Dzisiaj jest piątek 18 października 2019, imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17998) SPORT FORUM FIRMY (5383) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
16 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Po miesiącu przerwy Medyk wraca do Konina, by podj ... (0)Konin. Dzieci z Przedszkola nr 11 uczyły się Kolej ... (0)

Wzmożone kontrole

Dodano: 4.03.2014 10:42
Źródło: LM.pl

Na drogach powiatu konińskiego trwa akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci sprawdzają motocyklistów, rowerzystów i pieszych.

Mundurowi z konińskiej drogówki tym razem wzięli na celownik tych, którzy najczęściej padają ofiarą wypadków. Jak wynika z policyjnych statystyk, winnymi zdarzeń są często piesi. - Najczęstszymi przyczynami wypadków z udziałem pieszych jest przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, wchodzenie na jezdnię przed zbliżający się pojazd oraz niestosowanie elementów odblaskowych w ubraniach – informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji.

Funkcjonariusze baczniej niż zwykle będą dziś przyglądać się zachowaniom pieszych i karać mandatami. Na pobłażliwość nie mogą również liczyć motocykliści i rowerzyści, którzy nie stosują się do przepisów o ruchu drogowym.

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Nieoznakowanych ćpunów też powinni kontrolować.
Dodano: 04.03.2014 10:56    Przez: ~Marycha
Od razu nie wrzucą grafik na cały miesiąc w jaki dzień kogo lub co będą sprawdzać.Człowiek sobie jakoś rozplanuje wyjazdy.
Dodano: 04.03.2014 11:29    Przez: ~Solejuk
Czyli dzisiaj można jeździć po pijaku? Jutro będzie akcja pasy, potem akcja gaśnica w samochodzie, potem akcja sygnalizacja świetlna a potem znowu trzeźwy poranek. Co oni robią jak nie ma "akcji"?
Dodano: 04.03.2014 11:04    Przez: ~Akcja hulajnoga
A kiedy akcja patrolowania zaułków, niebezpiecznych miejsc?
Dodano: 04.03.2014 11:10    Przez: ~lolek
Proponuję akcję: nieumundurowani Policjanci w wieczornych autobusach wyłapują naćpanych i pijanych agresywnych gówniarzy.
Dodano: 04.03.2014 11:17    Przez: ~Propozycja akcji
Społeczeństwo należy edukować różnego rodzaju happeningami, akcjami zachęcającymi do myślenia, pokazując skutki nie przemyslanych działań. Akcja policji jest nastawiona typowo na wystawianie mandatów.
Dodano: 04.03.2014 11:23    Przez: ~moja opinia
NASTĘPNA BĘDZIE AKCJA MAJDAN 2!!!!!
Dodano: 04.03.2014 11:35    Przez: grodziec308
Na akcję Majdan nie starczy czasu. Z taką ilością różnych akcji, następna w kolejce jest akcja "znicz", bo do listopada już mają akcje rozplanowane.
Dodano: 04.03.2014 11:48    Przez: ~:)
a kiedy będzie akcja pijany policjant na służbie?
Dodano: 04.03.2014 12:40    Przez: ~max
Więcej patroli na wiejskich drogach.Tam właśnie niektórzy pseudo rolnicy poruszają się po publicznych drogach niesprawnymi (bez świateł itd.)ciągnikami,niejednokrotnie nie rejestrowanymi i bez ważnego OC.Mimo zgłoszenia takich sytuacji nikt z policji nie zjawia się na interwencji.I gdzie tu mowa o bezpiecznych drogach,a takie sytuacje są nagminne.Czy potrzebna jest dodatkowa akcja by wyeliminować takie pojazdy z naszych dróg???
Dodano: 04.03.2014 12:55    Przez: ~Henia
BRAWO DLA POLICJI!!!! super akcja ,,gdyz nie jednokrotnie poruszalismy ten problem na LM- mie,,z udzialem pieszych,rowerzystow a wypadkiem na przejsciu .Oby tylko nie byla jednorazowa!!!!!
Dodano: 04.03.2014 13:18    Przez: ~jax
Kierowca CB ma oraz kamerkę to policja niechętnie zatrzymuje a pieszego kto uprzedzi? Nagrać sobie może jedynie rozmowę z niby władzą.
Dodano: 04.03.2014 22:34    Przez: ~Eo
1 z 2
12>>