Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18084) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
15 / 9oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Gender w mieście kobiet

Dodano: 12.03.2014 10:30

Gender zostało słowem roku 2013. Tajemnicze, obcobrzmiące i niezrozumiałe obrosło w absurdalne konteksty i najdziwniejsze skojarzenia. Czym jest, a czym nie jest gender? Gdzie szukać jego definicji? Dlaczego gender jest straszniejsze od marksizmu?

Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć Fundacja Pełnym Głosem oraz zaproszeni goście podczas debaty, która rozpocznie  się dzisiaj o godz. 18.00 w CKiS DK Oskard. Oto sonda przygotowana przez fundację, która będzie wstępem do dyskusji.

Także 12 marca, o 19.00, na ścianie wspinaczkowej przy Fikusowej 8 będzie można się przekonać się o tym, że „Wspinaczka jest kobietą” Czy wspinanie się jest zarezerwowane wyłącznie dla silnych, dobrze zbudowanych mężczyzn? Na to pytanie odpowie Karolina Kuznowicz, która od lat trenuje tę dyscyplinę. Po prelekcji przeprowadzi krótkie zajęcia na ściance dla początkujących. Organizatorem wydarzenia jest UKS Mountain Monsters Konin.

13 marca już od samego rana będzie można zajrzeć do Miasta Kobiet. O 9.30 dzięki Konińskiemu Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku zobaczyć będzie można zajęcia pokazowe sekcji tańca seniorów pod kierunkiem Marii Polowej. Zajęcia odbędą się w PWSZ w sali fitness.

Na spotkanie przyjaciół i miłośników twórczości zmarłej niedawno konińskiej pisarki i regionalistki – Janiny Perathoner zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Dworcowej. Spotkanie odbędzie się 13 marca o 17.00. Również 13 marca o 18.00 w Galerii na Glince otwarcie wystawy prac fotograficznych Magdaleny Modelskiej i malarstwa Krystyny Ruminkiewicz. To będzie próba porównania obu środków ekspresji na podstawie 20 prac znanych koninianek. A do tego: oprawa słowno-muzyczna, pokaz florystyczny i otwarty dzień z jogą.

W konińskim klubie Musztarda, znanym z niestandardowych, artystycznych akcji, 13 marca o 20 zostanie otwarta wystawa fotografii zatytułowana „Mazaki”. Autorka zdjęć PJD zajmuję się fotografią od najmłodszych lat. Mając aparat w rękach zapomina  o szarej rzeczywistości, a słowa już nie są potrzebne

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Gender to chorobliwe wypaczenie stosunków miedzy kobietą i mężczyzna.Dalej już tylko propagowanie zboczeń seksualnych prowadzących do zagłady Polaków na której to zagładzie bardzo pewnej nacji zależy.Nasza przyszłość to Kobieta Mężczyzna =dzieci i tym samym pewnośćjutra.
Dodano: 12.03.2014 10:38    Przez: ~babcia
najpierw było bezstresowe wychowanie później feminizm teraz gender i niedługo człowieczeństwo to będzie tylko w słownikach, ludzie gdzie wasza normalność?
Dodano: 12.03.2014 11:09    Przez: ~Fikaczu♣
A bendom przerabiać baby na chłopów, a chłopów na baby? Bo ja by chciała zobaczyć, jak to być chłopem, chciała by być choć roz na górze.
Dodano: 12.03.2014 11:30    Przez: ~Kunegunda Kobrzycka
Przeskocz sobie na górę i pracuj bez przeróbek,ot tak dla odmiany.Kpijmy sobie z tych idiotów którzy chcą przerabiać świat.
Dodano: 12.03.2014 12:59    Przez: ~lo la la la
Gender (ang. gender, czyt. dżender – płeć, rodzaj gramatyczny), inne określenia to: płeć kulturowa, płeć psychiczna, płeć społeczna, płeć społeczno-kulturowa, tożsamość płciowa – jest to suma cech osobowości, zachowań, stereotypów i ról płciowych przyjmowanych przez kobiety i mężczyzn w ramach danej kultury w drodze socjalizacji, nie wynikających bezpośrednio z biologicznych różnic w budowie ciała pomiędzy płciami, czyli dymorfizmu płciowego. Gender, czyli kulturowy komponent tożsamości płciowej, przekazywany jest poszczególnym jednostkom w sposób performatywny, czyli poprzez uczenie się, odgrywanie i powtarzanie zachowań innych osób tej samej płci. Na płeć społeczną składać się może np. sposób ubierania się, sposób zachowania, oczekiwane funkcje w ramach społeczeństwa, sprawowana władza itp. Gender odróżnia się tym od płci biologicznej (ang. sex), czyli sumy cech fizycznych i zachowań seksualnych wynikających z odmienny ...
Dodano: 12.03.2014 13:52    Przez: ~Aga
Płeć biologiczna jest determinantą zachowań społecznych i ról przyjmowanych przez kobiety i mężczyzn. Wszystko inne to wymysły mające na celu wprowadzenie tylnymi drzwiami do życia społecznego zachowań dewiacyjnych. Normę określa biologia, nie istnieje płeć psychiczna, nie można mówić o różnych orientacjach seksualnych.
Dodano: 12.03.2014 14:30    Przez: ~ceres
Człowiek jest bardzo skomplikowaną fabryką biochemiczną. Wiele naszych zachowań determinują hormony, a te są charakterystyczne dla płci biologicznej i nikt tego nie zmieni. Te banialuki o płci kulturowej to jedna wielka bzdura i robienie wody z mózgu niedouczonym ludziom. Ale czegóż to ludzie nie wymyślą i nie ma takiego idiotyzmu, w który ludzie by nie uwierzyli. Trochę wiedzy i rozsądku. A poza tym, po owocach poznać każdego. Zobaczcie jakie są owoce genderystów. Pfuj!
Dodano: 12.03.2014 19:48    Przez: ~homo sapiens
kulturalnych ludzi mamy w Koninie. Wiekszosc nie chciala sie wypowiedziec na temat tych chorych pomylencow.
Dodano: 12.03.2014 14:41    Przez: ~kapitan
Rodzic powinien decydować ,czy jego dziecko ma dotykać inne ,całować inne ,że dozwolona jest nauka antagonizmu ?, bo inaczej dlaczego ,nie onanizm przy dorosłym ,a może za to ?zabawka,ubranie,kosmetyk,komputer? mile widziani?,,,może'' nie grzech. ...
Dodano: 12.03.2014 15:08    Przez: ~Ach
Myślałem że Gender to ruch feministyczny polegający na poszanowaniu i nie dyskryminowaniu kobiet
Dodano: 12.03.2014 16:14    Przez: ~Michal
Nie myśl, bo to nie twoja specjalność, a największy udział w dyskryminowaniu kobiet mają właśnie feministki.
Dodano: 12.03.2014 18:02    Przez: ~Michalina
i Kościół Rzymskokatolicki.
Dodano: 12.03.2014 19:50    Przez: ~Michał
wszystkie media taką pierdołą się interesują. Żałosne