skąd Ty masz wiedzieć jakie mają ludzie w mieście problemy jak ty nie wiesz ż u Ciebie w sklepie gównem handlują. Cały Konin o Tym wie a Tobie rok przed wyborami się przypomina!Skandal. Dlaczego do tej pory nie ma informacji o tym że policja lub prokuratura bada sprawę. Skoro są podejrzenia mają być działania Człowieku działasz w imieniu rządu Reprezentujesz nas. NIC nie zrobiłeś!!!!Nie chcę posła który wynajmuje lokal pod coś takiego i mówi ze o tym nie wie. KPINA PiS może robić co chce SLD i PO też ale Wam mówimy dziękuję! Ja i moja rodzina wykona ruch Nasz ruch na listach wyborczych.
Dodano: 4.02.2014 14:46    Przez: ~oliś
No właśnie z kim my mamy do czynienia raz to poseł Ruchu Palikota raz Twojego Ruchu, co wy tacy niezdecydowani. Tylko z prądem jak ludzie powiedzą narkotykom i dopalaczom tak To WY za jak ludziom sie nie podoba bo NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ! to wy nagle nie i robicie z siebie bohaterów. Ale nie wyszło ludzie nie są głupi. Z całym szacunkiem nie ma pan sieci 150 sklepów rozsianych po polsce żeby nie wiedzieć co akurat w Pana sklepie się dziej tym bardziej ze Temat poruszany jest na publicznych debatach!!!! No chyba że może się przysnęło albo może się nie było co??? ładnie!!!!
Dodano: 4.02.2014 15:00    Przez: ~kapi
Panie Pośle a zawarł pan informację o zyskach w oświadczeniu majątkowym???? Jako wyborca jestem ciekaw??
Dodano: 4.02.2014 14:54    Przez: ~kapi
Tak przyniosły bua ha ha , taki że znów o nim głośno, bo dał ciała. Gdyby to był temat, że załatwił z wojewodą przywrócenie połączeń kolejowych z Poznaniem to było by coś, a tak....znów lipa.
Dodano: 4.02.2014 13:39    Przez: ~kolejarz

KOMENTARZE

I ciekawe gdzie teraz można kupić jak sklepu nie ma :-(
Dodano: 04.02.2014 14:26    Przez: ~dawid
nażryj się gałki muszkatołowej,mogę tez wypierdzieć ci po grochówce w ten pusty łeb ,efekt murowany bedziesz mial
Dodano: 04.02.2014 14:43    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
LEON NOWA PRAWICA.DZIEKUJE ZA NAPISANIE TYCH KOMENTARZY.WLASNIE SZUKALEM PARTII NA KTORYM BYM GLOSOWAL I NIESTETY ODPADLES Z TA NOWA PRAWICA.GDYBYSCIE WYGRALI WYBORY TO JEDNO GOWNO ZASTAPILOBY DRUGIE GOWNO.SPADAJCIE NA DRZEWO !!!
Dodano: 04.02.2014 18:38    Przez: ~aa
Ty czerwona zarazo możesz sobie zagłosować na swoich z sld..marna prowokacja z Twojej strony,że szukałeś nowej partii,większość LUDZI po twoich wpisach wie do kogo Ci blisko z poglądami jakie wygłaszasz i kogo bronisz czyt.prezydenta Nowickiego ,także zmykaj na drzewo banany prostować
Dodano: 04.02.2014 21:45    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
Przeciez na tych zdjeciach to sa aktykuły ze smiesznymi rzeczami do robienia zartow, sam nie raz kupowalem smród w sprayu czy cukierki o smaku mydła. To jest jakas kpina a nie dopalacze.
Dodano: 04.02.2014 14:41    Przez: ~Brz
I co Pan jest posłem !!! Posłem ???? człowieku skąd Ty masz wiedzieć jakie mają ludzie w mieście problemy jak ty nie wiesz ż u Ciebie w sklepie gównem handlują. Cały Konin o Tym wie a Tobie rok przed wyborami się przypomina!Skandal. Dlaczego do tej pory nie ma informacji o tym że policja lub prokuratura bada sprawę. Skoro są podejrzenia mają być działania Człowieku działasz w imieniu rządu Reprezentujesz nas. NIC nie zrobiłeś!!!!Nie chcę posła który wynajmuje lokal pod coś takiego i mówi ze o tym nie wie. KPINA PiS może robić co chce SLD i PO też ale Wam mówimy dziękuję! Ja i moja rodzina wykona ruch Nasz ruch na listach wyborczych.
Dodano: 04.02.2014 14:46    Przez: ~oliś
Panie Pośle a zawarł pan informację o zyskach w oświadczeniu majątkowym???? Jako wyborca jestem ciekaw??
Dodano: 04.02.2014 14:54    Przez: ~kapi
widac, ze czytac nawet oswiadczenia nie potrafisz
Dodano: 04.02.2014 18:27    Przez: ~batman
LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ, CZY NIE MA POWAŻNIEJSZYCH SPRAW, TYLKO BĘDZIECIE DOOKOŁA DYSKUTOWAĆ O PIERDZENIU!!! JAK KTOŚ LUBI TAKI SPECYFIIK NIECH ŻRE I PIERDZI, A MOŻE SIĘ ZESRA.........
