Dzisiaj jest piątek 18 października 2019, imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17935) SPORT FORUM FIRMY (5383) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
16 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Po miesiącu przerwy Medyk wraca do Konina, by podj ... (0)Konin. Dzieci z Przedszkola nr 11 uczyły się Kolej ... (0)

Wiec dla Ukrainy

Dodano: 24.02.2014 15:52
Źródło: LM.pl

Konin solidarny z Ukrainą? Niestety póki co tylko w środowiskach politycznych.

Na placu przed byłymi domami towarowymi Centrum miał powstać Koniński Majdan. Na wiecu solidarności z Ukrainą zjawili się tylko jego organizatorzy, czyli garstka członków Prawa i Sprawiedliwości oraz Klubu Gazety Polskiej. – Może słabo to rozreklamowaliśmy. Samo to, że ludzie zerkają to już coś robi – mówi Zofia Itman, radna PiS.

Ci, którzy się pojawili na wiecu podkreślali, że chcą zademonstrować swoje poparcie. – Chcemy pokazać, że jesteśmy z nimi. Wspieramy walkę o wolność i godność człowieka – mówi Krystyna Leśniewska.

Wolna Ukraina zdaniem radnej Itman przysłuży się Polsce. – W naszym interesie jest wspieranie dążeń do wejścia Ukrainy do Unii Europejskiej. Będziemy bezpieczniejsi – mówi Zofia Itman.

Radna PiS zamierza podczas najbliższej sesji wnioskować o przeznaczenie środków z budżetu Konina na pomoc dla Ukrainy. Natomiast konińska Platforma Obywatelska ruszyła z akcją „Jedno euro dla Majdanu”. Numer rachunku, na który można wpłacać pieniądze jest dostępny w biurze posła Nowaka. A do biura senatora Ireneusza Niewiarowskiego można przynosić wszystko co mogłoby się przydać Ukraińcom, np. bandaże, czy koce. 

  • Wiec dla Ukrainy
  • Wiec dla Ukrainy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

MAJDAN POTRZEBNY JEST W KONINIE ŻEBY ZMIENIĆ TO SKORUMPOWANE MIASTO
Dodano: 24.02.2014 16:23    Przez: ~XYZ
TERAZ TO SOBIE JAJA ROBICIE PRZEZNACZCIE KASĘ Z BUDŻETU DLA NAS POLAKÓW A NIE NA UKRAINĘ TO JEST CHORE TUSK TEŻ CHCE TAM DAĆ KASĘ A O NAS SNOBY POLAKACH JUŻ NIE MYŚLĄ — LEPIEJ TAM DAĆ NIŻ POLAKOM ALE NASZ KRAJ I NASI RZĄDZĄCY SĄ BOGACI I WIELKODUSZNI ALE DLA INNYCH !!!! ŻAL ZE NIE CHCĄ DAĆ Z WŁASNEJ KASY !! A UKRAINĘ MOŻEMY WSPIERAĆ DUCHEM ONI BY NAM NIE DALI NIC !!!
Dodano: 24.02.2014 16:18    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
MASZ RACJĘ W CAŁYM ZNACZENIU TRZEBA TĄ BANDĘ RZĄDZĄCĄ WYKOPAĆ OD KORYTA NAJLEPIEJ DO MOSKWY LUB SYBIR !!!!
Dodano: 24.02.2014 16:32    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
O co tu chodzi Polacy aby dostać się do specjalisty czekają 2-3 lata a tu 1000 miejsc w szpitalach za pieniądze NFZ dla Ukraińców, bieda w kraju a oni pomoc na Ukrainę chcą słać może te biedne patałachy z PiS, PO, SLD i innych partii ze swoich wyślą dotyczy to też tych bezradnych z Konina!!!!
Dodano: 24.02.2014 17:08    Przez: ~Marek
avatar Che,he.Czerwone świnie, złodzieje i pachoły Rosji na samą myśl o majdanie sr..ją w pory.Ukraińcy na pewno rozliczą wszystkich złodziei i zbrodniarzy, mimo usilnych starań Radka zdradka żadnej grubej kreski jak u nas na szczęście dla Ukrainy nie będzie. Ale czerwońcy i ruskie pachoły nie potrzeba rewolucji by was rozliczyć.Nadchodzą wybory i nic nie zatrzyma rozliczeń choć minęło już 25 lat grabieży narodu, pogardy, złodziejstwa i zbrodni na prawdziwej elicie nardu.Ruskie serwery tym razem nie będą liczyć głosów.Czasem żałuję iż jesteśmy narodem cywilizowanym i katolickim , wszak za takie zbrodnie na Narodzie karą powinna być śmierć.Cóż z Boskimi Przykazaniami się nie polemizuje.Idą zmiany , wielu po wyborach się obudzi i pozna co to jest praworządność.Nie zostanie ani jeden sędzia , prokurator, urzędnik państwowy.Wszystko to zdegenerowane oparte na korupcji i nepotyzmie środowisko zostanie wypalone gorącym żelazem.
Dodano: 24.02.2014 18:22    Przez: Tomasz Kobrzycki

