Dzisiaj jest sobota 24 października 2020, imieniny: Marcina, Rafała, Arety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16363) SPORT FORUM FIRMY (5543) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
14 / 0oC
Pojutrzepogoda
15 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
378 dni od ostatniej wygranej Górnika. W Gnieźnie ... (0)Konin. Taneczna sesja w parku. Promują "Zielone Mi ... (0)

Połączone siły

Dodano: 5.03.2014 12:29
Źródło: LM.pl

Gminy Brudzew, Przykona, Kawęczyn oraz gmina wiejska Turek i miasto Turek powołają do życia spółdzielnię socjalną „Powrócisz tu”.

Ideą spółdzielni socjalnych jest pomoc tym, którzy najbardziej są zagrożeni tzw. wykluczeniem społecznym. Tworzone są więc miejsca pracy oraz rozwija się działalność kulturowa i społeczna, w której uczestniczą m.in. osoby niepełnosprawne i bezrobotni. Spółdzielnie często realizują zadania gminy – odpowiadają m.in. za zimowe utrzymanie lokalnych dróg oraz wykonują prace porządkowe, a nawet zajmują się organizacją okolicznościowych imprez. Inicjatywa utworzenia spółdzielni „Powrócisz tu” wyszła ze strony Turkowskiej Unii Rozwoju.

Szansą dla nowej spółdzielni mają być środki zewnętrzne, które można będzie przeznaczyć m.in. na utworzenie i bieżącą działalność.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Idealna nazwa dla PUP.
Dodano: 05.03.2014 13:29    Przez: ~PS

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.