Dodano: 04.02.2014 14:55    Przez: ~xcxzcx
Sprawa jest poważna sporo młodych i nie tylko starsi tez chcą zalegalizowania marihuany od tego trzeba zacząć ,a nie od substancji niewiadomego pochodzenia i jeszcze pod szyldem posła żony to jest dopiero kpina z wyborców co na niego głosowali
Dodano: 04.02.2014 15:22    Przez: ~kongres nowej prawicy
nie narkotykom!!!!!! narkotyki to zło od wieków wiadomo że nic dobrego nie dają uzależniają i niszczą człowieka jak alkohol a są gorsze od alkoholu mówisz starsi? jacy???? Nie znam nikogo mądrego i starszego kto byłby za narkotykami. Nie narkotykom nie dzieleniu ich na słabe miękkie i inne nie Ćpaniu nie paleniu wciąganiu. NIE nie chcemy tego w Konine w POlsce. Kogo mamy słuchać młodzieży o nie ja mam 30 lat miałem kolegów ktorzy ćpali potajemnie wiecznie spaleni w szkołach w pracy i jak to dziś wygląda ja mam pracę oni są w ośrodkach odwykowych! mają zniszczone życie i sami niszczą rodziny nie Narkotykom nie zboczeniom i związkom gejów i lesbijek ten świat jest chory. Jak nie zboki to narkomai Stop Dewiacji Nie ma straszych którzy to popierają
Dodano: 04.02.2014 17:28    Przez: ~oli
Ja znam sporo osób po 30 i 40tce co popalają w weekendy dla odstresowania się i jakoś maja pracę rodzinę dzieci.... w tygodniu normalnie funkcjonują bez marysi,także nie wiem o czym mówisz,sam kiedys parę razy zapalilem jak byłem w Holandii,tam byś musiał zobaczyć jacy ludzie przychodzą do sklepów po pracy,widocznie twoi znajomi za dużo palili i codziennie i się uzależnili to tak samo z alkoholem jakbyś chlał co dzień to zostaniesz alkoholikiem proste a jak wypije od czasu do czasu lub na jakimś przyjęciu rodzinnym to to też jestem alkoholikiem ? czy jak zapalę raz na tydzień to jestem narkomanem ? pytam tylko bo nie paliłem juz tego parę lat ale jak będę w Holandii to z chęcią sobie zapale 1 jointa...w końcu to tam legalne ,wiesz co to jest samokontrola? jak człowiek wie ,że nie mozna pić czy palić co dzień bo sie uzależnisz,od coca coli też można się uzależnić i od słodyczy ,prawie od wszystkiego...także nie mów co mogę a czego nie mo ...
Dodano: 04.02.2014 17:53    Przez: ~kongres nowej prawicy
to jedź człowieku do Holandii i zobacz ze i tam niedługo zniosą legalizację. Niemczech między 1930 a 1944 mordowano ludzi tylko dlatego że byli zydami polakami Słowianami murzynami.Jak się Tobie podoba wyjedź z kraju i zostań w Holandii i ćpaj co weekend. Ja mówię jasno gówno mnie obchodzi co kto lubi jak zobaczę narkotyki w pracy u kolegi szefa cokolwiek zgłaszam ten fakt policji i to tak żeby przy nim znaleźli żeby przypadkiem nie zdążył spalić! Bo w tym kraju na szczęście jest to zabronione!!!! Jak zobaczę kogoś z wódą w robocie robię to samo. W odróżnieniu od alkoholu on nie uzależnia jak palenie gówna! Światowa Organizacja zdrowia dopuszcza marihuanę jako lek ale NIE DO PALENIA jest podawana w inny sposób i nie w postaci masz pacjencie oto 15 gram pal przez weekend będzie Ci lepiej!!!!!! Ścisła kontrola lekarza to szpital a nie w drodze do pracy na kaszel na płóco! Ktoś kto myśli inaczej jes po prostu głupi. chcesz palić jedź do ho ...
Dodano: 04.02.2014 18:07    Przez: ~oli
W odróżnieniu od alkoholu on nie uzależnia jak palenie gówna! ...skoro takie głupoty wypisujesz dyskusja z tobą nie ma żadnego sensu,zrozumiałbym jakbyś był 16latkiem ale masz 30 lat i PISZESZ ,ŻE ALKOHOL NIE UZALEŻNIA ? brak słów,jestem kulturalnym człowiekiem i nie napisze co myślę o takiej głupocie co napisałeś ale inni może bardziej dosadniej wyrażą się na temat twojej wiedzy o alkoholu
Dodano: 04.02.2014 18:13    Przez: ~kongres nowej prawicy
No właśnie z kim my mamy do czynienia raz to poseł Ruchu Palikota raz Twojego Ruchu, co wy tacy niezdecydowani. Tylko z prądem jak ludzie powiedzą narkotykom i dopalaczom tak To WY za jak ludziom sie nie podoba bo NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ! to wy nagle nie i robicie z siebie bohaterów. Ale nie wyszło ludzie nie są głupi. Z całym szacunkiem nie ma pan sieci 150 sklepów rozsianych po polsce żeby nie wiedzieć co akurat w Pana sklepie się dziej tym bardziej ze Temat poruszany jest na publicznych debatach!!!! No chyba że może się przysnęło albo może się nie było co??? ładnie!!!!
Dodano: 04.02.2014 15:00    Przez: ~kapi
Ruch Palikota i Twój Ruch to jedna i ta sama partia tylko zmieniona nazwa :) orient
Dodano: 05.02.2014 20:00    Przez: ~sztos
Bezlistna sekwoja jest sto razy lepsza i mocniejsza .Poza tym kopie w głowę strasznie szybko i nie wydziela zapachów a nawet niema po niej żadnych skutków ubocznych.
Dodano: 04.02.2014 16:28    Przez: bazyliszek
Ludzie! Ten towar o którym się pisze to nie są żadne dopalacze! Cała akcja to kompromitacja naszych służb! Produkty jak śmierdzący papieros czy bomba odorowa należą do producenta "Funnyman" z UK , i są ogólnie dostępne w całej Europie! Nie służą do jedzenia tylko do robienia żartów , popatrzcie sobie na zagranicznych serwisach ebay. masakrsa