Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19240) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Sokół podejmie największy zawód ... (0)W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)

Kara za dopalacze

Dodano: 3.03.2014 14:45
Źródło: LM.pl

To były dopalacze, których skład znajduje się na liście substancji zakazanych. Takie są wyniki badań produktów zabezpieczonych przez koniński Sanepid w sklepie na Zatorzu.

O punkcie z artykułami za 5zł zrobiło się głośno pod koniec stycznia. Wszystko za sprawą pomieszczenia wydzierżawionego przez firmę z Pabianic od posła „Twojego Ruchu” - Jacka Kwiatkowskiego.

Parlamentarzysta, kiedy zorientował się że w jego lokalu są sprzedawane dopalacze, powiadomił policję, a ta Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Koninie. Inspektorzy wkroczyli do sklepu i zarekwirowali 99 produktów, które nosiły nazwy m.in. odświeżacza do brudu, czereśniowego dymu, odświeżacza do toalet o zapachu czereśniowym, wiśniowego dymu, wybuchowej torby, bomby odorowej, proszku na pierdzenie, czy śmierdzącego papierosa.

Wszystkie zabezpieczone produkty, zostały przekazane do badań. - Wyniki potwierdzają, że to środki zastępcze, czyli tzw. dopalacze. Te substancje znajdują się na liście zakazanych i stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka – mówi Beata Szeląg, rzecznik konińskiego Sanepidu.

Sklep na Zatorzu działa i wygląda na to, że działać dalej będzie. - Podmioty, które prowadzą taką sprzedaż mają też drugą działalność. Tutaj mamy upominki za 5 zł. Inspektor wydał decyzję o zakazie wprowadzania do obrotu środków zastępczych, ale nie ma możliwości, żeby ten sklep zamknąć – potwierdza Szeląg. - Istnieje niebezpieczeństwo, że dopalacze wrócą dlatego cały czas prowadzimy tam nadzór – dodaje.

Firma, która sprzedawała na Zatorzu dopalacze zapłaci za nie surową karę. Jeszcze nie zapadła decyzja jaka będzie w tym przypadku. Może ona sięgać nawet miliona złotych.  

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jaki fachowiec się odezwał. Liść marihuany w klapie. W lokalu Posła handel dopalaczami. I pyszczenie dzieciaków o legalizacji marihuany. Brawo, brawo. Może popularność wśród dzieciaków zdobędziecie. Ale nikt rozsądny na was nie zagłosuje. Sorry w Koninie nie ma dla was klimatu.
Dodano: 3.03.2014 16:27    Przez: ~Wyborca
Poseł także powinien być także więc postawiony przed sądem. W końcu to jego pomieszczenie i to on odpowiada za to, komu i na jaki cel go wynajmoje.
Dodano: 3.03.2014 14:54    Przez: ~juh
avatar Dopalacze powinny zostać usunięte z naszego miasta i całego kraju. Zażywanie dopalaczy może być niebezpieczne ponieważ mefedron, efedron, metylokatynon, czy równie popularny składnik dopalaczy jakim jest salwinoryna A (szałwia wieszcza), powodują znaczny wzrost tętna oraz szybszy oddech. Częste zażywanie tych substancji prowadzi do wyczerpania organizmu, a w skrajnych przypadkach do zatrucia. Benzylopiperazyna (BZP) używana do produkcji dopalaczy powoduje poważne konsekwencje fizjologiczne, m.in. zaburzenia funkcjonowania mózgu czy układu krążenia. Niektóre dopalacze zawierają w sobie muchomora czerwonego a jego zgubne działanie znamy wszyscy.
Dodano: 3.03.2014 14:56    Przez: Jarosław Matuszewski
i napewno wiedzial ale za masla dzialke dostal
Dodano: 3.03.2014 16:37    Przez: ~nio
Dopalacze rozumiem żeby to zlikwidować ! Ale marihuana powinna zostać zalegalizowana :D
Dodano: 3.03.2014 17:58    Przez: ~ktoś :P

KOMENTARZE

Surowe kary , nawet więzienia dla osób sprzedających dopalacze .
Dodano: 04.03.2014 08:35    Przez: ~mm
póki będą matoły, które to kupuja, to żadne prawo nie zatrzyma sprzedazy - swoją drogą, co trzeba miec zamiast mózgu, zeby ten badziew jarać, żałosne
Dodano: 04.03.2014 12:31    Przez: ~f
A mówili że są nietykalni ?!!!!!!!!
Dodano: 04.03.2014 13:52    Przez: ~on33
Co z tego ze zamkli smieszne rzeczy jak i tak wiekszasc koninskich dilerow nadal tryka tym gownem,wola to opierdalac bo do konkretnej marihuany nie maja dojscia tylko tyle co nad warta wychoduja heh,a oplacalne sa dopalacze za zamowienie towaru na kolekcjonerze.nl za 250zl wartosc jest podwajana wiec sami odpowiedzmy sobie na to pytanie kogo karac...
Dodano: 04.03.2014 22:22    Przez: ~Wygralem z dopami pra ...
szkoda mówic o policji jede policjant a liscia małego niema jaj i nigdy ich nie bendzie miał po prostu nie ursły mu
Dodano: 04.03.2014 22:55    Przez: ~revo
walczycie z dopalaczami jak z waszą wódą to żre umysł i na to macie lekarstwo zgnoić ludzi z banderolą to legalne ,państwo że się śmiać chce
Dodano: 05.03.2014 01:00    Przez: ~hehehe
PARLAMENTARZYSTA NIE WIEDZIAŁ :-) SIEDZI PRZEGŁOSOWUJE UCHWAŁY A NIE WIEDZIAŁ CO ROBIĄ W JEGO LOKALU :-) zabierali się za Niego i wyprzedził ruch prokuratora ! Codziennie tam przejeżdżam i widzę z kim się spotyka-nie są to grzeczni harcerze.
Dodano: 05.03.2014 08:27    Przez: ~Kolega
Brać sie za tych ciuli co handluja śmiercią bez taryfy ulgowej bo rządzi PO i przez to mamdaty za brak zarówki w aucie są wyższe niż za handel marychą i oficjalna sprzedaz pod szkołami A Propos...w Wyszynie juz tez są Seat czerwony lub Passat B5 ciemnozielony i prosze jak ładnie małolaty kupuja i płacą. ZSapraszamy władze na kontrol oby nie oznakowanym autem
Dodano: 06.03.2014 12:16    Przez: ~asp.Gruszka Ambroży
Zamówiłem w tamtym roku dopki i mi nie doszły .. Przechwycili przesyłke .Po roku kryminalna mnie zgarneła na komisariat na ,,przsłuchanie" .. Grozi mi coś za to?
Dodano: 17.09.2016 06:42    Przez: ~Nowy
2 z 2
<<12