KOMENTARZE

majdan to na placu jakimś tam jest potrzebny by rozgonić wreszcie komune miejscową
Dodano: 24.02.2014 21:51    Przez: ~bojownik
no spora grupa osób nawet jak na Konin, zresztą jak kasa Konina idzie na wieżę widokową to może z tej perspektywy popatrzmy na ten wiec??
Dodano: 24.02.2014 22:25    Przez: ~siroko
A co tak te Polaczki za tą Ukrainą, niech ktoś przypomni historię jak Ukraincy wymordowali bestialsko tysiące Polaków,a ja mam im teraz pomagać w życiu proszę bardzo niech ta pani z PIS pomaga ,ale z wlasnego konta ,precz od pieniędzy podatników!!!
Dodano: 24.02.2014 22:46    Przez: ~pn anonim
dziadek od lewej to Elwood z blues brothers
Dodano: 24.02.2014 23:09    Przez: ~ Ferdynand Kiepski
Przykro mi bardzo. Dotychczas zawsze głosowałem na PiS i miałem teraz też zagłosować, ale teraz, za te zaangażowanie się w obronę tych zbrodniarzy banderowskich straciłem do tej partii zaufanie - a szkoda, tak na nią liczyłem.
Dodano: 24.02.2014 23:09    Przez: ~darek
oni chca 35 mld dolarów, jak rozumiem mamy takie wolne środki w budżecie? bo za jakies 10 000 plnów to się moga obrazić...
Dodano: 25.02.2014 00:09    Przez: ~g
Jak to można naszych polityków i dziennikarzy łatwo zwieść. Wystarczy pomyrdać ogonkiem powiedzieć kilka ciepłych słówek troszeczkę miodziku w ustach banderowców i już są wniebowzięci.Ja jednak mam inne odczucia.Teraz to towarzystwo nie potrzebuje zatargów z Polską bo ich głównym celem jest przejęcie władzy nad Ukrainą.Gdy ten cel osiągną to pokażą na co ich stać i bardzo szybko zrzucą maskę dobrych wujków i życzliwych Polsce i Polakom. A nasi politycy i dziennikarze jak zwykle obudzą się z ręką w nocniku trzymając w coś ciepłego i śmierdzącego. Czy Polak to zawsze musi być głupi przed szkodą i po szkodzie ?
Dodano: 25.02.2014 02:11    Przez: ~Luniu
Płaćcie Ukraińcom.
Dodano: 25.02.2014 04:41    Przez: ~Pieracki
Jaroslaw,Polske zbaw ! Zbierz ta swoja ferajne i wyjedzcie na Ukraine.
Dodano: 25.02.2014 06:06    Przez: ~wera
DO ZBAWIENIA POTRZEBNE JEST JESZCZE BY WSZYSCY RZĄDZĄCY WYJECHALI NAJLEPIEJ GDZIEŚ TAM CO JUŻ NIC NIE SPIERNICZĄ ( SYBIR )
Dodano: 25.02.2014 07:52    Przez: ~MISIEK
Najlepiej będzie jak cała ''nasza czołówka'' wyjedzie na stałe na Ukrainę. A u nas zaczną rządzić ludzie, którzy się do tego nadają!!!!!!!!!
Dodano: 25.02.2014 06:39    Przez: ~Ola
Popieram