Dzisiaj jest wtorek 25 lutego 2020, imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21288) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (44) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 3oC
Jutropogoda
4 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Luźna gierka: Nowy pomysł na stadion. Jednak na Po ... (0)Konin. W niedzielę przejdzie Marsz Pamięci Żołnier ... (8)

Fryderyk za Aurorę?

Dodano: 13.02.2014 15:11
Źródło: LM.pl

Koninianin nominowany do Fryderyków 2014. O tegoroczną statuetkę będzie walczył skrzypek Janusz Wawrowski.

Mieszkańcy Konina mieli szansę usłyszeć jego muzykę podczas koncertu sylwestrowego w hali „Rondo”. Janusz Wawrowski w rodzinnym mieście został przywitany gromkimi brawami. Takie należą mu się również już za nominację do prestiżowej ogólnopolskiej nagrody muzycznej – Fryderyki 2014.

Na liście nominowanych do tegorocznych Fryderyków, w kategorii „Album roku muzyka kameralna” znalazła się płyta „Aurora”, którą wspólnie nagrali Janusz Wawrowski (skrzypce) i Jose Gallardo (fortepian). Album z muzyką Karola Szymanowskiego, Witolda Lutosławskiego, Maurice'a Ravela i Eugène’a Ysaÿe’a został wydany w kwietniu 2013 roku i był pierwszą płytą będącą owocem współpracy Wawrowskiego z wytwórnią fonograficzną EMI Classics.

O tym, czy koninianin otrzyma statuetkę dowiemy się podczas wielkiej gali Fryderyków, która odbędzie się 24 kwietnia w Warszawie.

 

  • Fryderyk za Aurorę?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Pewnie nie dostanie, ale taka nominacja to wyróżenienie i dobrze wróży dalszej karierze muzycznej naszego krajana. Powodzenia Janusz!
Dodano: 13.02.2014 17:41    Przez: ~meloman
wole jego żone oczywiście na scenie
Dodano: 15.02.2014 01:54    Przez: ~fan

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.